TOP pláže s modrou vlajkou v našich destináciách

Späť na zoznam 12. októbra, 2020
2 min. čítania
Autor: Petra

Najkrajšie pláže? Hľadajte tie označené Modrou vlajkou ?⛱

Modrá vlajka je prestížne medzinárodné ocenenie, ktoré udeľuje Foundation for Environmental Education každý rok 5. júna a potvrdzuje, že pláž alebo prístav spĺňajú najvyššie štandardy kvality. Takto označené pláže sú zárukou čistej vody, ľahkého prístupu k moru, vrátane prístupu pre osoby so zdravotným postihnutím, nachádza sa tam zdroj pitnej vody, toalety a zariadenia na ochranu životného prostredia.

Modrými vlajkami sa na svete môže pochváliť 4664 pláží, prístavov a lodí v 46 krajinách sveta vrátane obľúbených turistických destinácií. V počte pláží, ktoré sú čisté, bezpečné a ekologické vedie táto trojica krajín:

  • Španielsko (590)
  • Grécko (497)
  • Turecko (486)

TOP pláže s modrou vlajkou, ktoré ste s nami mohli navštíviť počas uplynulých dovolenkových sezón

  • Pláže označené modrou vlajkou sú takmer vo všetkých našich hoteloch v tureckej Lare, Side, Beleku aj Alanyi. A takisto napr. v hoteloch Korumar, Palm Wings a Efes Royal na Egejskej riviére. Modrá lagúna Oludeniz v Turecku je taktiež pláž s modrou vlajkou a je často zobrazovaná ako symbol pre celé Turecko.
pláž Turecko
lagúna Oludeniz
  • Pláž Nissi, pláž a zátoka Fig Tree Bay v obľúbenom letovisku Protaras na Južnom Cypre.
Protaras
  • Rozľahlé pieskové pláže na Slnečnom pobreží, v Obzore a v blízkosti historického mesta Nesebar v Bulharsku.
Pláž pred hotelom Obzor Beach Resort
  • Krásne pieskové pláže v španielskom letovisku Roquetas de Mar či Torremolinos. Na fotke pláž pred hotelom SMY Costa del Sol.
pláž pred hotelom SMY Costa del Sol
  • V Grécku napríklad pláž pred hotelom Amilia Mare na Rodose, pred hotelom Royal Park na Kose či pláž hotela Grecotel Club Marine Palace na Kréte a stovky ďalších na gréckom pobreží. Na gréckej pevnine takéto pláže nájdete aj pred hotelmi Olympian Village a Kalogria Beach Resort, ktoré sú veľmi obľúbené medzi rodinami s deťmi.
pláž Kalogria Beach
  • Pláž pred hotelmi Tala Bay Resort a Mövenpick Resort v jordánskej Aqabe.
pláž Tala Bay Resort
  • Pláže v národnom parku La Maddalena na talianskej Sardínii ako Bassa Trinità, Spalmatore, Caprera Relitto a mnohé ďalšie.
Pláž Sardínia La Maddalena

Ktoré pláže označené Modrou vlajkou ste navštívili alebo máte v pláne?

24. novembra, 2021
2 min. čítania

Dobrodružná cesta Ománom – nový výlet

Rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom a priezračná voda Indického oceánu nie sú tým jediným, čím sa môže čarovný Omán pýšiť. Oáza s panenskou prírodou, historické mesto Mirbat či adrenalínová jazda po piesočných dunách, ktoré zažijete počas nového výletu dobrodružným Ománom, môžu byť jedinečným spestrením Vášho pobytu. Prvou zastávkou na našej dobrodružnej jazde je Wadi Darbat, údolie, ktoré […]
18. novembra, 2021
2 min. čítania

50 zážitkov v čarovnom Ománe v 8 dňoch

Omán je bezpochyby znamenitý pre svoje nádherné rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom, ktoré ponúkajú možnosť toho najlepšieho relaxu. Teplé slnečné lúče a pohľad do nekonečných diaľav Indického oceánu však vonkoncom nie sú tým jediným, čo Vás v tejto krajine očarí. Či už preferujete bezstarostný relax alebo aktívny oddych, Omán je v oboch prípadoch svetom […]
3. novembra, 2021
2 min. čítania

Dovolenka v novembri

V novembri, kedy teploty na Slovensku klesajú, je najlepší čas vydať sa za slnkom a relaxom. Vybrali sme pre Vás ideálne miesto s krásnymi plážami a exkluzívnym hotelom s top službami, kde Vám bude ako v raji. Túžite si na dovolenke oddýchnuť a vychutnať si pokojnejšiu atmosféru v hoteli? Či naopak vyhľadávate bohatý animačný program? V Ománe si príde […]