Oplatí sa čakať na Last Minute?

Späť na zoznam 25. júna, 2019
< 1 min. čítania
Autor: Petra

LAST MINUTE ponuky v preklade znamenajú „na poslednú chvíľu“.  Ide o zľavy na posledné voľné izby, ktoré niekedy sú inokedy nie, preto sa netreba na tieto ponuky vždy spoliehať. Tieto dovolenky sa veľmi rýchlo míňajú a platí pravidlo „kto skôr príde, ten dovolenkuje“. Last minute dovolenky je potrebné uhradiť hneď a celú čiastku, nakoľko sa stáva, že cestovať môžete ešte v ten istý deň. Oproti First Minute zľavám je ponuka dovoleniek značne obmedzená.

Komu sa oplatí cestovať na Last minute ponuky?

Last minute sú výhodné hlavne pre flexibilných dovolenkárov, pre tých, ktorí nevedia dostatočne v predstihu, kedy môžu čerpať dovolenku a pre tých, ktorí nepreferujú určitú destináciu alebo hotel.

Naopak na last minute ponuky neodporúčame čakať rodinám s deťmi, pretože rodinné izby väčšinou nie sú k dispozícii alebo riskujete, že nebude dostatočný počet miest pre celú rodinu. To isté platí pre väčšie skupiny dovolenkárov. Dovolenku by mali objednávať v dostatočnom časovom predstihu aj tí, ktorí majú fixný termín alebo vybranú konkrétnu destináciu či hotel.

Veríme, že si užijete Vašu zaslúženú dovolenku a vrátite sa oddýchnutí a plní zážitkov. Ak ste si už nejaký last minute vybrali, berte ho, lebo za hodinku už nemusí byť voľný. Ide vždy o pár posledných miest.

Ak dovolenku ešte len hľadáte a potrebujete pomôcť s jej výberom, neváhajte nám napísať 🙂

 

 

12. novembra, 2020
3 min. čítania

Turecko – 20 zaujímavých faktov

Krajina polmesiaca či dvoch kontinentov – Turecko – patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie. Dovolenkárov láka najmä na krásne pláže, kvalitné služby, dobré jedlo a jej orientálnosť. Ak sa chcete o Turecku dozvedieť viac, určite Vás potešia nasledujúce zaujímavé fakty o tejto rozprávkovej krajine.

5. novembra, 2020
2 min. čítania

Poznáte Španielsko? Fakty a zaujímavosti

Španielsko je krajina, ktorá sa dlhodobo zobrazuje v popredných rebríčkoch najnavštevovanejších krajín sveta. Slnko, more, skvelá kuchyňa, pohodová atmosféra ¡mañana! a 12 pozoruhodných faktorov o krajine ležiacej na Pyrenejskom polostrove.

4. novembra, 2020
< 1 min. čítania

Vedeli ste o Grécku, že…

Krajina bohov, olivového oleja a olympijských hier, Grécko, patrí k vyhľadávaným dovolenkovým destináciám. Ponúka veľké množstvo krásnych pláží a miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Grécko však ukráva aj tieto zaujímavosti a fakty, ktoré Vás možno prekvapia 🙂 Grécko pozostáva z takmer 2000 ostrovov, ale len 170 z nich je obývaných. 40% obyvateľov Grécka žijePrečítaj si viac