TOP 10 dôvodov prečo si Gambiu zamilujete

Späť na zoznam 1. apríl, 2019
2 min. čítania
Autor: Petra
Tento rok sme našu ponuku rozšírili o podmanivú a živú západoafrickú krajinu. Tu je zoznam dôvodov, prečo sme sa do Gambie zamilovali a rozhodli túto krajinu ponúknuť slovenským dovolenkárom. Prečítajte si a možno Vás inšpirujeme porozmýšľať nad dovolenkou v najmenšej africkej krajine. 
1. Príjemní ľudia
Akonáhle prídete do Gambie, nestretnete sa s ničím iným než s úsmevom miestnych ľudí. Koniec koncov, je známa ako „usmievajúce sa pobrežie Afriky“.  Oficiálnym jazykom Gambie je angličtina, o čo je komunikácia s miestnymi ešte jednoduchšia.
2. Dokonalá klíma
Gambia je fantastickou destináciou pre tých, ktorí sa nevedia dočkať letného slniečka. V skutočnosti je tu teplo po celý rok, v priemere okolo 30°C, preto ju dovolenkári z iných častí sveta vyhľadávajú ešte pred začiatkom našej letnej sezóny.
3. Raj pre milovníkov zvierat
Gambia poskytuje možnosť vidieť nádherné zvieratá vo voľnej prírode, od krokodílov, jašteríc, opíc, cez žirafy až po viac ako 560 druhov vtákov.
 4. Prekrásne pláže
Nevieme povedať len jedno pekné miesto zo všetkých zlatistých pláží Gambie, lebo všetky sú nádherné. Ich spoločnou črtou sú vysoké palmy lemujúce dlhé pláže siahajúce až kam oko dovidí. Ak milujete dlhé prechádzky po pláži, ste na správnom mieste, najkrajšie sú pri západe Slnka.
5. Dovolenka so zážitkami
Okrem nádherných pláží môžete v tejto najmenšej africkej krajine objavovať rieku s rovnomenným názvom Gambia s bohatou faunou a flórou, jej obyvateľov, navštíviť miestne školy či safari. A možno čo je najlepšie, že všetky tieto aktivity a zážitky nie sú od seba vzdialené príliš ďaleko!
6. Fascinujúca kultúra
Gambijčania si osvojili fantastickú kultúru – tanec, africké bubnovanie, oblečenie a hudba sú podmanivé a pohltia aj Vaše zmysly.
7. Vynikajúce jedlo
Spoznajte nové chute v podobe tradičných gambijským špecialít (kuracie alebo rybie benechin, yassa, akara and domada).V ich kuchyni prevláda hlavne ryža, arašidové maslo, veľmi veľa čerstvého ovocia a zeleniny.
8. Lokálne trhy
Po celej krajine je veľa malých miestnych trhov, ktoré sú plné krásnych tkanín, čerstvého ovocia a zeleniny, ale i impozantných ručne vyrábaných drevených sošiek . Tí, ktorí sa vyžívajú v zjednávaní si prídu na svoje.
9. Exotika za rohom
Do Gambie lietame priamym letom z Bratislavy, let trvá ako na Kapverdské ostrovy, ktoré ležia na rovnakej úrovni, teda približne 5 hodín. V Gambii je o hodinku menej ako na Slovensku, takže jetlagu sa nemusíte obávať a čas nestratíte ani cestovaním, o pár hodín z Bratislavy sa môžete slniť na exotických plážach Afrického pobrežia.
10. Rezorty s vynikajúcimi službami
Exkluzívne rezorty ležiace priamo pri tropických plážach s bielym pieskom ako napríklad Labranda Coral Beach Resort 4*. Hotel vyniká super službami, je obľúbený aj medzi rodinami s deťmi a dokonca sa na Vás tešia aj naši animátori Klubu Leto.

13. máj, 2019
1 min. čítania

Omán vašimi očami

Nedávno sa z Ománu vrátili poslední dovolenkujúci v tejto sezóne. Ďakujeme všetkým, ktorí s nami v Ománe dovolenkovali    Omán ste si obľúbili vďaka nekonečne dlhým plážam s bielym pieskom, tyrkysovej vode Indického oceánu, exkluzívnym hotelom a pohostinnej atmosfére. Dôkazom sú aj Vaše odozvy a recenzie, ktoré nám neustále posielate na jednoducho fascinujúcu krajinu, ktorá je označovanáPrečítaj si viac

3. máj, 2019
3 min. čítania

10 najkrajších miest v Andalúzii

Ľudová múdrosť hovorí, že kto chce spoznať pravé Španielsko, mal by sa vybrať do Andalúzie, kam turistov zo všetkých kútov sveta už roky lákajú tanečnice flamenca, dobré víno, býčie zápasy, ale najmä široké pláže Costa del Sol obmývané priezračne čistým morom. Prinášame Vám top 10 tipov na zaujímavé atrakcie a miesta, ktoré treba vidieť priPrečítaj si viac

29. apríl, 2019
3 min. čítania

Navštívili sme pred sezónou Jordánsko

Sezóna dovoleniek sa už blíži a preto sme sa začiatkom apríla spolu s predajcami dovoleniek z celého Slovenska vybrali do Jordánska na infocestu. Počas infociest  každoročne spoznávame mnohé zaujímavé destinácie, počas ktorých testujeme a navštevujeme hotely, aby sme Vám pri výbere dovolenky vedeli čo najlepšie poradiť. Je to výborný spôsob ako vyskúšať nielen samotné hotely, ale ajPrečítaj si viac