Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 9:00-19:00
Sobota: 9:00-17:00, Nedeľa: 9:00-13:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Zuzana Stehlíková, 13.03.2017 17:46

DOVOLENKOBLOG

5 miest, ktoré si počas dovolenky na Zakynthose nesmiete nechať ujsť

Počas prvej návštevy sa nám doslova rozbúchalo srdce. Objavte krásy najatraktívnejšieho Iónskeho ostrova, prenajmite si auto, motorku alebo štvorkolku a nezabudnite si každý deň nabiť baterku v telefóne – garantujeme vám, že je čo fotiť:

 

1. Polostrov Vasilikos s najkrajšími plážami Zakynthosu


Na prvý pohľad akoby nepatril k ostrovu. Najzelenšia časť s najvyšším vrchom Skopos ponúka viac ako 10 krásnych piesočných pláží, na ktorých si môžete vychutnať slnečné lúče či vyskúšať niektorý z adrenalínových vodných športov. K najobľúbenejším patria pláže Agios Nikolaos, Banana Beach, Porto Roma a Porto Zoro. Pri mnohých z nich nájdete bary a reštaurácie s chytľavou hudbou a dovolenkovou atmosférou.

 

 

 


Celkom odlišnou je pláž Gerakas, na ktorej sa nachádza niekoľko hniezd korytnačiek. Dobrovoľníci v národnom parku sa starajú, aby sa malé korytnačky po vyliahnutí dostali bezpečne do mora. Atrakciou je sledovanie mláďat počas ich cesty do mora. Pozor, na pláži je prísny zákaz zapichovania slnečníkov.

 

 

 


2. Laganský záliv s pozorovaním korytnačiek


Zakynthoskí námorníci vám počas poldenného výletu ukážu raritu ostrova, korytnačky Karetta Karetta. Počas plavby budete mať možnosť obdivovať jaskyne Keri a loď zapláva aj k ostrovčeku Maratonisi, kde vás čaká kúpanie v krištáľovo priezračnej vode. Lode vyrážajú z prístavu Agios Sostis s očarujúcim miniostrovčekom Kameo, ktorý v noci pohltí veľká párty.

 

 

 


3. Mysteriózny sever s legendárnou zátokou Navagio


Na toto skúter nestačí. Úchvatné výhľady, prevýšenia nad bielymi skalami a azúrové more pod vami! Dych vyrážajúca scenéria. Zátoka sv. Juraja, nazývaná Navagio, patrí k najfotografovanejším miestam sveta. Na vyhliadku sa dostanete cez malebnú dedinku Anafonitria, kde sa určite zastavte v Kláštore Panny Márie. Po návšteve vyhliadky pokračujte na sever do krásneho prístavného mestečka Agios NIkolaos, odkiaľ každodenne smerujú lode na vedľajší ostrov, Kefalóniu.

 

 

 


Máte radi dobrodružstvo? Zapožičajte si loď a zamierte k jedinečným Modrým jaskyniam alebo priamo k fenoménu ostrova, vraku lode na pláži Navagio. Ak predsa zostanete na zemi, vydajte sa objavovať najsevernejší mys Skinari s majákom a nezabudnite sa zastaviť v niektorej z miestnych taverničiek, kde Vám naservírujú vynikajúce tradičné pochúťky.

 

 

 

 

4. Na divokom západe


Jediný prírodný prístav, Porto Vromi, je ukrytý medzi skalami vytŕčajúcimi z pevniny, rovnako ako najimpozantnejšie pláže ostrova, Porto Limnionas a Porto Roxa. Dostanete sa k nim kľukatými cestičkami a sprevádzať vás bude fascinujúci výhľad na more. V skalných bazénoch sa okúpete v priezračnej vode a relaxovať môžete pri osviežujúcom gréckom frapé.

 

 

 


Vidíte v diaľke vypínať sa mramorový kríž? Ten sa nachádza v dedinke Kampi na skale Schiza. Práve odtiaľto môžete sledovať údajne najkrajší západ slnka na ostrove.

 

 

 

 

5. Vnútrozemie a grécka „filoxenia“


O tom, že sú Gréci pohostinní, sa presvedčíte, ak zavítate do niektorej z vnútrozemských dediniek, kde sa stretnete s milými domácimi, ktorí vás bez zaváhania pozdravia vždy so širokým úsmevom. Macherado a obdivovaný kostol Agia Mavra, malebné Katastari s výhľadom na mesto Alykes a soľné jazerá či dedinka Lithakia, z ktorej budete mať celý Laganský záliv ako keby na dlani. Zavítajte do miestnej výrobne olivového oleja, kde sa oboznámite s jeho výrobou. Panenský, s vôňou pomarančov alebo citrónov na čerstvom domácom chlebíku chutí lepšie ako ktorákoľvek nátierka. Zároveň je olej asi najobľúbenejším suvenírom, ktorý si z Grécka môžete odniesť.

 

 

 

Ak patríte k cestovateľom, ktorí hľadajú pokoj, relax, výbornú gastronómiu a neobyčajné zážitky, Zakynthos si zamilujete!

 


Newsletter

Mám záujem o zasielanie
aktuálnych ponúk na môj e-mail
E-mailová adresa:Prihlásenie