Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 9:00-19:00
Sobota: 9:00-17:00, Nedeľa: 9:00-13:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Zuzana Stehlíková, 20.07.2017 11:08

DOVOLENKOBLOG

Najkrajší z Iónskych ostrovov alebo celého Grécka?

Ak ešte niekto neverí, že raj na zemi existuje, dávame do pozornosti miesto, kde je zeleň taká zelená, akoby tam pršalo každý deň, hoci na tomto ostrove slnko svieti 300 dní v roku, kde vás fascinuje farba vody v priezračnom mori, kde sa rodia chránené karety a obklopujú vás všadeprítomné olivovníky, z ktorých voňavý olej len tak na chlebíku chutí tisíckrát lepšie ako ktorákoľvek super zdravá nátierka, kde vás ohromí pohostinnosť Grékov, keď dostanete chuť na domáce víno a z obchodíku odídete s taškou plnou čerstvého hrozna so slovami "to je darček, dnes natrhané“, kde sú úsmevy ľudí úprimné a keď pozdravíte "kaliméra", otočia sa k vám s otvorenou náručou. Je to miesto s neopísateľnou atmosférou a príťažlivosťou, na ktoré sa určite vrátite.

 

 

 

 

Pláže ako z dokumentárneho filmu

Videli ste už niekedy, ako sa rodia malé korytnačky? Hniezda tohto obdivuhodného živočícha môžete pozorovať na jednej z najdlhších pláží Grécka, v Laganskom zálive. Piesok a veľmi pozvoľný vstup do mora ocenia predovšetkým rodičia s detičkami, ktoré sa bez obáv môžu hrať na pláži.

 

 

Foto: www.greece-is.com

 

 

Ak uprednostňujete adrenalín a divokú prírodu, potom sa oplatí požičať si auto a zamieriť na západ, k unikátnym plážam Porto Limnionas a Porto Roxa, kde príroda vytesala do skál impozantné bazény. Skutočná nádhera!

 

 

Foto: www.greecebestholiday.com

 

 

Milovníci oddychu, ale aj priaznivci vodných športov sa potešia, keď zavítajú do oblasti Vasilikos na juhu ostrova, kde si budú môcť užiť zábavu, ale aj leňošenie na najkrajších plážach ostrova.

 

 

 

 

Objavujte aj za hranicami


Zakynthos leží západne od Peloponézu, na ktorý sa z hlavného mesta ostrova môžete vydať novým trajektom, ktorý vás sem komfortne odvezie približne za hodinu. Bájny Peloponéz ukrýva fascinujúce miesta, ktoré sa zapísali do histórie, ako napríklad rodisko Olympijských hier, slávnu Olympiu, veštiareň v Delfách, centrum antickej gréckej civilizácie, Mykény, či hlavné mesto Atény.

 

 

 

Ak zatúžite spoznávať ďalšie klenoty Iónskeho mora, zamierte na sever, na ostrov Kefalónia. Ohúria vás majestátne hory a z nich rozprávkový výhľad na azúrové more, napríklad pri najkrajšej pláži ostrova, Myrtos. Nájdete tu aj prírodnú raritu a jedno z najkrajších miest Grécka, úchvatnú jaskyňu Melissani, ktorej strop sa kedysi prepadol a jej dno dnes zdobí prekrásne jazierko.

 

 

 


Keď sa rozhodnete zostať na ostrove, určite by ste mali preskúmať jeho najkrajšie miesta. Legendárnu pláž Navagio s vrakom pašeráckej lode, Modré jaskyne, tradičnú výrobu olivového oleja a prehliadku malebného hlavného mesta Zante zakončenú jedinečným výhľadom na prístav môžete zažiť počas celodenného výletu po ostrove.

 

 

 


 Prihlásenie