Peloponéz – virtuálna prehliadka hotelov

Späť na zoznam 4. júla, 2020
< 1 min. čítania
Autor: Matúš

Preneste sa s nami na bájny Peloponéz, najjužnejšiu časť gréckej pevniny, s ktorou je tento polostrov spojený len Korintským prieplavom. Inšpirujte sa krásnymi zábermi z vtáčej perspektívy. Vďaka virtuálnej reality získate predstavu, ako vyzerá pláž pred hotelom, uvidíte kde si môžete dať drink pri západe Slnka, kde sa dá vyjašiť na toboganoch či kam vyraziť na výlet za krásnymi plážami a jedinečnými pamiatkami.

Aldemar Olympian Village 5*

Luxusný hotelový komplex Aldemar Olympian Village, zaradený do prestížnej hotelovej siete Aldemar, sa nachádza v známej kúpeľnej oblasti Skafidia pri krásnej širokej pieskovej pláži.

Kalogria Beach Hotel 4*

Obľúbený rodinný dovolenkový rezort Kalogria Beach Hotel s unikátnou pieskovou plážou s pozvoľným vstupom do mora sa nachádza v chránenej prírodnej oblasti pri píniovom lese Strofilie.

Pláž

Aquapark

Grecotel Casa Marron 5*

Luxusný, kompletne zrenovovaný rezort Casa Marron zaradený do exkluzívnej siete hotelov Grecotel sa nachádza v pokojnej oblasti priamo pri pieskovej pláži ocenenej Modrou vlajkou.

Najjužnejšia časť pevninského Grécka je dejepisným atlasom zobrazujúcim pestrú históriu mykénskej civilizácie, vznik prvých olympijských hier, slávu druhého najvýznamnejšieho byzantského mesta po Konštantínopole, Mystras, aj tvár pôvodného hlavného mesta Grécka, Nafplio.

Nie je náhodou, že práve na Peloponéze bolo šesť archeologických nálezísk zaradených na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Od pevniny ho delí známy Korintský prieplav starý necelých 130 rokov. Pobrežie lemujú unikátne pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora, ktoré patria k najkrajším v Grécku. Pláže na západe polostrova, v Kalogrii, Skafidii a Kyllini, patria k tým najčarovnejším.

12. novembra, 2020
3 min. čítania

Turecko – 20 zaujímavých faktov

Krajina polmesiaca či dvoch kontinentov – Turecko – patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie. Dovolenkárov láka najmä na krásne pláže, kvalitné služby, dobré jedlo a jej orientálnosť. Ak sa chcete o Turecku dozvedieť viac, určite Vás potešia nasledujúce zaujímavé fakty o tejto rozprávkovej krajine.

5. novembra, 2020
2 min. čítania

Poznáte Španielsko? Fakty a zaujímavosti

Španielsko je krajina, ktorá sa dlhodobo zobrazuje v popredných rebríčkoch najnavštevovanejších krajín sveta. Slnko, more, skvelá kuchyňa, pohodová atmosféra ¡mañana! a 12 pozoruhodných faktorov o krajine ležiacej na Pyrenejskom polostrove.

4. novembra, 2020
< 1 min. čítania

Vedeli ste o Grécku, že…

Krajina bohov, olivového oleja a olympijských hier, Grécko, patrí k vyhľadávaným dovolenkovým destináciám. Ponúka veľké množstvo krásnych pláží a miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Grécko však ukráva aj tieto zaujímavosti a fakty, ktoré Vás možno prekvapia 🙂 Grécko pozostáva z takmer 2000 ostrovov, ale len 170 z nich je obývaných. 40% obyvateľov Grécka žijePrečítaj si viac