Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 8:00-21:00
Sobota-Nedeľa: 9:00-21:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Zuzana Stehlíková, 22.03.2017 17:16

DOVOLENKOBLOG

NOVINKA sezóny 2017 - očarujúca Costa Blanca

Túžite tento rok po inej dovolenke ako doposiaľ a chcete sa nechať prekvapiť niečím výnimočným? Prezradíme Vám, čím nám učarovala Costa Blanca a čo by ste pri jej návšteve určite nemali vynechať.

 


1. Najkrajšie pláže, alebo od čoho dostala Costa Blanca pomenovanie


Pobrežie Costa Blanci sa rozprestiera v dĺžke 200 km a je zdobené nádhernými plážami so svetlým pieskom. Medzi najvyhľadávanejšie strediská patria Calpe so slávnou skalou Ifach, Villajoyosa s krásnymi promenádami lemovanými obchodíkmi a kaviarničkami a Benidorm s vychýrenými plážami Playa de Levante a Playa de Poniente. Ak hľadáte úplný pokoj, zamierte viac na juh, do strediska Guardamar s unikátnou plážou, ktorá je súčasťou chránenej prírodnej oblasti.

 

 

 

2. Pravá chuť Španielska v podmanivom Alicante


Prímorské mesto s pravým španielskym temperamentom si vás podmaní predovšetkým v samotnom centre. Nechajte sa zlákať pohodovou atmosférou útulných kaviarničiek, napríklad na námestí Gabriel Miró, vychutnajte si prechádzku historickou časťou Calle Labradores a obdivujte dominantu mesta, promenádu Esplanade of Espana, ktorá pozostáva zo 6,5 milióna dlaždíc bielej, červenej a čiernej farby. Načerpajte energiu v krásnom zelenom parku Parque el Palmeral neďaleko prístavu.

 

 

Máte radi pohyb a krásne výhľady? Vystúpte na vrch Mt. Benacantil, na ktorom sa týči hrad Sv. Barbory, jeden z najväčších v Európe. Z neho sa Vám naskytne prekrásny výhľad na celý prístav i mesto.

 

 

Ak by ste dostali chuť osviežiť sa, zastavte sa na pláži Postiguet priamo pod hradom. Vďaka svetlému piesku, upravenosti a čistote získala niekoľko ocenení Modrej vlajky. Vedie k nej príjemná palmová promenáda a v jej blízkosti nájdete najlepšie reštaurácie v meste.

 

 

 

3. Prírodné rarity, ktoré inde nenájdete


Počuli ste o ružových jazerách Salinas de Torrevieja a Salinas de la Mata? Za ich sfarbenie vďačia vysokej koncentrácii soli a unikátnej jednobunkovej riase, ktoré sa postarali o ich jedinečnosť. K atraktivite tohto miesta prispievajú aj plameniaky, ktorých tu žije asi dve tisíc.

 

 

Ak milujete prírodu, na Costa Blance si prídete na svoje. Nachádza sa tu desiatka prírodných parkov, z ktorých najznámejší je Isla de Tabarca. Na ostrov s dĺžkou 1 750 m sa dostanete najrýchlejšie z prístavu Santa Pola. Za dvadsať minút prejdete z jednej časti ostrova na druhú, popri pobreží s krištáľovo čistým morom a prekrásnou prírodou.

Viete, kde sa nachádza najväčší palmový háj v Španielsku? Mesto Elche sa preslávilo približne 11 tisícmi datľových paliem, ktoré tu boli vysadené už počas vlády Maurov a niektoré sú staré až 300 rokov. Háj zahŕňa aj park Municipal v centre mesta a ďalšie plochy s celkovou rozlohou tri a pol kilometra štvorcových. Od roku 2000 je mesto zaradené na zoznam UNESCO.

 

 


4. Raj golfistov, Guardamar


Vyberte si z viac ako 20 golfových ihrísk, zasadených do unikátnej prírody, predovšetkým v oblasti Guardamar na juhu Costa Blanci. Vistabella, Golf la Finca a ďalšie ponúkajú hru na kvalitných trávnatých plochách.

 

 

 

5. Španielska romantika


Španielska pevnina je popretkávaná množstvom hradov, ktorých najviac nájdete práve na Costa Blance. Prejdite sa stredovekými uličkami, zastavte sa v tradičnej reštaurácii a nechajte sa zlákať chuťami vynikajúcej španielskej kuchyne. Čo by ste nemali počas romantickej večere s vašou polovičkou vynechať je výborné biele víno z oblasti Marina Alta, ktoré patrí k najkvalitnejším v Španielsku. 

 

 


Vyberte si dovoelnku na Costa Blance a prežite úžasných 8 dní v jednej z najkrajších oblastiach Španielska!


Newsletter

Mám záujem o zasielanie
aktuálnych ponúk na môj e-mail
E-mailová adresa:Prihlásenie