Santorini – vedeli ste, že…

Späť na zoznam 16. augusta, 2021
2 min. čítania
Autor: Petra

Santorini – jedno z najromantickejších miest Grécka! Očarí Vás typická architektúra s bielymi domčekmi, modrými strieškami a fascinujúci výhľad na šíre more. 

Vedeli ste, že Santorini nie je jeden ostrov, ale súostrovie, ktoré je súčasťou gréckych ostrovov Kyklady?

Stred ostrova sa pred viac ako 3600 rokmi sopečným výbuchom prepadol do mora a ostalo 5 samostatných ostrovov –  ostrov Thera v tvare polmesiaca nazývaný aj Santorini, maličký Therasia, Nea Kameni, Palia Kameni s horúcimi prameňmi a neobývaný Aspronisi, ktoré kedysi tvorili jeden okrúhly ostrov, čomu zodpovedal pôvodný názov ostrova – Strongyli.

Santorini

Santorini je údajne jediná obývaná kaldera sveta. Prepad stien sopky premenil stred ostrova na obrovskú sopečnú dieru, ktorú zaplavilo more a na pozostatkoch sopky sú dnes najznámejšie mestečká Oia, Fira či Imerovigli s kaskadovo zasadenými bielymi domčekmi.

Oia Santorini

Na Santorini nájdete pláže všetkých farieb od červených, čiernych až po pláže s bielymi kamienkami. Ak sa rozhodete ísť na pláž, musíte vyraziť smerom na juh a východ ostrova, kde sa nachádzajú pláže ako Kamari, Perissa, Monolithos, Red Beach a Vlychada. Náš tip: Pod najznámejšou dedinkou Oia sa nachádza krásna zátoka Ammoudi s priezračným morom a pár reštauráciami s rybárskymi špecialitami.

Hovorí sa, že sa na Santorini je viac kostolov ako domov, mnohé sú však v súkromnom vlastníctve a niekedy ťažko rozpoznateľné od bežných domov.

Santorínčania bývali v jaskyniach, všetky príbytky stavali do sopečného kameňa a dnes sa môžete v týchto typických domčekoch ubytovať.

Oia Santorini

Lokálne sopečné víno sa radí k najlepším v Grécku. Má unikátnu chuť vďaka neobvyklému výskytu minerálov, ktoré sa nachádzajú v pôde s vulkanickým charakterom.

Ževraj západy Slnka na čarovnom Santorini sú jedny z najkrajších na svete 😍 Súhlasíte?

Ak je Santorini Váš sen, poďte s nami na dovolenku na ostrov Kréta, odkiaľ robíme výlet na Santorini tento rok aj s prenocovaním. 2 dni nabité zážitkami. Prvý deň spolu navštívime hlavné mesto Fira a magickú dedinku Oia, z ktorých si budeme vychutnávať dokonalú grécku atmosféru a pohľady na nekonečné more. Večer si pozrieme večerné kúzlo ostrova a na druhý deň sa okúpeme cestou ku kráteru Pyrgos. 

18. októbra, 2021
2 min. čítania

Najčastejšie otázky ohľadom dovolenky v Ománe

Čo Vás najčastejšie zaujíma ohľadom dovolenky v Ománe? Vy ste sa pýtali, my sme odpovedali 🙂 1️⃣ Koľko stojí dovolenka v Ománe?Dovolenka pre dvoch v exkluzívnom Fanar Hotel & Residences 5* s Last Minute ponukou aktuálne 1636 € pre dve osoby v izbe typu Deluxe. 2️⃣ Aké je v Ománe počasie?Momentálne jasné slnečné počasie s […]
28. septembra, 2021
2 min. čítania

Prečo ísť na jesennú dovolenku do Ománu?

Sychravé počasie a nízke teploty. Ak je Vaša predstava o jeseni úplne iná, strávte ju v horúcej exotike a vyberte sa s nami do omamného Ománu. Do obľúbenej dovolenkovej destinácie Salalah lietame od 16.10. priamymi letmi z Bratislavy.
14. júna, 2021
2 min. čítania

Kos Imperial – dovolenkový hit sezóny 2021

S radosťou Vám predstavujeme luxusný GRECOTEL KOS IMPERIAL 5* s all inclusive extra za cenu 4* hotela. Mimoriadna ponuka pre najnáročnejších.