TOP 6 filmov z dovolenkových destinácií

Späť na zoznam 23. marca, 2020
2 min. čítania
Autor: Petra

Vo svete sa každý rok natočí veľké množstvo filmov, pričom veľa scén sa nakrúca na miestach, ktoré môže navštíviť každý z nás. Pripravili sme zoznam filmov, v ktorých môžete vidieť krásy a miesta vybraných letných destinácií. Možno Vás jednotlivé filmy motivujú a inšpirujú , aby ste cez leto vyrazili do danej destinácie dovolenkovať.

1. Mamma Mia (2008) ČSFD hodnotenie: 63%

Tyrkysové more, olivové stromy, krásne biele domčeky s modrými strechami a taverny sú krásnymi filmovými kulisami a dôkazom skvelej dovolenky v Grécku. Film sprevádzaný pesničkami skupiny Abba si získal srdcia miliónov divákov po celom svete.

2. Marťan (2015) ČSFD hodnotenie: 83%

Marťan, astronaut Mark Watney (Matt Damon) ako najslávnejší muž na Zemi, behom misie na Mars takmer zahynul v prašnej búrke. Film sa odohráva na juhu Jordánska na púšti Wadi Rum, kde to aj v skutočnosti vyzerá ako na inej planéte.

3. Dannyho dvanástka (2004) ČSFD hodnotenie: 64%

V tomto filme bolo viacero scén z Talianska, ktoré vniesli atmosféru do scén Dannyho dvanástky, no Sicília bola rozhodne tou najkrajšou oblasťou. Pamätáte si na stretnutie Isabel Lahiri (Catherine Zeta-Jones) a Rusty (Brad Pitt) s LeMarcom?

4. Star Wars: Vzostup Skywalkera (2019) ČSFD hodnotenie: 63%

Pokračovanie dobrodružného sci-fi filmu Star Wars sa natáčalo čiastočne v „Mesačnom údolí“ Wadi Rum, kde nájdete jeden z najčervenejších pieskov na svete. Vo filme sa mihnú aj zábery z krásneho mesta Sevilla, ktoré je perlou španielskej Andalúzie.

5. Aladin (2019) ČSFD hodnotenie: 69 %

Vynikajúci rodinný film v hlavnej úlohe s Willom Smithom režíroval Guy Richie. Film sa odohráva v rozprávkovom prístavnom meste Agrabah, no vo filme je taktiež vidieť filmármi obľúbené miesto „Mesačné údolie“ Wadi Rum.

6. Indiana Jones: Posledná krížová výprava (1989) ČSFD hodnotenie: 90%

Film v hlavnej úlohe s Harrisonom Fordom sa odohráva na magickom mieste Petra, ktorého návšteva je podľa mnohých cestovateľov zážitkom na celý život. Filmový štáb nad výberom tohto archeologického miesta neváhal.

24. novembra, 2021
2 min. čítania

Dobrodružná cesta Ománom – nový výlet

Rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom a priezračná voda Indického oceánu nie sú tým jediným, čím sa môže čarovný Omán pýšiť. Oáza s panenskou prírodou, historické mesto Mirbat či adrenalínová jazda po piesočných dunách, ktoré zažijete počas nového výletu dobrodružným Ománom, môžu byť jedinečným spestrením Vášho pobytu. Prvou zastávkou na našej dobrodružnej jazde je Wadi Darbat, údolie, ktoré […]
18. novembra, 2021
2 min. čítania

50 zážitkov v čarovnom Ománe v 8 dňoch

Omán je bezpochyby znamenitý pre svoje nádherné rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom, ktoré ponúkajú možnosť toho najlepšieho relaxu. Teplé slnečné lúče a pohľad do nekonečných diaľav Indického oceánu však vonkoncom nie sú tým jediným, čo Vás v tejto krajine očarí. Či už preferujete bezstarostný relax alebo aktívny oddych, Omán je v oboch prípadoch svetom […]
3. novembra, 2021
2 min. čítania

Dovolenka v novembri

V novembri, kedy teploty na Slovensku klesajú, je najlepší čas vydať sa za slnkom a relaxom. Vybrali sme pre Vás ideálne miesto s krásnymi plážami a exkluzívnym hotelom s top službami, kde Vám bude ako v raji. Túžite si na dovolenke oddýchnuť a vychutnať si pokojnejšiu atmosféru v hoteli? Či naopak vyhľadávate bohatý animačný program? V Ománe si príde […]