Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 9:00-19:00
Sobota: 9:00-13:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Matúš Milko, 07.06.2018 20:16

DOVOLENKOBLOG

Naše dokonalé leto na ostrove Zakynthos

Dominika a Peťa, naše animátorky klubu Leto, ktoré počas leta 2017 pracovali na Zakynthose v hoteli Plaza Bay, nám v dnešnom rozhovore porozprávali, čo na Zakynthose zažili a videli, prezradili svoje naj zážitky a odporučili tipy na nezabudnuteľné výlety :)

Aké boli Vaše prvé dojmy zo Zakynthosu?

Peťa: Po prílete, hneď ako sme prišli bolo veľmi horúco, tak som si povedala, že to bude super leto, hlavne pre tú atmosféru, ako to tam celkovo vládlo, taký iný vzduch, super ľudia, príjemní, ktorí mali hneď dovolenkovú náladu. Na letisku nás čakala naša delegátka Biba, s ktorou sme sa hneď zoznámili a skamarátili.

Dominika: Taktiež nás tam čakala, Kalomira ... A to bola taká naša kvázi druhá mamina na Zakynthose, ktorá nás vždy čakala s veľkým úsmevom, vždy nás povzbudila, poradila nám, kam sa máme ísť pozrieť, ako pracovať s ľuďmi, vždy spravila veľmi dobrú náladu a atmosféru.

 

Peťa: Keď sme prišli prvýkrát do hotela, čakali nás tam majitelia hotela, Niko a Peny, ktorí boli veľmi sympatickí a príjemní hneď na prvý pohľad. Vyhoveli nám vo všetkom, čo sme potrebovali. Hotel bol celkovo rodinný, menší a príjemný. Prišlo mi to také familiárne.

 

Dominika: Po príchode sme okamžite išli pozrieť na pláž, ktorú sme mali hneď pri hoteli a to sme hneď pochopili, že sme tam, kde sme chceli byť, lebo pláž bola úplne krásna, hneď sme sa okúpali a potom sme išli do práce.

Peťa: Skvelé, čisté more, úplná parádička.

 

Kam ste najradšej chodili počas dňa voľna?

Peťa: Vždy sme sa snažili spraviť si taký program, aby sme vypadli z hotela. Najlepšie aj z Laganasu, aby sme trošku získali obzor ohľadom vecí, ktoré sú na ostrove. Takže vždy sme voľno trávili mimo, dokonca aj mimo ostrova. Boli sme na Kefalónii, čo bol vynikajúci výlet. 

Dominika: Krásny, tam bolo veľa čo pozerať, takže to určite odporúčame

 

Peťa: No a na Zakynthose, väčšinou sme si požičali autá a behali sme do rôznych miest. Hádam už celý ostrov máme schodený. Takže na také miesta, kde sme bežne nechodili s hosťami napríklad.

 

Dominika: Snažili sme sa tak akčnejšie poňať ten deň voľna a častokrát sme si privstali a išli sme sa ráno pozerať na liahnutie korytnačiek, čo bolo skvelé. Bolo to blízko pri hoteli..

 

Peťa: ..Čo sa nedá vždy vychytať, ale podarilo sa.

 

Dominika: Chodilo málo ľudí, lebo nie každému sa chce na dovolenke vstávať, ale tí čo si privstali, tak vždy potom boli úplne nadšení, že to stálo za to, že videli vyliahnuť sa malé korytnačky a utekať ich do mora. Takže toto bolo super. Chodievali sme pozerať lietadlá, ako pristávajú ponad pláž.

Peťa: To bolo veľmi blízko letiska, takže celkom zážitok.

 

Dominika: To bolo parádne. Aj inak s tým autom a čo sa dalo vidieť, tak sme chceli vidieť.

 

Našli ste aj nejaké nádherné skryté miesta?

Peťa: Fúha

Dominika: Tak podľa mňa, tajné skryté miesta.. Najznámejšia je vyhliadka na Navagio, ale my sme boli ešte na jednej, na opačnom konci ostrova a to bola vyhliadka Keri. Bol to tiež pohľad na útesy, bol to v podstate výhľad z takej malej taverny, čiže ste si mohli dať nejaký obed, pitie a pozerať na more, na útesy a to bolo krásne. A bolo tam málo ľudí. Takže toto podľa mňa bolo také, síce zašité miesto, že o ňom veľa ľudí nevedelo, ale nádherné.

Peťa: Ale myslím si, že keď už človek má požičané auto, tak je úplne super zastať si hocikde a na ten útes reálne ísť a to je proste také žitie s prírodou, to sa mi tam páči veľmi.

 

Dominika: A nič tam nie je ďaleko, takže akonáhle tam je to auto alebo sa ide niekam autobusom, tak za chvíľu sa dostanete v podstate všade, kde chcete.

 

Peťa: Celý ostrov prechodiť za jeden deň, dá sa, keď človek chce.. Takže to bolo parádne.

 

Čo ľudia o Zakynthose nevedia?

Peťa: Ja si myslím, že ľudia chodia na Zakynthos väčšinou s tým, že idú na Navagio, buď zhora, alebo rovno dole a všetci sú z toho uchvátení a je to fakt nádherný pohľad. Ale veľa ľudí potom, keď už dorazí na Zakynthos zistí, že aha, tu sú nejaké korytnačky, takže ja si myslím, že tie korytnačky boli pre ľudí takým prekvapením.

Dominika: Práve asi toto. Všelijaké také tie miesta a akcie, pre ktoré turista nejde vyslovene na Zakynthos kvôli tomu, ale je tam naozaj veľmi veľa iných pekných miest, ktoré nie sú až také známe. Polostrov Vassilikos a tiež veľa veľmi nádherných pláží, aj pieskových aj s útesmi a veľa aj takých skrytých plážičiek, kde naozaj nie je ani nohy a to je vždy krásny zážitok. Tak podľa mňa skôr, keď človek ide v rámci toho si pozrieť aj iné miesta, také, ktorým väčšina ľudí nevenuje pozornosť, ale stálo by to za to.

Peťa: Ako pre mňa osobne bolo dosť veľkým prekvapením, alebo nie že prekvapením, ale také super miesto, tá pláž, kde vyvierali sírne pramene. To bolo parádne. 

 

Peťa/Dominika: áno, Xigia, tak sa to volalo. A bola tam extrémne ľadová voda:)

Dominika: A čo bolo zaujímavé, ešte keď sme cestovali autom. Tak v tých malých mestečkách mali také svoje klasické pekárničky a taverny, farmy, vinice a to bolo tiež super. Toho sme sa, úprimne, najskôr veľmi báli, že to bude asi riadna nuda, ale bolo to skvelé. Ukazovali nám, ako sa vyrába víno i všetko možné. Ochutnali sme ich med a bolo to fantastické. Všetci boli bezprostrední, milí a bolo vidieť, že ten Zakynthos majú veľmi radi.

 

Dominika: Bolo to veľmi cítiť z toho ich prístupu a to sa mne moc páčilo.

 

Ktorých 5 miest odporúčate na Zakynthose navštíviť?

Peťa: Pre nás top miestom bol ostrov Vassilikos, hlavne pláž Porto Azzuro, ktorá je pre mňa dokonalá. A je tam veľmi málo ľudí, pretože väčšinou tam ľudia nemajú ako zablúdiť, pretože tam nebýva ani žiadny výlet. Ale ak si vezmete auto, tak je to super, lebo môžete objavovať, čo chcete vy. Celkovo more bolo nenormálne, nádherné a vyvieralo bahno, takže sme sa ponatierali.

Dominika: Bolo tam málo ľudí, čo bolo super, rôzne taverny, krásna voda, človek sa natrel, zmyl a opálil. 

 

Peťa: Celkovo tam boli aj vlny, vzhľadom na to, že na Zakynthose je skôr bezvetrie.

 

Dominika: Čiže v mori sa dalo vyblázniť, čo bolo super. Ďalej v blízkosti hotela v Laganase bol malý ostrovček Cameo, ktorý bol spojený dreveným mostíkom. Ak človek prešiel 15-20 minút od hotela, vedel sa dostať na tento ostrov. V noci bol ostrov zase krásne vysvietený a je tam dokonca malá súkromná pláž, na ktorej sa zvyknú konať svadby a rôzne akcie. Čiže to bolo tiež veľmi pekné miesto.

Peťa: Malo to svoje čaro, že ostrov bol pripojený iba mostíkom k Zante.

 

Dominika: Pokiaľ by sme sa vybrali po pláži na opačnú stranu, smerom na mesto Kalamaki, tak sme sa dostali na pláže, kde nebol nikto.

Peťa: Povedala by som, že to bol koniec pláže, kde boli iba útesy a nič iba „divočina.“

 

Dominika: Občas jeden-dvaja ľudia, ktorí na to tiež prišli a inak krásna priezračná voda, tichučko. Akurát občas pristálo nejaké lietadlo a tým to bolo ešte krajšie, pretože letelo ponad hlavu.

 

Peťa: Zároveň to bola príjemná prechádzka a človek má zo seba dobrý pocit, že bol až na konci pláže.

 

Dominika: Pokiaľ sa na toto miesto ide ráno, tak sa tam dá nájsť malá vyliahnutá korytnačka.  

 

Peťa: Deťom sa veľmi páčili veľké korytnačky, keď zrazu natiahli hlavičku. To bol pre nich asi top zážitok.

 

Dominika: Dospelí prišli, že sa boli opaľovať a plávať v mori trochu ďalej a stretli pri potápaní veľkú korytnačku, čo bol pre nich tiež veľký zážitok. 

 

Peťa: Samozrejme, čo každý dobre pozná, je vyhliadka na pláž Navagio, zhora z útesu.

Dominika: Je krásna aj zdola, keď prídete loďou, no nám sa viac páčil pohľad zhora.

Peťa: Určite, človek musí prejsť po útesoch a dostať sa na miesto, kde to vidno najkrajšie, čo má zhora úplne inú atmosféru.

 

Dominika: Najviac turistov je síce na klasickej vyhliadke, ale dá sa chodníčkom dostať aj zo strany a tým pádom vidíte vyhliadku zboku, celú pláž a aj vrak dole na pláži. To sa mne veľmi páčilo.

 

 

Dominika: Okrem toho bolo super aj v hlavnom meste Zakynthosu, v Zante, kde bola krásna vyhliadka, na ktorú sa dalo dostať autobusom.

Peťa: Na vrchu Bochali.

 

Dominika: Bolo vidno aj polostrov Vassilikos.

 

Peťa: Vidno bolo naozaj všetko a to bola nádhera. Oplatí sa tam ísť.

 

Dominika: Mesto bolo samo o sebe veľmi pekné a hlavne večer. Krásne malé uličky.

 

Peťa: Pri mori bolo nádherné mólo pre romantické prechádzky.

 

Dominika: Hrala živá hudba, Gréci s gitarami a bolo tu super jedlo.

 

Peťa: Výborná atmosféra, večerné Zante stojí za to.

Dominika: Takže týchto 5 miest, si myslím, že sa oplatí navštíviť.

 

 

Plánujete ísť pracovať ako animátorky aj toto leto?

Peťa: Ja som bola už dve sezóny ako animátorka a jednoznačne plánujem ísť aj na ďalšiu sezónu. Ja si myslím, že to je pre mladého človeka úplne úžasná práca, taký „dream-job“ a keďže som bola dve sezóny v Grécku, tak by som určite chcela opäť tam, na nejaký iný ostrov. Zamilovala som si Grécko, ich mentalitu a pohodu. Čiže ja určite tam.

Dominika: Ja som bola animovať prvé leto na Zakynthose a páčilo sa mi to veľmi. Dosť som si to zamilovala a určite by som niekde chcela ísť aj ďalšie leto. Ale celkom sa mi páčila aj práca delegáta. Takže som rozmýšľala aj nad touto možnosťou. A tiež sa mi veľmi páčilo Grécko. Osobne mám veľmi rada Krétu, ale určite aj ostatné grécke ostrovy sú krásne, či pevnina, všade je čo pozerať. Takže keby si mám vybrať, asi by to bolo opäť Grécko.

 

Ďakujeme za Vašu pozornosť :)

Budeme radi, keď sa pozriete aj na náš youtube kanál, kde nájdete každý deň nové video a instagram s množstvom krásnych fotiek a záberov zo zákulisia :)Prihlásenie