TOP pláže s modrou vlajkou v našich destináciách

Späť na zoznam 12. októbra, 2020
2 min. čítania
Autor: Petra

Najkrajšie pláže? Hľadajte tie označené Modrou vlajkou ?⛱

Modrá vlajka je prestížne medzinárodné ocenenie, ktoré udeľuje Foundation for Environmental Education každý rok 5. júna a potvrdzuje, že pláž alebo prístav spĺňajú najvyššie štandardy kvality. Takto označené pláže sú zárukou čistej vody, ľahkého prístupu k moru, vrátane prístupu pre osoby so zdravotným postihnutím, nachádza sa tam zdroj pitnej vody, toalety a zariadenia na ochranu životného prostredia.

Modrými vlajkami sa na svete môže pochváliť 4664 pláží, prístavov a lodí v 46 krajinách sveta vrátane obľúbených turistických destinácií. V počte pláží, ktoré sú čisté, bezpečné a ekologické vedie táto trojica krajín:

  • Španielsko (590)
  • Grécko (497)
  • Turecko (486)

TOP pláže s modrou vlajkou, ktoré ste s nami mohli navštíviť počas uplynulých dovolenkových sezón

  • Pláže označené modrou vlajkou sú takmer vo všetkých našich hoteloch v tureckej Lare, Side, Beleku aj Alanyi. A takisto napr. v hoteloch Korumar, Palm Wings a Efes Royal na Egejskej riviére. Modrá lagúna Oludeniz v Turecku je taktiež pláž s modrou vlajkou a je často zobrazovaná ako symbol pre celé Turecko.
pláž Turecko
lagúna Oludeniz
  • Pláž Nissi, pláž a zátoka Fig Tree Bay v obľúbenom letovisku Protaras na Južnom Cypre.
Protaras
  • Rozľahlé pieskové pláže na Slnečnom pobreží, v Obzore a v blízkosti historického mesta Nesebar v Bulharsku.
Pláž pred hotelom Obzor Beach Resort
  • Krásne pieskové pláže v španielskom letovisku Roquetas de Mar či Torremolinos. Na fotke pláž pred hotelom SMY Costa del Sol.
pláž pred hotelom SMY Costa del Sol
  • V Grécku napríklad pláž pred hotelom Amilia Mare na Rodose, pred hotelom Royal Park na Kose či pláž hotela Grecotel Club Marine Palace na Kréte a stovky ďalších na gréckom pobreží. Na gréckej pevnine takéto pláže nájdete aj pred hotelmi Olympian Village a Kalogria Beach Resort, ktoré sú veľmi obľúbené medzi rodinami s deťmi.
pláž Kalogria Beach
  • Pláž pred hotelmi Tala Bay Resort a Mövenpick Resort v jordánskej Aqabe.
pláž Tala Bay Resort
  • Pláže v národnom parku La Maddalena na talianskej Sardínii ako Bassa Trinità, Spalmatore, Caprera Relitto a mnohé ďalšie.
Pláž Sardínia La Maddalena

Ktoré pláže označené Modrou vlajkou ste navštívili alebo máte v pláne?

14. júna, 2021
2 min. čítania

Kos Imperial – dovolenkový hit sezóny 2021

S radosťou Vám predstavujeme luxusný GRECOTEL KOS IMPERIAL 5* s all inclusive extra za cenu 4* hotela. Mimoriadna ponuka pre najnáročnejších.

1. júna, 2021
2 min. čítania

Najkrajšia stavba Španielska? Alhambra.

Jedinečná arabská architektúra, krásna Alhambra, leží v tieni pohoria Sierra Nevada, v očarujúcej Granade na juhu Španielska. Alhambra je zároveň aj najobľúbenejším výletom, ktorý sprevádzajú naši delegáti v slnečnej Andalúzii.

1. júna, 2021
2 min. čítania

9 dôvodov, prečo si zamilujete Zakynthos

Nebudete prví a určite ani poslední, ktorí podľahnete gréckemu ostrovu Zakynthos. Očarujúce západy slnka, neopísateľná modrá… deväť vecí , pri ktorých sa Vám na Zakynthose rozbúši srdce.