Top destinácia roka 2018 – magické Jordánsko

Späť na zoznam 20. marec, 2019
2 min. čítania
Autor: Petra

Predstavte si krajinu, ktorá je exotická, no nepripomína vám gýčové plagáty, ktoré už ste videli najmenej tisíckrát, krajinu, kde vám sprievodcovia odhalia tajomstvo jedného zo siedmich divov sveta a miesta, ktoré vás prenesú v čase, krajinu, kde zažijete bezprostrednú pohostinnosť a špičkové služby v rezortoch, v ktorých si môžete vychutnať odpočinok na krásnych plážach a bez množstva turistov. Predstavujeme vám Jordánsko, poklad arabského sveta, ktorý stojí za to objaviť! Ktoré sú jeho najväčšie lákadlá?

Petra, miesto, odkiaľ sa nebudete chcieť vrátiť

Kedysi ňou prechádzali karavany prevážajúce vzácne kadidlo a korenie, dnes patrí na zoznam siedmich divov sveta a National Geographic ju zaradilo do rebríčka TOP turistických cieľov pre rok 2018. Staré nabatejské mesto Petra uzamknuté v srdci jordánskych pieskovcových hôr je najväčším klenotom krajiny, kde sa oplatí stráviť celý deň a aj tak sa vám odtiaľ nebude chcieť odísť. Cesta sa začína približne kilometer dlhou prechádzkou v skalnom priesmyku Siq. Záblesk najpôsobivejšej pamiatky, slávnej Pokladnice, Al Khazen, nájdete na jeho konci. Precíťte atmosféru beduínskej minulosti, obdivujte desiatky do kameňa vytesaných hrobiek, starobylé divadlo, trh a miesta, ktoré boli kedysi súčasťou dôležitého obchodného centra.

Najnižší bod Zeme a soľný wellness

Neopísateľným zážitkom je plávanie, lepšie povedané kúpanie, v Mŕtvom mori, ktoré tvorí prirodzenú hranicu so susedným Izraelom. Najslanšie jazero sveta je zároveň najnižšie položené miesto na Zemi a pomenovanie dostalo preto, že vo vode približne desať krát slanšej ako je morská voda neprežijú ryby ani väčšina morských živočíchov a rastlín. Kúpanie v mori je naopak blahodarné. Bahno z mŕtveho mora sa používa od nepamäti na liečbu kožných ochorení a výrobky z neho nájdete v takmer všetkých suvenírových obchodoch. Užite si deň pod slnkom a tento zázračný prírodný wellness.

Najzachovalejšie rímske mesto v arabskom svete

Severne od hlavného mesta Ammánu leží unikátne staroveké mesto Jerash, ktoré by si zaslúžilo pomenovanie „Rím Stredného východu“. Impozantné brány, kolonády, nádvoria, chrámy a divadlá vás donútia dozvedieť sa o tomto mieste viac. Akoby nikdy nebolo zničené, akoby sa mihnutím čarovného prútika mali opäť rozozvučať tribúny s pätnásť tisícmi obyvateľov napäto sledujúcich zápasy gladiátorov v obrovskom hipodróme. Prechádzajte sa starovekým mestom medzi jeho námestiami a chrámami zasvätenými gréckym bohom a obdivujte vyspelosť kultúry, ktorá tu prekvitala pred viac ako dvetisíc tristo rokmi.

Mesačné údolie a najkrajšie západy slnka

Počuli ste už o údolí Wadi Rum? Jedna z top atrakcií Jordánska láka dobrodruhov, fotografov, romantikov, horolezcov a ľudí, ktorí hľadajú pokoj… a tu ho rozhodne nájdu. Sčervenané pieskové duny, skaly vychádzajúce z nehostinnej pláne a stáda tiav hnané beduínmi, ktorí tu dodnes žijú, vás prenesú do celkom iného sveta. Inšpiratívna krajina sa stala múzou aj pre režiséra filmu Lawrence z Arábie, vďaka ktorému Jordánsko pritiahlo ešte viac návštevníkov. Zažite jedinečný západ slnka nad červenkastou zemou, pozorujte hviezdy na jasnej nočnej oblohe pri ohni a ráno si privstaňte na prvé lúče vychádzajúceho slnka nad púšťou. Nezabudnuteľné!

Teplučké more, relax a kvalitné rezorty

Dovolenka v Jordánsku nie je len o spoznávaní. Zastavte sa, nechajte odpočinúť svoju myseľ a pocíťte ozajstnú dovolenkovú pohodu na nádherných plážach prímorského mesta Aqaba. Jediné prístavné mesto Jordánska zbožňujú turisti vďaka pokojnému prostrediu a kvalitným službám hotelov prestížnych značiek. Teplučké Červené more ocenia milovníci kúpania, ale aj potápania. Pozorujte farebné rybky, koraly, korytnačky, podmorský život a spestrite si dovolenku ešte viac!

Fascinujúca príroda, staroveké mestá, obdivuhodné pamiatky, kultúra, ktorá vábi turistov z celého sveta, ale aj pohostinnosť, bezpečnosť a mimoriadna priateľskosť predurčujú Jordánsko stať sa opäť aj tento rok TOP turistickou destináciou. Slovenskí cestovatelia majú jedinečnú možnosť dovolenkovať v tejto mimoriadnej destinácii vďaka priamym letom z Bratislavy do slnečnej Aqaby a užívať si krásy jordánskych klenotov od mája do októbra. Stačí si už len vybrať z ponuky exkluzívnych hotelov na www.hydrotour.sk. Máme radi leto…

 

 

 

 

13. máj, 2019
1 min. čítania

Omán vašimi očami

Nedávno sa z Ománu vrátili poslední dovolenkujúci v tejto sezóne. Ďakujeme všetkým, ktorí s nami v Ománe dovolenkovali    Omán ste si obľúbili vďaka nekonečne dlhým plážam s bielym pieskom, tyrkysovej vode Indického oceánu, exkluzívnym hotelom a pohostinnej atmosfére. Dôkazom sú aj Vaše odozvy a recenzie, ktoré nám neustále posielate na jednoducho fascinujúcu krajinu, ktorá je označovanáPrečítaj si viac

3. máj, 2019
3 min. čítania

10 najkrajších miest v Andalúzii

Ľudová múdrosť hovorí, že kto chce spoznať pravé Španielsko, mal by sa vybrať do Andalúzie, kam turistov zo všetkých kútov sveta už roky lákajú tanečnice flamenca, dobré víno, býčie zápasy, ale najmä široké pláže Costa del Sol obmývané priezračne čistým morom. Prinášame Vám top 10 tipov na zaujímavé atrakcie a miesta, ktoré treba vidieť priPrečítaj si viac

29. apríl, 2019
3 min. čítania

Navštívili sme pred sezónou Jordánsko

Sezóna dovoleniek sa už blíži a preto sme sa začiatkom apríla spolu s predajcami dovoleniek z celého Slovenska vybrali do Jordánska na infocestu. Počas infociest  každoročne spoznávame mnohé zaujímavé destinácie, počas ktorých testujeme a navštevujeme hotely, aby sme Vám pri výbere dovolenky vedeli čo najlepšie poradiť. Je to výborný spôsob ako vyskúšať nielen samotné hotely, ale ajPrečítaj si viac