TOP 10 dôvodov prečo si Gambiu zamilujete

Späť na zoznam 1. apríla, 2019
2 min. čítania
Autor: Petra
Tento rok sme našu ponuku rozšírili o podmanivú a živú západoafrickú krajinu. Tu je zoznam dôvodov, prečo sme sa do Gambie zamilovali a rozhodli túto krajinu ponúknuť slovenským dovolenkárom. Prečítajte si a možno Vás inšpirujeme porozmýšľať nad dovolenkou v najmenšej africkej krajine. 
1. Príjemní ľudia
Akonáhle prídete do Gambie, nestretnete sa s ničím iným než s úsmevom miestnych ľudí. Koniec koncov, je známa ako „usmievajúce sa pobrežie Afriky“.  Oficiálnym jazykom Gambie je angličtina, o čo je komunikácia s miestnymi ešte jednoduchšia.
2. Dokonalá klíma
Gambia je fantastickou destináciou pre tých, ktorí sa nevedia dočkať letného slniečka. V skutočnosti je tu teplo po celý rok, v priemere okolo 30°C, preto ju dovolenkári z iných častí sveta vyhľadávajú ešte pred začiatkom našej letnej sezóny.
3. Raj pre milovníkov zvierat
Gambia poskytuje možnosť vidieť nádherné zvieratá vo voľnej prírode, od krokodílov, jašteríc, opíc, cez žirafy až po viac ako 560 druhov vtákov.
 4. Prekrásne pláže
Nevieme povedať len jedno pekné miesto zo všetkých zlatistých pláží Gambie, lebo všetky sú nádherné. Ich spoločnou črtou sú vysoké palmy lemujúce dlhé pláže siahajúce až kam oko dovidí. Ak milujete dlhé prechádzky po pláži, ste na správnom mieste, najkrajšie sú pri západe Slnka.
5. Dovolenka so zážitkami
Okrem nádherných pláží môžete v tejto najmenšej africkej krajine objavovať rieku s rovnomenným názvom Gambia s bohatou faunou a flórou, jej obyvateľov, navštíviť miestne školy či safari. A možno čo je najlepšie, že všetky tieto aktivity a zážitky nie sú od seba vzdialené príliš ďaleko!
6. Fascinujúca kultúra
Gambijčania si osvojili fantastickú kultúru – tanec, africké bubnovanie, oblečenie a hudba sú podmanivé a pohltia aj Vaše zmysly.
7. Vynikajúce jedlo
Spoznajte nové chute v podobe tradičných gambijským špecialít (kuracie alebo rybie benechin, yassa, akara and domada).V ich kuchyni prevláda hlavne ryža, arašidové maslo, veľmi veľa čerstvého ovocia a zeleniny.
8. Lokálne trhy
Po celej krajine je veľa malých miestnych trhov, ktoré sú plné krásnych tkanín, čerstvého ovocia a zeleniny, ale i impozantných ručne vyrábaných drevených sošiek . Tí, ktorí sa vyžívajú v zjednávaní si prídu na svoje.
9. Exotika za rohom
Do Gambie lietame priamym letom z Bratislavy, let trvá ako na Kapverdské ostrovy, ktoré ležia na rovnakej úrovni, teda približne 5 hodín. V Gambii je o hodinku menej ako na Slovensku, takže jetlagu sa nemusíte obávať a čas nestratíte ani cestovaním, o pár hodín z Bratislavy sa môžete slniť na exotických plážach Afrického pobrežia.
10. Rezorty s vynikajúcimi službami
Exkluzívne rezorty ležiace priamo pri tropických plážach s bielym pieskom ako napríklad Labranda Coral Beach Resort 4*. Hotel vyniká super službami, je obľúbený aj medzi rodinami s deťmi a dokonca sa na Vás tešia aj naši animátori Klubu Leto.
24. novembra, 2021
2 min. čítania

Dobrodružná cesta Ománom – nový výlet

Rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom a priezračná voda Indického oceánu nie sú tým jediným, čím sa môže čarovný Omán pýšiť. Oáza s panenskou prírodou, historické mesto Mirbat či adrenalínová jazda po piesočných dunách, ktoré zažijete počas nového výletu dobrodružným Ománom, môžu byť jedinečným spestrením Vášho pobytu. Prvou zastávkou na našej dobrodružnej jazde je Wadi Darbat, údolie, ktoré […]
18. novembra, 2021
2 min. čítania

50 zážitkov v čarovnom Ománe v 8 dňoch

Omán je bezpochyby znamenitý pre svoje nádherné rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom, ktoré ponúkajú možnosť toho najlepšieho relaxu. Teplé slnečné lúče a pohľad do nekonečných diaľav Indického oceánu však vonkoncom nie sú tým jediným, čo Vás v tejto krajine očarí. Či už preferujete bezstarostný relax alebo aktívny oddych, Omán je v oboch prípadoch svetom […]
3. novembra, 2021
2 min. čítania

Dovolenka v novembri

V novembri, kedy teploty na Slovensku klesajú, je najlepší čas vydať sa za slnkom a relaxom. Vybrali sme pre Vás ideálne miesto s krásnymi plážami a exkluzívnym hotelom s top službami, kde Vám bude ako v raji. Túžite si na dovolenke oddýchnuť a vychutnať si pokojnejšiu atmosféru v hoteli? Či naopak vyhľadávate bohatý animačný program? V Ománe si príde […]