Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 8:00-21:00
Sobota-Nedeľa: 9:00-21:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Zuzana Stehlíková, 13.03.2017 14:25

DOVOLENKOBLOG

Prečo sme si Kapverdy totálne zamilovali?

S prvým dotykom exotiky sme sa stretli už pri prílete. Privítali nás naši kapverdskí partneri, Artur a Kristina, so širokým žiarivým úsmevom a neskutočnou dávkou energie. Presunuli sme sa do jedného z najobľúbenejších hotelov na ostrove, Riu Karamboa, ktorý z diaľky pôsobil ako fatamorgána v púšti, orientálny hrad s impozantnou architektúrou.

 

 

 

 

Ak by ste sa aj rozhodli pre iný rezort, cesta k hotelu vám nezaberie viac ako pol hodiny. Ostrov zaberá len približne 620 km². Cesty sú prevažne upravené a bežným dopravným prostriedkom, ktorý najčastejšie uvidíte na cestách, je pickup. Takto funguje väčšina kapverdských taxíkov prevážajúcich turistov. Vietor vo vlasoch a ide sa! Napríklad do unikátnej púšte Viana. Vyskúšať si tu môžete mimoriadne zábavnú atrakciu, surfovanie na pieskových dunách.

 

 

 

 

Pobrežie Boa Visty je lemované až 55 km pláží s jemným bielym pieskom. K najkrajšej pláži ostrova, Santa Monice, sa dostanete kľukatými štrkovými cestičkami. Ohúri vás jej nedotknutosť. Nenájdete tu žiadne slnečníky ani masy turistov, čaká vás len šum oceánu, azúrové vlny a neopísateľný pokoj.

 

 

 

 

Ďalšou na zozname „must see“ na Boa Viste je pláž Santa Maria s potopeným vrakom lode. Aj tu Vás ohromí prekrásna príroda a môžete si urobiť nádherné zábery.

 

 

 

 

Ostrov Boa Vista patrí medzi 10 hlavných Kapverdských ostrovov, popri ktorých sa rozprestiera ďalších 6 ostrovčekov. Ak ovládate portugalčinu, určite si s miestnymi dobre podebatujete. Kapverdy patrili v minulosti Portugalsku, a preto sa tu dodnes hovorí jazykom veľmi podobným portugalčine, ktorý sa nazýva Kriol. Platiť môžete eurami alebo výhodnejšie escudom, ktoré bývalo portugalskou menou pred príchodom eura.

 

 

 

 

Aj z malého ostrova si môžete odniesť veľkolepé zážitky! My sme mali šťastie a zažili karneval, ktorý sa konal v hlavnom meste Sal Rei. Pestrofarebné kostýmy, energické tance, spev a neskutočná dávka pozitívnej nálady nás strhli do víru zábavy.

 

 

 

 

A akí sú Kapverďania? Mimoriadne veselí, priateľskí a predovšetkým bezstarostní. Heslom, ktoré platí na celom ostrove je „NO STRESS“ a ich nálada je prudko nákazlivá. Ak hľadáte dovolenku, z ktorej sa vrátite stopercentne odpočinutí, Kapverdy sú destináciou pre vás! Prihlásenie