Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 9:00-19:00
Sobota: 9:00-17:00, Nedeľa: 9:00-13:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Matúš Milko, 08.02.2018 15:29

DOVOLENKOBLOG

Ciao tutti zo Sardínie!

La Maddalena je malé súostrovie na severe Sardínie skladajúce sa zo sedem malých ostrovov: La Maddalena, Caprera, Santo Stefano, Spargi, Budelli, Santa Maria a Razzoli a väčšieho počtu malinkých ostrovčekov. Celé súostrovie je súčasťou národného parku nazývaného rovnako — La Maddalena.

 

Nádherné súostrovie La Maddalena

Nádherné súostrovie La Maddalena

 

Zopakujte si, kde je pravo a kde ľavo bok, pretože pri objavovaní ostrovov a ostrovčekov La Maddaleny strávite veľa času na lodi. Len dva — Madalena a Caprera, z dokopy šesťdesiatich troch, sú spojené so Sardíniou trajektom. Ostatné treba preskúmať na loďke po vlastnej osi. La Maddalena má až 180 kilometrov pobrežia a viac ako 300 pláží, z ktorých sa mnohé radia k najkrajším na planéte. Je preto ozaj ťažké vybrať tie naj. Ale my sme pre vás čo-to prebádali a prinášame pár tipov na malebné zákutia a zálivy na severnej Sardínie.

Nádherné súostrovie La Maddalena

Národný park je zložený zo 63 ostrovov a ostrovčekov.

 

Začnite v hlavnom meste La Maddalena. Leží na jedinom obývanom ostrove národného parku a nesie jeho názov. Je to príjemné prímorské letovisko spojené cestou so susedným ostrovom Caprera, kde mal dom taliansky národný hrdina Giuseppe Garibaldi — zjednotiteľ Talianska. Mesto dýcha tradičnou talianskou uvoľnenou atmosférou — kamenná promenáda, nízke domčeky, rôzne obchodíky a reštaurácie, milí domáci a famózne jedlo. Čo si zahryznúť? Lokálni odporúčajú sardínsky chlieb, cestoviny, špeciálny likér tmavo červenej až fialovej farba a sladkej chuti vyrobený z myrty a samozrejme likér Grapa. Špecialitkou ostrova je Bottarga z tuniaka, nazývaný sicílsky kaviár, čo sú v podstate solené a opatrne lisované ikry.

Malebné mesto Maddalena

Malebné mesto Maddalena

 

Dobre posilnení treba nastúpiť na loď a vybrať sa objavovať skutočný raj na zemi. Nie nadarmo sa Sardínia hrdí titulom Karibik Európy. More je tu unikátne ozaj na každej pláži a v každom zálive. Priezračné, azúrové, tyrkysové, proste famózne!

Vybrali sme naše 3 NAJ PLÁŽE na severnej Sardínii:

SERENA — ostrov Caprera

Serena na severozápade ostrova Caprera, je najromantickejšou plážou na svete. Tak sme počuli 😊, ale určite má k tomuto titulu veľmi blízko. Vzdialená je zhruba 20 minút chôdze od zátoky Garibaldi. Pláž polmesiacového tvaru patrí rozlohou k tým menším a je schovaná medzi veľkými skalami, stromami a stálo zelenými kríkmi. More v zátoke prechádza z priezračnej do kryštálovo modrej farby, voda je pomerne plytká a pláž má jemný biely piesok. I keď je to obľúbená pláž, nebýva preplnená. Ak si budete chcieť tento kúsok raja vychutnávať dlhšie, odporúčame si zobrať aj nejaké to občerstvenie, keďže je naozaj „na samote“. Tip: Keď už budete na ostrove Caprera, pozrite si aj Garibaldiho múzeum v jeho rodnom dome. Nachádza sa kúsok od spomínanej zátoky.

SPIAGGA ROSA (ružová pláž) — ostrov Budelli

Spiaggia Rosa na ostrove Budelli je pravým symbolom súostrovia Maddalena. Na to, aby si zachovala svoju jemnú krásu je prístup na túto pláž veľmi limitovaný a patrí k najchránenejším územiam v Taliansku. Obdivovať ju môžete len z lode. Ale prečo ružová? Je to kvôli jej charakteristickej farbe. Vlny obmývajú a drvia úlomky korálov, granitu a škrupiny mäkkýšov na drobný piesok, ktorý ma tým pádom ružový nádych.

SPIAGGIA DELL AMORE (Pláž lásky) — ostrov Spargi

Spiaggia dell Amore

Spiaggia dell Amore

Vyhľadávané miesto kvôli jeho blankytne modrej zátoke s pieskom ako múka. Posúďte sami z videa. Karibik, či Sardínia?!

Nezabudnite — na ostrove Santo Stefano leží náš exkluzívny hotel Santo Stefano Resort. Súkromie a romantika zaručená!

Santo Stefano Resort

Santo Stefano Resort

 

 


Newsletter

Mám záujem o zasielanie
aktuálnych ponúk na môj e-mail
E-mailová adresa:Prihlásenie