TOP 6 filmov z dovolenkových destinácií

Späť na zoznam 23. marca, 2020
2 min. čítania
Autor: Petra

Vo svete sa každý rok natočí veľké množstvo filmov, pričom veľa scén sa nakrúca na miestach, ktoré môže navštíviť každý z nás. Pripravili sme zoznam filmov, v ktorých môžete vidieť krásy a miesta vybraných letných destinácií. Možno Vás jednotlivé filmy motivujú a inšpirujú , aby ste cez leto vyrazili do danej destinácie dovolenkovať.

1. Mamma Mia (2008) ČSFD hodnotenie: 63%

Tyrkysové more, olivové stromy, krásne biele domčeky s modrými strechami a taverny sú krásnymi filmovými kulisami a dôkazom skvelej dovolenky v Grécku. Film sprevádzaný pesničkami skupiny Abba si získal srdcia miliónov divákov po celom svete.

2. Marťan (2015) ČSFD hodnotenie: 83%

Marťan, astronaut Mark Watney (Matt Damon) ako najslávnejší muž na Zemi, behom misie na Mars takmer zahynul v prašnej búrke. Film sa odohráva na juhu Jordánska na púšti Wadi Rum, kde to aj v skutočnosti vyzerá ako na inej planéte.

3. Dannyho dvanástka (2004) ČSFD hodnotenie: 64%

V tomto filme bolo viacero scén z Talianska, ktoré vniesli atmosféru do scén Dannyho dvanástky, no Sicília bola rozhodne tou najkrajšou oblasťou. Pamätáte si na stretnutie Isabel Lahiri (Catherine Zeta-Jones) a Rusty (Brad Pitt) s LeMarcom?

4. Star Wars: Vzostup Skywalkera (2019) ČSFD hodnotenie: 63%

Pokračovanie dobrodružného sci-fi filmu Star Wars sa natáčalo čiastočne v „Mesačnom údolí“ Wadi Rum, kde nájdete jeden z najčervenejších pieskov na svete. Vo filme sa mihnú aj zábery z krásneho mesta Sevilla, ktoré je perlou španielskej Andalúzie.

5. Aladin (2019) ČSFD hodnotenie: 69 %

Vynikajúci rodinný film v hlavnej úlohe s Willom Smithom režíroval Guy Richie. Film sa odohráva v rozprávkovom prístavnom meste Agrabah, no vo filme je taktiež vidieť filmármi obľúbené miesto „Mesačné údolie“ Wadi Rum.

6. Indiana Jones: Posledná krížová výprava (1989) ČSFD hodnotenie: 90%

Film v hlavnej úlohe s Harrisonom Fordom sa odohráva na magickom mieste Petra, ktorého návšteva je podľa mnohých cestovateľov zážitkom na celý život. Filmový štáb nad výberom tohto archeologického miesta neváhal.

9. septembra, 2020
< 1 min. čítania

Čo sa Vám v auguste páčilo na IG @hydrotour?

Na našom Instagrame sa Vás snažíme zásobovať pravidelnou dávkou inšpirácií, informácií, spomienok a odporúčaní na tie najkrajšie dovolenkové miesta plné nezabudnuteľných zážitkov a spomienok. Tu je 8 príspevkov, ktoré sa Vám najviac páčili za minulý mesiac na našom Instagrame alebo to najlepšie z najlepšieho 🙂 1. Tajné pláže na ostrove Kréta 2. Najfotografovanejšia pláž ostrovaPrečítaj si viac

8. septembra, 2020
2 min. čítania

Plážový rozstrel 01 – Grécke pláže

Pred pár dňami ste v plážovom rozstreli o najkrajšie grécke pláže, za ne zahlasovali v tomto poradí ⇩ Súhlasíte s ním alebo by ste niečo zmenili? ☀ 08. Kavoutripes Dlhoročne obľúbená destinácia Chalkidiki sľubuje stovky kilometrov pobrežia s krásnymi pieskovými plážami akou je aj pláž Kavoutripes s azúrovým morom, nádhernými zákutiami a nádhernou okolitou prírodou.Prečítaj si viac

5. septembra, 2020
2 min. čítania

Rodos v 60 sekundách

Najväčší z gréckych Dodekanských ostrovov, je dokonalým dovolenkovám rajom, či už hľadáte relax na pláži alebo dovolenku plnú aktivít a spoznávania. Rodos Vás očarí bohatou históriou, krištáľovo čistým morom, krásnymi lokalitami a gréckou pohostinnosťou 🏝 ✨