Podmanivá španielska Andalúzia

Späť na zoznam 27. januára, 2022
7 min. čítania
Autor: admin

Hovorí sa, že kto chce zažiť to pravé Španielsko, mal by sa vydať do regiónu Andalúzia. Podmanivá oblasť si získa všetkých milovníkov slnka a znamenitej gastronómie. Cez deň si vychutnávate rozľahlé pieskové pláže s najviac slnečnými dňami v roku. Po západe slnka sa život presúva z pláží do uličiek mesta, ktoré pulzujú dobrou náladou a rytmy flamenca roztancujú Vaše zmysly.

Tri dôvody, prečo si Andalúziu zamilujete

✔ Skombinujete ničím nerušený oddych s tradičnou španielskou fiestou.

✔ V miestnych tapas baroch si vychutnáte autentické Španielsko.

✔ Načerpáte jedinečnú pozitívnu energiu Andalúzanov duende plnú emócií a zážitkov.

Bohatá história, neopakovateľné prírodné scenérie a jedinečná atmosféra krajiny žijúcej podľa hesla siesta, fiesta, mañana – to je temperamentné Španielsko. V slnkom zaliatej krajine nájdete ničím nerušený oddych pod palmami, ale taktiež zažijete jedinečnú atmosféru vyplývajúcu z miestnej kultúry a to v hoteli ale aj mimo neho.

Hotely v destinácii Costa de Almería, ktorá sa v našej ponuke teší obľube už niekoľko rokov, sú situované približne 40 minút od medzinárodného letiska v Almeríi, v letovisku Roquetas de Mar. Hotely spája s historickým centrom plážová promenáda plná malých obchodíkov a typických plážových reštaurácií chiringuitos, kde si môžete vychutnať lahodné tapas, paellu, osviežujúcu zeleninovú polievku gazpacho, či výborné víno. Ak vyhľadávate aktívny oddych, promenáda je skvelá aj na beh či bicyklovanie.

Andalúzia však nevyniká iba ikonickou architektúrou a temperamentnou kultúrou, ale aj nádhernou prírodou. V národnom parku Cabo de Gata sa nachádzajú maličké pláže s krištáľovo čistou vodou, neďaleko od Almeríe sa týči majestátne pohorie Sierra Nevada, no zavítať môžete i do otvorenej púšte Tabernas, ktorá je zároveň jedinou púšťou v Európe. Spoločnosť Vám budú robiť aj voľne žijúce opice, či plameniaky.

Tri zaujímavosti, ktoré ste o Andalúzii nevedeli

✔ Čarovný komplex palácov Alhambra v Granade je najnavštevovanejšou pamiatkou v Európe

✔ Gibraltár je jediné miesto v Európe, kde stretnete voľne žijúce opice

✔ Nachádza sa tu jediná európska púšť, Tabernas

Oddýchnite si v populárnych rodinných hoteloch

Tri dôvody, prečo milujeme hotely v Andalúzii

✔ Hotely situované blízko centra malebného letoviska Roquetas de Mar s jedinečnou atmosférou.

✔ Kilometre dlhých pieskových pláží s pozvoľným vstupom do mora.

✔ Nekonečné množstvo zábavy pre deti i dospelých vďaka aquaparku, animačnému tímu Klubu Leto a rôznym atrakciám v blízkosti hotela.

Hotely zo siete Senator Hotels & Resorts sú dlhoročne obľúbené medzi rodinami s deťmi, pretože ponúkajú množstvo zábavy pre malých i veľkých a taktiež výborné all inclusive služby. Hotely Playa Sol Aquapark & SPA Hotel 4* a Playa Linda Aquapark & SPA Hotel 4* sa nachádzajú priamo na na nádhernej pieskovej pláži označenej modrou vlajkou. Tieto dva hotely zároveň zdieľajú areál, vďaka čomu môžete využívať služby oboch naraz. V areáli sa nachádza aj veľký aquapark, ktorý zaručene spríjemní Váš pobyt. Nemenej obľúbeným z tejto siete je aj hotel Playa Capricho 4*, ktorý sa nachádza v ich blízkost a je ideálny pre nerušenú oddychovú dovolenku.

Hotel Best Roquetas 4* je v porovnaní s hotelmi Senator o niečo menší, no stále rovnako výnimočný zábavou aj službami. Nachádza sa hneď pri pláži s pozvoľným vstupom do mora a je vhodný pre rodiny s menšími i väčšími deťmi. Tešiť sa môžete ako na výborné služby tak na malý aquapark a zábavu od rána do večera, ktorú budú zabezpečovať aj animátori Klubu leto. Hotel je špecifický svojou vynikajúcou gastronómiou a rôznymi tematickými večerami každý deň.

V blízkosti hotelov sa nachádza aj golfové ihrisko, akvárium, vodný park, či prírodná rezervácia s plameniakmi.

Pýtate sa, ktorý z hotelov si vybrať, keď sú si tak podobné?
Ak by sme hotely siete Senator mali od seba odlíšiť, tak hotel Playa Sol odporúčame predovšetkým rodinám s menšími deťmi. Naopak hotel Playa Linda je vhodnejší pre rodiny s deťmi väčšími a to isté platí aj o hoteli Best Roquetas. Napokon hotel Playa Capricho je oproti predchádzajúcim hotelom pokojnejší a preto by ste si ho mali vybrať pokiaľ vyhľadávate skutočne ničím nerušený oddych.

Ukážeme Vám to najlepšie z destinácie Andalúzia aj mimo hotela.

Čo môžete počas ôsmych dní v destinácii Andalúzia zažiť?

✔ Navštívite komplex palácov Alhambra, v ktorom sa prelína rímska a arabská kultúra.

✔ Na Gibraltáre sa odfotíte s voľne žijúcimi opicami a zakývate do Afriky.

✔ V Mini Hollywoode objavíte typický westernový Divoký Západ.

Pobyt v kvalitných hoteloch priamo pri pláži a zároveň pri malých tapas baroch a obchodíkoch, len pár minút od centra Roquetas de Mar či pár kilometrov od Almeríe je už sám o sebe skvelým zážitkom.
Okrem toho Vám však ukážeme aj to najlepšie z Andalúzie mimo hotela.

V španielskej histórii sa prelína množstvo kultúr, ktoré sú fascinujúce svojimi prvkami. Honosné katedrály a paláce, rozľahlé zelené záhrady aj tradičné malé dedinky posadené v kopcoch by si nemal nechať ujsť žiaden cestovateľ. Počas výletu do Granady, mesta s fascinujúcim historickým centrom, sa zastavíme aj v čarovnom komplexe palácov Alhambra. Prelína sa tu množstvo kultúr a každá zo stavieb dýcha svojim jedinečným príbehom.

Okrem tejto architektonickej pamiatky si vychutnáme aj kúsok Británie. Panoramatickou prehliadkou si spoločnej prezrieme aj to najlepšie z Gibraltáru a zakývame do neďalekej Afriky. Spoločnosť nám už obvykle robia voľne žijúce opice. Nakoľko ide o britské zámorské územie, chýbať nebudú ani tradičné červené telefónne búdky, či fish and chips.

V Mini Hollywoode, jednom z najznámejších filmových miest na svete, sa poprechádzame po westernovom mestečku, ktorému nechýba ani tradičný saloon, banky či kancelária šerifa. Natáčali sa tu aj westerny známeho režiséra Sergia Leone. Šou Divokého Západu s kovbojmi a koňmi si zhliadneme aj my.

A to vonkoncom nie je všetko, pretože Andalúzia skrýva tých nádherných miest omnoho viac.

18. marca, 2024
9 min. čítania

Kam na dovolenku v máji 2024?

Ak hľadáte inšpiráciu kam vycestovať na dovolenku za teplom v mesiaci máj, máme pre Vás niekoľko tipov na atraktívne destinácie. Tunisko, Omán, Bahrajn alebo Jordánsko – tieto krajiny ponúkajú nezabudnuteľné zážitky a v máji vás uvítajú s príjemným počasím.
7. marca, 2024
5 min. čítania

Kam na exotickú dovolenku v apríli 2024?

S príchodom jari a blížiacou sa Veľkou nocou sa otvárajú dvere do sveta dobrodružstva a nových dovolenkových zážitkov. Ak premýšľate nad exotickou dovolenkou v apríli, určite neprehliadnite fascinujúce destinácie Omán a Bahrajn. Od nádherných pláží až po unikátne miesta, Omán a Bahrajn majú čaro, ktoré si zamilujete.
6. marca, 2024
2 min. čítania

4 zaujímavosti o delfínoch v Ománe

Salalah, nádherná perla Ománu, je miestom, kde sa stretávajú nekonečné pláže s azúrovými vodami Indického oceánu. Vďaka unikátnej pobrežnej lokalite je toto miesto ideálne na pozorovanie delfínov v ich prirodzenom prostredí. Svet delfínov je fascinujúcejší ako sme si mysleli. Vedeli ste že niektoré delfíny dokážu vyskočiť až do výšky 6 metrov? Tu sú 4 zaujímavé fakty, ktoré ste o ománskych delfínoch pravdepodobne nevedeli.