Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 8:00-21:00
Sobota-Nedeľa: 9:00-21:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Matúš Milko, 08.02.2018 15:29

DOVOLENKOBLOG

Ciao tutti zo Sardínie!

Turisti si Sardíniu zamilovali pre jej jedinečnú históriu, krištáľovo čisté tyrkysové more, panenské pláže s bielym pieskom a nedotknutú prírodu. Sardínia sú ale aj luxusné hotely, svetoznáme reštaurácie a vzrušujúci nočný život v prímorských mestečkách. Severnú časť ostrova preslávilo čarovné pobrežie Costa Smeralda, ktoré sa vinie okolo úchvatného prístavného mesta Porto Cervo, ale aj rozprávkové súostrovie La Maddalena. Práve o ňom bude reč.   

Nádherné súostrovie La Maddalena

Loď namiesto auta

La Maddalena, súostrovie na severe Sardínie pozostáva zo sedem malých ostrovov: La Maddalena, Caprera, Santo Stefano, Spargi, Budelli, Santa Maria a Razzoli a väčšieho počtu malinkých ostrovčekov. Celé súostrovie je súčasťou rovnomenného národného parku nazývaného La Maddalena.

Len dva — Madalena a Caprera, z celkovo šesťdesiatich troch ostrovov, sú spojené so Sardíniou trajektom. Ostatné treba preskúmať na loďke po vlastnej osi. La Maddalena má až 180 kilometrov pobrežia a viac ako 300 pláží, z ktorých sa mnohé radia k najkrajším na planéte. Je preto ozaj ťažké vybrať tie naj. My vám prinášame tipy na atraktívne zákutia a malebné zálivy severnej Sardínie.

Nádherné súostrovie La Maddalena

Národný park je zložený zo 63 ostrovov a ostrovčekov.

Taliansky šarm v kamenných uličkách

Začíname v hlavnom meste La Maddalena. Leží na jedinom obývanom ostrove národného parku a nesie jeho názov. Je to prímorské letovisko s príjemnou stredomorskou atmosférou, spojené cestou so susedným ostrovom Caprera, kde mal dom taliansky národný hrdina Giuseppe Garibaldi — zjednotiteľ Talianska. Mesto dýcha tradičnou talianskou uvoľnenou atmosférou  —  kamenná promenáda, nízke domčeky, rôzne obchodíky a reštaurácie, milí domáci a famózne jedlo. Čo si zahryznúť? Lokálni odporúčajú sardínsky chlieb, cestoviny, špeciálny likér tmavo červenej až fialovej farby a sladkej chuti vyrobený z myrty a samozrejme nesmie chýbať Grapa. Špecialitkou ostrova je Bottarga z tuniaka - sicílsky kaviár, čo sú v podstate solené a opatrne lisované ikry.

Malebné mesto Maddalena

Malebné mesto Maddalena

Piesok ako múka a priezračná voda

Dobre posilnení nastupujeme na loď a vyberáme sa objavovať skutočný raj na zemi. Nie nadarmo sa Sardínia hrdí titulom Karibik Európy. More je tu unikátne – priezračné, azúrové, tyrkysové, proste famózne! Vybrali sme pre vás podľa nášho úsudku tri najatraktívnejšie pláže severnej Sardínie:

SPIAGGA ROSA (ružová pláž) — ostrov Budelli

Spiaggia Rosa na ostrove Budelli je pravým symbolom súostrovia La Maddalena. Na to, aby si zachovala svoju jemnú krásu je prístup na túto pláž veľmi limitovaný a patrí k najchránenejším územiam v Taliansku. Obdivovať ju môžete len z lode. Ale prečo ružová? Je to vďaka jej charakteristickej farbe. Vlny drvia úlomky koralov, granitu a škrupiny mäkkýšov na drobný piesok, ktorý má ružový nádych.

SPIAGGA DELL AMORE (pláž lásky)— ostrov Spargi

Vyhľadávané miesto vďaka blankytne modrej zátoke s pieskom ako múka, kde kolorit dotvárajú červenkasté skaly, zachádzajúce až do mora. Človek občas pozabudne, či je v Karibiku alebo na Sardínii ☺. Morské dno je tu plytké a piesočné, ideálne pre príjemné zaplávanie si aj pre deti. Pláž lemujú zelené a bujné stredomorské kroviny pomaly šplhajúce sa po kopci. Pláž lásky navštívite opäť len na lodi. 

Spiaggia dell Amore

SERENA — ostrov Caprera

Serena na severozápade ostrova Caprera je najromantickejšou plážou na svete. Tak sme počuli 😊, ale určite má k tomuto titulu veľmi blízko. Vzdialená je zhruba 20 minút chôdze od zátoky Garibaldi. Pláž polmesiacového tvaru patrí rozlohou k menším a je schovaná medzi veľkými skalami, stromami a stálo zelenými kríkmi. More v zátoke prechádza z priezračnej do kryštálovo modrej farby, voda je pomerne plytká a pláž pokrýva jemný biely piesok. I keď je veľmi obľúbená, nebýva preplnená. Ak si budete chcieť tento romantický kúsok raja vychutnávať dlhšie, odporúčame si zobrať aj nejaké to občerstvenie, keďže je naozaj „na samote“. Tip: Keď už budete na ostrove Caprera, pozrite si aj Garibaldiho múzeum v jeho rodnom dome. Nachádza sa kúsok od spomínanej zátoky.

 Prihlásenie