TOP 6 filmov z dovolenkových destinácií

Späť na zoznam 23. marca, 2020
2 min. čítania
Autor: Petra

Vo svete sa každý rok natočí veľké množstvo filmov, pričom veľa scén sa nakrúca na miestach, ktoré môže navštíviť každý z nás. Pripravili sme zoznam filmov, v ktorých môžete vidieť krásy a miesta vybraných letných destinácií. Možno Vás jednotlivé filmy motivujú a inšpirujú , aby ste cez leto vyrazili do danej destinácie dovolenkovať.

1. Mamma Mia (2008) ČSFD hodnotenie: 63%

Tyrkysové more, olivové stromy, krásne biele domčeky s modrými strechami a taverny sú krásnymi filmovými kulisami a dôkazom skvelej dovolenky v Grécku. Film sprevádzaný pesničkami skupiny Abba si získal srdcia miliónov divákov po celom svete.

2. Marťan (2015) ČSFD hodnotenie: 83%

Marťan, astronaut Mark Watney (Matt Damon) ako najslávnejší muž na Zemi, behom misie na Mars takmer zahynul v prašnej búrke. Film sa odohráva na juhu Jordánska na púšti Wadi Rum, kde to aj v skutočnosti vyzerá ako na inej planéte.

3. Dannyho dvanástka (2004) ČSFD hodnotenie: 64%

V tomto filme bolo viacero scén z Talianska, ktoré vniesli atmosféru do scén Dannyho dvanástky, no Sicília bola rozhodne tou najkrajšou oblasťou. Pamätáte si na stretnutie Isabel Lahiri (Catherine Zeta-Jones) a Rusty (Brad Pitt) s LeMarcom?

4. Star Wars: Vzostup Skywalkera (2019) ČSFD hodnotenie: 63%

Pokračovanie dobrodružného sci-fi filmu Star Wars sa natáčalo čiastočne v „Mesačnom údolí“ Wadi Rum, kde nájdete jeden z najčervenejších pieskov na svete. Vo filme sa mihnú aj zábery z krásneho mesta Sevilla, ktoré je perlou španielskej Andalúzie.

5. Aladin (2019) ČSFD hodnotenie: 69 %

Vynikajúci rodinný film v hlavnej úlohe s Willom Smithom režíroval Guy Richie. Film sa odohráva v rozprávkovom prístavnom meste Agrabah, no vo filme je taktiež vidieť filmármi obľúbené miesto „Mesačné údolie“ Wadi Rum.

6. Indiana Jones: Posledná krížová výprava (1989) ČSFD hodnotenie: 90%

Film v hlavnej úlohe s Harrisonom Fordom sa odohráva na magickom mieste Petra, ktorého návšteva je podľa mnohých cestovateľov zážitkom na celý život. Filmový štáb nad výberom tohto archeologického miesta neváhal.

12. apríla, 2020
< 1 min. čítania

Čarovná Alanya – virtuálna prehliadka

Alanya, najčarovnejšie stredisko Tureckej riviéry si získava srdcia cestovateľov vďaka prekrásnym plážam s pozvoľným vstupom do mora, množstvom atrakcií, kaviarničiek, obchodov aj bujnému nočnému životu. Najväčšiu slávu mesto zažilo počas vlády sultána Seljuka Alaaddina Keykubata, podľa ktorého bola pomenovaná aj jedna z pláží lemujúcich pobrežie strediska. Pozrite sa s nami bližšie na najkrajšie miesta AlanyePrečítaj si viac

3. apríla, 2020
2 min. čítania

Spoznajte krásy ostrova Zakynthos

Jeden z najčarovnejších ostrovov Grécka, prezývaný aj Zante, nájdete na samotnom juhu iónskeho súostrovia. Prekrásne pieskové pláže na juhozápade plynule prechádzajú do pahorkov pokrytých voňavými borovicovými lesmi a na západnom pobreží sa premieňajú na mohutné vápencové útesy žiariace nad úchvatným tyrkysovým morom. Cestou na vyhliadku nad najfotografovanejším miestom ostrova, azúrovou zátokou s plážou Navagio, natrafítePrečítaj si viac

28. marca, 2020
2 min. čítania

TOP 8 pláží v Grécku

Grécko, to je viac ako päťtisíc ostrovov, z ktorých každý je jedinečný, a jeho pevninská časť, kde sa píše história stará tisícky rokov 🇬🇷 ✨ Dovolenka v malebných zátokách s priezračným morom, fotogenické lagúny, ale aj široké pieskové pláže ožívajúce najmä v letných mesiacoch, z ktorých viac ako päťsto sa hrdí označením Modrej vlajky, súPrečítaj si viac