Top destinácia roka 2018 – magické Jordánsko

Späť na zoznam 20. marec, 2019
3 min. čítania
Autor: Petra

Predstavte si krajinu, ktorá je exotická, no nepripomína vám gýčové plagáty, ktoré už ste videli najmenej tisíckrát, krajinu, kde vám sprievodcovia odhalia tajomstvo jedného zo siedmich divov sveta a miesta, ktoré vás prenesú v čase, krajinu, kde zažijete bezprostrednú pohostinnosť a špičkové služby v rezortoch, v ktorých si môžete vychutnať odpočinok na krásnych plážach a bez množstva turistov. Predstavujeme vám Jordánsko, poklad arabského sveta, ktorý stojí za to objaviť! Ktoré sú jeho najväčšie lákadlá?

Petra, miesto, odkiaľ sa nebudete chcieť vrátiť

Kedysi ňou prechádzali karavany prevážajúce vzácne kadidlo a korenie, dnes patrí na zoznam siedmich divov sveta a National Geographic ju zaradilo do rebríčka TOP turistických cieľov pre rok 2018. Staré nabatejské mesto Petra uzamknuté v srdci jordánskych pieskovcových hôr je najväčším klenotom krajiny, kde sa oplatí stráviť celý deň a aj tak sa vám odtiaľ nebude chcieť odísť. Cesta sa začína približne kilometer dlhou prechádzkou v skalnom priesmyku Siq. Záblesk najpôsobivejšej pamiatky, slávnej Pokladnice, Al Khazen, nájdete na jeho konci. Precíťte atmosféru beduínskej minulosti, obdivujte desiatky do kameňa vytesaných hrobiek, starobylé divadlo, trh a miesta, ktoré boli kedysi súčasťou dôležitého obchodného centra.

Najnižší bod Zeme a soľný wellness

Neopísateľným zážitkom je plávanie, lepšie povedané kúpanie, v Mŕtvom mori, ktoré tvorí prirodzenú hranicu so susedným Izraelom. Najslanšie jazero sveta je zároveň najnižšie položené miesto na Zemi a pomenovanie dostalo preto, že vo vode približne desať krát slanšej ako je morská voda neprežijú ryby ani väčšina morských živočíchov a rastlín. Kúpanie v mori je naopak blahodarné. Bahno z mŕtveho mora sa používa od nepamäti na liečbu kožných ochorení a výrobky z neho nájdete v takmer všetkých suvenírových obchodoch. Užite si deň pod slnkom a tento zázračný prírodný wellness.

Najzachovalejšie rímske mesto v arabskom svete

Severne od hlavného mesta Ammánu leží unikátne staroveké mesto Jerash, ktoré by si zaslúžilo pomenovanie „Rím Stredného východu“. Impozantné brány, kolonády, nádvoria, chrámy a divadlá vás donútia dozvedieť sa o tomto mieste viac. Akoby nikdy nebolo zničené, akoby sa mihnutím čarovného prútika mali opäť rozozvučať tribúny s pätnásť tisícmi obyvateľov napäto sledujúcich zápasy gladiátorov v obrovskom hipodróme. Prechádzajte sa starovekým mestom medzi jeho námestiami a chrámami zasvätenými gréckym bohom a obdivujte vyspelosť kultúry, ktorá tu prekvitala pred viac ako dvetisíc tristo rokmi.

Mesačné údolie a najkrajšie západy slnka

Počuli ste už o údolí Wadi Rum? Jedna z top atrakcií Jordánska láka dobrodruhov, fotografov, romantikov, horolezcov a ľudí, ktorí hľadajú pokoj… a tu ho rozhodne nájdu. Sčervenané pieskové duny, skaly vychádzajúce z nehostinnej pláne a stáda tiav hnané beduínmi, ktorí tu dodnes žijú, vás prenesú do celkom iného sveta. Inšpiratívna krajina sa stala múzou aj pre režiséra filmu Lawrence z Arábie, vďaka ktorému Jordánsko pritiahlo ešte viac návštevníkov. Zažite jedinečný západ slnka nad červenkastou zemou, pozorujte hviezdy na jasnej nočnej oblohe pri ohni a ráno si privstaňte na prvé lúče vychádzajúceho slnka nad púšťou. Nezabudnuteľné!

Teplučké more, relax a kvalitné rezorty

Dovolenka v Jordánsku nie je len o spoznávaní. Zastavte sa, nechajte odpočinúť svoju myseľ a pocíťte ozajstnú dovolenkovú pohodu na nádherných plážach prímorského mesta Aqaba. Jediné prístavné mesto Jordánska zbožňujú turisti vďaka pokojnému prostrediu a kvalitným službám hotelov prestížnych značiek. Teplučké Červené more ocenia milovníci kúpania, ale aj potápania. Pozorujte farebné rybky, koraly, korytnačky, podmorský život a spestrite si dovolenku ešte viac!

Fascinujúca príroda, staroveké mestá, obdivuhodné pamiatky, kultúra, ktorá vábi turistov z celého sveta, ale aj pohostinnosť, bezpečnosť a mimoriadna priateľskosť predurčujú Jordánsko stať sa opäť aj tento rok TOP turistickou destináciou. Slovenskí cestovatelia majú jedinečnú možnosť dovolenkovať v tejto mimoriadnej destinácii vďaka priamym letom z Bratislavy do slnečnej Aqaby a užívať si krásy jordánskych klenotov od mája do októbra. Stačí si už len vybrať z ponuky exkluzívnych hotelov na www.hydrotour.sk. Máme radi leto…

 

 

 

 

2. december, 2019
3 min. čítania

Vaše TOP 4 miesta v Andalúzii

Celoročne teplé počasie priťahuje turistov z celého sveta za nádhernými plážami stredísk Torremolinos, Benalmadena, Fuengirola, Marbella a Estepona. Vďaka množstvu golfových ihrísk si vyslúžilo aj prezývku “Costa del Golf” a na svoje si tu okrem golfistov prídu aj rodinky s deťmi, a to vďaka upraveným plážam s pozvoľným vstupom do mora, safari, aquaparkom a zábavnýmPrečítaj si viac

22. november, 2019
2 min. čítania

TOP 8 rodinných hotelov v tureckom Side

Side – pôvodne malé rybárske mestečko, pomenované podľa granátového jablka, ktorých sady sa rozprestierajú v jeho okolí, dnes patrí k najvychýrenejším strediskám Turecka. Nádherné pieskové pláže lemujúce pobrežie sa postupne zvažujú do krištáľovo priezračného mora, vďaka čomu oblasť vyhľadávajú najmä rodiny s deťmi. Blízkosť atraktívneho historického mesta Side zaručuje príjemný večer strávený prechádzkou medzi pamiatkamiPrečítaj si viac

31. október, 2019
2 min. čítania

6 dôvodov prečo si kúpiť letnú dovolenku už v novembri!

Nedávno ste sa vrátili z dovolenky a najradšej by ste išli opäť. Teraz je ten najlepší čas naplánovať si leto 2020. Kúpiť či nekúpiť? Oplatí sa nám to? Počkáme na Last Minute? Túto otázku si kladie veľmi veľa ľudí. Dali sme dokopy zoznam dôvodov prečo a pre koho sa First Minute jednoznačne oplatí a prečo by ste sa maliPrečítaj si viac