Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 9:00-19:00
Sobota: 9:00-17:00, Nedeľa: 9:00-13:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Zuzana Stehlíková, 25.04.2017 17:30

DOVOLENKOBLOG

Pre tieto pláže sme si obľúbili JUŽNÚ SARDÍNIU

Svetlučký piesok, ligotajúce sa biele kamienky, či obdivuhodné jaskyne zdobia takmer dvetisíc kilometrov dlhé pobrežie druhého najväčšieho ostrova Stredomoria. Oddych na niektorých plážach si musíte doslova zaslúžiť, sú dostupné len loďou a obklopené úchvatnou prírodou. Každá je výnimočná. Nám najviac učarovali pláže v provincii Cagliari, na juhu ostrova:

 

Su Giudeu  (Chia - Domus de Maria)

 

Divoká príroda strieda malebné údolia zvažujúce sa postupne do krištáľovo čistého mora, ktoré obmýva šesť kilometrov pobrežia v oblasti Chia. Množstvo prekrásnych pláží s pieskovými dunami, ktoré z času na čas striedajú borievkové kry, je dôvodom, prečo je jedným z najobľúbenejších cieľov turistov. K najkrajším rozhodne patria pláže Su Giudeu a Cala Cipolla. Okrem nich nemožno v Chia vynechať nádhernú prírodnú rezerváciu Cannoneris a unikátne historické nálezisko s preslávenými nuraghmi, ktoré sú späté so Sardíniou.

 

 

Punta Molentis (Villasimius)

 

Podmanivá odľahlá pláž s jemným bielym pieskom sa nachádza v chránenej oblasti Capo Carbonara neďaleko dedinky Villasimius. Spoznáte ju podľa zeleného pahorku nad plážou s dominujúcimi pozostatkami nuraghu.

 

 

Tuerredda (Teulada)

 

Ak zbožňujete šnorchlovanie, vydajte sa päťdesiatosem kilometrov východne od mesta Cagliari, na jedno z najúžasnejších miest ostrova, pláž Tuerredda v tvare písmena „v“. Výhľad na more vám skrášli ostrovček Isola di Tuerredda, ku ktorému je možné si zaplávať, alebo dostať sa k nemu na kanoe. Pláž je situovaná len 13 km od obľúbeného hotela Abamar.

 

 

Porto Giunco (Villasimius)

 

Klenot Sardínie, miesto, ktoré si vybrala nejedna spoločnosť na nakrútenie reklamy, vám vezme dych. Plytké morské dno, jemný piesok a priezračné more sú umeleckým dielom, ktoré vytvorila sama príroda. Oáza farieb, hustá stredomorská vegetácia a vôňa eukalyptových stromov umocňujú dojem, že Porto Giunco je dokonalým miestom pre oddych. Pri jej návšteve nevynechajte unikátnu prírodnú rezerváciu Stagno di Notteri s ružovými plameniakmi.

 

 

Poetto (Cagliari)

 

Ak by ste túžili po mestskej pláži, oddych v spojení so zábavou si môžete dopriať v blízkosti hlavného mesta Cagliari. Poetto je približne šesť kilometrov dlhá pláž, známa predovšetkým medzi miestnymi, kde môžete využiť množstvo barov, reštaurácií a vodných športov.

 

 

Sardíniu si zamilujete!

S nami určite :-)

 


Newsletter

Mám záujem o zasielanie
aktuálnych ponúk na môj e-mail
E-mailová adresa:Prihlásenie