Tala Bay Resort – jordánsky dovolenkový raj

Späť na zoznam 12. jún, 2019
3 min. čítania
Autor: Petra

Obľúbený Tala Bay rezort v Aqabe, situovaný na pobreží Červeného mora, ponúka hosťom všetko, čo dobrá dovolenka musí mať. Krásne more, peknú pláž, super služby a zaujímavé aktivity.

Poloha

Moderný hotelový komplex s prekrásnou orientálnou architektúrou leží priamo pri dlhej pieskovej pláži v letovisku Tala Bay s reštauráciami, obchodíkmi a marínou s promenádou. Hotel je vzdialený len 15 km od letiska v Aqabe. Priamo z letoviska môžete vďaka fakultatívnym výletom navštíviť neďaleko vzdialenú svetovú pamiatku UNESCO Mesačné údolie Wadi Rum a takisto skalné mesto Petra, Mŕtve More, či Jeruzalem.

Ubytovanie

Hosťom sú k dispozícii elegantné 2-lôžkové izby s balkónom s možnosťou prístelky alebo zdieľaného lôžka. Hostia si môžu vychutnávať krásny výhľad na Červené more z 336 izieb, suitov a apartmánov. Izby sú vybavené kúpeľňou s WC a sušičom na vlasy, bezplatným Wi-Fi pripojením, LCD TV, telefónom, trezorom, minibarom a setom na prípravu kávy a čaju.V prípade záujmu sú v ponuke za príplatok aj superior, deluxe izby a junior suite.

Zariadenie hotela

Hotel má 2 hlavné vonkajšie bazény, infinity bazén s výhľadom na pláž a more, vyhrievaný bazén s vírivkami a wellness centrum so saunou. Deti sa môžu vyjašiť v detskom bazéne so šmýkačkami alebo v  detskom klube Nemo. Pre aktívnych dovolenkárov je k dispozícii fitnescentrum.

 

Aktivity v hoteli

V destinácii sa na Vás tešia obľúbení delegáti Kristýna a Michal. O zábavu, športové aktivity, detský program, animácie pre deti aj dospelých a celkové spríjemnenie pobytu sa postará náš animačný tím Klub Leto.

Stravovanie

Naši dovolenkári môžu využívať služby all inclusive v baroch a reštauráciach s miestnou a medzinárodnou kuchyňou vnútri aj vonku, pri bazéne alebo priamo na pláži.  K dispozícii majú hlavnú reštauráciu, à la  carte reštauráciu s ázijskými špecialitami za príplatok, snack bar pri bazéne, shisha bar na terase s výhľadom na more, lobby bar a bar priamo v bazéne.

Pláž

Hotel leží priamo na súkromnej pláži na pobreží Červeného mora. Klientom je na pláži k dispozícii bezplatný plážový servis.  Nádherné korály Červeného mora vytvárajú ideálne podmienky na šnorchlovanie, potápanie i jachting, preto si nezabudnite so sebou pribaliť šnorchel a plutvy 🙂 Športovcov poteší široká ponuka vodných športov a plážové aktivity ako volejbal či petang.

Zaujímavé miesta v Jordánsku

Jordánsko je TOP dovolenková destinácia, v ktorej zažijete bezprostrednú pohostinnosť, špičkové služby a odpočiniete si na krásnych plážach. Ukrýva jeden zo siedmich divov sveta a miesta, ktoré Vás prenesú v čase. Dovolenkári sa môžu vybrať  počas ich pobytu spoznávať čaro nielen Jordánska na týchto fakultatívnych výletoch:

  • Wadi Rum – Poldenný fascinujúci výlet do púšte známej ako Mesačné údolie, ktorého prírodná krása je prakticky nedotknutá človekom. Žiarivo oranžové kaňony tvoria monolitické skaly siahajúce do výšky 1 750 m n. m. a ukrývajú množstvo jazierok či dokonca 4 000 rokov staré skalné maľby. Nezabudnuteľný zážitok umocní dychberúci západ slnka. Prírodné krásy púšte Wadi Rum boli ideálnou voľbou na natáčanie výpravného filmového eposu Lawrence z Arábie
  • Petra – Kedysi ňou prechádzali karavany prevážajúce vzácne kadidlo a korenie, dnes patrí na zoznam divov sveta. Staré nabatejské mesto Petra uzamknuté v srdci jordánskych pieskovcových hôr je najväčším klenotom krajiny. Oplatí sa tu stráviť celý deň a aj tak sa vám odtiaľ nebude chcieť odísť. Cesta sa začína približne kilometer dlhou prechádzkou v skalnom priesmyku Siq. Záblesk najpôsobivejšej pamiatky, slávnej Pokladnice, Al Khazen, nájdete na jeho konci. Precíťte atmosféru beduínskej minulosti, obdivujte desiatkydo kameňa vytesaných hrobiek, starobylé divadlo, trh a miesta, ktoré boli kedysi súčasťou dôležitého obchodného centra.
  • Mŕtve more a Betánia – Nádherný celodenný výlet do prekrásneho Jordánskeho údolia s návštevou Mŕtveho mora a pútnického miesta Betánia. Mŕtve more, slané bezodtokové jazero ležiace 400 metrov pod hladinou mora, je unikát. Obsahuje desaťnásobne väčšie množstvo soli ako obyčajná morská voda, vďaka čomu sa Vaše telo udrží na hladine bez akejkoľvek námahy. Po voľnom čase strávenom užívaním si blahodarných účinkov Mŕtveho mora navštívite jedno z najdôležitejších posvätných pútnických miest kresťanov, Betánia, kde Ján Krstiteľ pokrstil Ježiša Krista.
  • Jeruzalem – Jeruzalem, posvätné mesto kresťanov, židov i moslimov ponúka nezabudnuteľný výlet do histórie. Počas výletu si prehliadnete Západný múr, známy aj ako Múr nárekov či miesto, kde sa kedysi nachádzali posvätné vodné nádrže zvané Bethesda alebo románsky kostol sv. Anny, kde sa narodila Panna Mária. Navštívite súdnu sieň pevnosti Antonia, kde odsúdili na smrť Ježiša Krista. V Ježišových stopách sa krížovou cestou Via Dolorosa cez trhy starého mesta a kalváriu dostanete ku Chrámu svätého Hrobu. Následne zamierite na Olivovú horu s úchvatným panoramatickým výhľadom na Jeruzalem. Na Olivovej hore naučil Ježiš svojich apoštolov modlitbu Otčenáš a práve tejto modlitbe je zasvätený kostol Pater Noster. Cesta, ktorou prišiel Ježiš do Jeruzalema Vás dovedie až ku kostolu Dominus Flevit. Poslednou zastávkou sú Getsemanské záhrady s Bazilikou Agónie, ktorej výzdoba ilustruje Ježišove utrpenie pred zatknutím a Judášovu zradu.

 

  

Dovolenka v Tala Bay Resort = nezabudnuteľná dovolenka, o čom svedčia aj správy a reakcie od dovolenkárov, ktorí túto magickú krajinu s  nami navštívili.

 

Viac o Jordánsku Vám prezradí delegát Michal v dovolenkovlogu:)

Ak Vás láka táto magická krajina, možno Vás očarí aj naša ponuka Last Minutov do tohto exkluzívneho rezortu v Jordánsku.

25. jún, 2019
1 min. čítania

Oplatí sa čakať na Last Minute?

LAST MINUTE ponuky v preklade znamenajú „na poslednú chvíľu“.  Ide o zľavy na posledné voľné izby, ktoré niekedy sú inokedy nie, preto sa netreba na tieto ponuky vždy spoliehať. Tieto dovolenky sa veľmi rýchlo míňajú a platí pravidlo „kto skôr príde, ten dovolenkuje“. Výška zľavy vie byť veľmi zaujímavá a väčšinou sa s blížiacim dátumom odchoduPrečítaj si viac

25. jún, 2019
3 min. čítania

Čo vás tento víkend najviac zaujímalo ohľadom dovoleniek?

Cez víkend sme odpovedali na instagrame na Vaše otázky ohľadom dovolenkovania  Pýtali sme sa Vás, či potrebujete pomôcť s výberom dovolenky: Vaše otázky – naše odpovede     Už nie, ale v utorok ideme s vami na Rhodos. Tešíme sa!  Prajeme Vám krásnu dovolenku Nezabudnite navštíviť staré mesto Rodos a poprechádzať sa uličkami s množstvom obchodíkov aPrečítaj si viac

19. jún, 2019
1 min. čítania

Najlepšie hotelové plavecké bazény

Bude tam aj bazén?“  je jednou z najčastejších otázok pri výbere dovolenky. Pre mnohých dovolenkárov je plávanie v hotelovom bazéne obľúbenou pohybovou aktivitou.  Príjemným bonusom je, že počas športovania, po pár dĺžkach vo vonkajšom bazéne chytíte aj pekný bronz. A preto sme pre všetkých milovníkov plávania, ktorí si tento šport radi vychutnávajú aj počas dovolenky,Prečítaj si viac