TOP 6 filmov z dovolenkových destinácií

Späť na zoznam 23. marca, 2020
2 min. čítania
Autor: Petra

Vo svete sa každý rok natočí veľké množstvo filmov, pričom veľa scén sa nakrúca na miestach, ktoré môže navštíviť každý z nás. Pripravili sme zoznam filmov, v ktorých môžete vidieť krásy a miesta vybraných letných destinácií. Možno Vás jednotlivé filmy motivujú a inšpirujú , aby ste cez leto vyrazili do danej destinácie dovolenkovať.

1. Mamma Mia (2008) ČSFD hodnotenie: 63%

Tyrkysové more, olivové stromy, krásne biele domčeky s modrými strechami a taverny sú krásnymi filmovými kulisami a dôkazom skvelej dovolenky v Grécku. Film sprevádzaný pesničkami skupiny Abba si získal srdcia miliónov divákov po celom svete.

2. Marťan (2015) ČSFD hodnotenie: 83%

Marťan, astronaut Mark Watney (Matt Damon) ako najslávnejší muž na Zemi, behom misie na Mars takmer zahynul v prašnej búrke. Film sa odohráva na juhu Jordánska na púšti Wadi Rum, kde to aj v skutočnosti vyzerá ako na inej planéte.

3. Dannyho dvanástka (2004) ČSFD hodnotenie: 64%

V tomto filme bolo viacero scén z Talianska, ktoré vniesli atmosféru do scén Dannyho dvanástky, no Sicília bola rozhodne tou najkrajšou oblasťou. Pamätáte si na stretnutie Isabel Lahiri (Catherine Zeta-Jones) a Rusty (Brad Pitt) s LeMarcom?

4. Star Wars: Vzostup Skywalkera (2019) ČSFD hodnotenie: 63%

Pokračovanie dobrodružného sci-fi filmu Star Wars sa natáčalo čiastočne v „Mesačnom údolí“ Wadi Rum, kde nájdete jeden z najčervenejších pieskov na svete. Vo filme sa mihnú aj zábery z krásneho mesta Sevilla, ktoré je perlou španielskej Andalúzie.

5. Aladin (2019) ČSFD hodnotenie: 69 %

Vynikajúci rodinný film v hlavnej úlohe s Willom Smithom režíroval Guy Richie. Film sa odohráva v rozprávkovom prístavnom meste Agrabah, no vo filme je taktiež vidieť filmármi obľúbené miesto „Mesačné údolie“ Wadi Rum.

6. Indiana Jones: Posledná krížová výprava (1989) ČSFD hodnotenie: 90%

Film v hlavnej úlohe s Harrisonom Fordom sa odohráva na magickom mieste Petra, ktorého návšteva je podľa mnohých cestovateľov zážitkom na celý život. Filmový štáb nad výberom tohto archeologického miesta neváhal.

12. novembra, 2020
3 min. čítania

Turecko – 20 zaujímavých faktov

Krajina polmesiaca či dvoch kontinentov – Turecko – patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie. Dovolenkárov láka najmä na krásne pláže, kvalitné služby, dobré jedlo a jej orientálnosť. Ak sa chcete o Turecku dozvedieť viac, určite Vás potešia nasledujúce zaujímavé fakty o tejto rozprávkovej krajine.

5. novembra, 2020
2 min. čítania

Poznáte Španielsko? Fakty a zaujímavosti

Španielsko je krajina, ktorá sa dlhodobo zobrazuje v popredných rebríčkoch najnavštevovanejších krajín sveta. Slnko, more, skvelá kuchyňa, pohodová atmosféra ¡mañana! a 12 pozoruhodných faktorov o krajine ležiacej na Pyrenejskom polostrove.

4. novembra, 2020
< 1 min. čítania

Vedeli ste o Grécku, že…

Krajina bohov, olivového oleja a olympijských hier, Grécko, patrí k vyhľadávaným dovolenkovým destináciám. Ponúka veľké množstvo krásnych pláží a miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Grécko však ukráva aj tieto zaujímavosti a fakty, ktoré Vás možno prekvapia 🙂 Grécko pozostáva z takmer 2000 ostrovov, ale len 170 z nich je obývaných. 40% obyvateľov Grécka žijePrečítaj si viac