Navštívili sme pred sezónou Jordánsko

Späť na zoznam 29. apríl, 2019
3 min. čítania
Autor: Matúš Milko

Sezóna dovoleniek sa už blíži a preto sme sa začiatkom apríla spolu s predajcami dovoleniek z celého Slovenska vybrali do Jordánska na infocestu. Počas infociest  každoročne spoznávame mnohé zaujímavé destinácie, počas ktorých testujeme a navštevujeme hotely, aby sme Vám pri výbere dovolenky vedeli čo najlepšie poradiť. Je to výborný spôsob ako vyskúšať nielen samotné hotely, ale aj na vlastnej koži absolvovať výlety a zažiť atmosféru danej krajiny, čo nám umožňuje poskytovať prvotriedny servis pri výbere Vašej vytúženej dovolenky.

Tento rok sme sezónu infociest zahájili v Jordánsku, ktoré pri svojej pomerne malej rozlohe ukrýva neuveriteľné množstvo zaujímavých miest známych po celom svete.

Už počas letu do Aqaby sa nám pri pohľade z okna naskytli krásne scenérie prelínajúcej sa púšte a dlhého pobrežia. Po krátkom transfere z letiska do hotela Tala Bay Resort 5*, v ktorom sme boli počas infocesty ubytovaní, nás čakalo milé privítanie.

Deň 1 – Prehliadka hotelov, plavba loďou, večerná Aqaba

Na druhý deň sme osobne navštívili všetky hotely, ktoré v rámci Jordánska ponúkame. Hotelom Tala Bay Resort 5* nás sprevádzal samotný riaditeľ hotela, ktorý nám hrdo prezentoval, čo všetko tento rezort ponúka. 

Okrem príjemnej rodinnej atmosféry disponuje krásnou pieskovou plážou, ktorá Vám po vstupe do mora odhalí fascinujúci podmorský život. Ak máte radi šnorchlovanie, je pre Vás Jordánsko výbornou voľbou. Hotel Tala Bay Resort 5* má výbornú polohu priamo pri maríne, odkiaľ sa organizujú rôzne lodné výlety.

Po prehliadke nášho klubového hotela Tala Bay Resort 5* sme sa vydali na inšpekciu ďalších hotelov. Skvelé dojmy v nás zanechal úplne nový, luxusný dizajnový hotel pre náročných klientov – Hyatt Regency Aqaba Ayla Resort 5*. Neskôr sme sa presunuli do hotela Intercontinental Aqaba 5* a Kempinski Hotel Aqaba 5*, ktoré majú výbornú polohu a to v blízkosti samotného mestečka Aqaba. Na záver sme mali možnosť absolvovať prehliadku luxusného hotela Mövenpick Resort & SPA Tala Bay 5*, lokalizovaného v susedstve hotela Tala Bay Resort 5*.

Západ Slnka na lodi a šnorchlovanie 

Podvečer sme sa krátkou prechádzkou presunuli do maríny pri hoteli Tala Bay Resort 5* a vystriedali sme príjemné pracovné povinnosti za relaxačnú plavbu loďou. Na lodi sa nám naskytol výhľad na magický západ slnka. Z istého bodu sme dokonca mali výhľad až na 4 krajiny – Egypt, Izrael, Jordánsko a Saudskú Arábiu. Počas plavby sme mali možnosť absolvovať potápanie s profesionálnym inštruktorom a na vlastné oči vidieť krásny podmorský svet Červeného mora. Pracovné nadčasy môžu byť niekedy aj príjemné 🙂

Večerná Aqaba

Deň plný zážitkov a nových poznatkov sme zakončili výletom do večernej Aqaby. 

V Aqabe môžete zažiť pravú atmosféru miestnych trhov, lokálnych reštaurácií a kaviarní. Môžete tu taktiež ochutnať jordánsku špecialitu – čerstvo mletú kávu s kardamonom alebo si vychutnať vôňu blízkeho východu v miestnom shisha bare.

Deň 2 – Petra a Wadi Rum 

Ďalší deň sme absolvovali výlet do skalného mesta Petra, jedného z novodobých 7 divov sveta. Cesta do Petry z letoviska Aqaba trvala približne 2 hodiny. Po príchode sme sa vybrali skalnými uličkami po stopách Nabatejcov, ktorí vybudovali toto dychberúce skalné mesto. V uličkách sme stretávali miestnych beduínov jazdiacich na ťavách a koňoch, ktorí tomuto unikátnemu miestu ešte viac pridávali na autenticite. Po krátkej prechádzke medzi skalami sa nám odhalil najväčší poklad Petry – majestátna pokladnica…

Po prehliadke Petry sme sa presunuli do púšte Wadi Rum, kde sme zažili dobrodružnú jazdu na džípoch. Kombinácia unikátneho západu slnka, vetru vo vlasoch a pohľad na nedotknutú prírodu vás nenechá chladnými a vyčarí vám široký úsmev na tvári, rovnako ako celej našej skupine.

Na záver dňa nás v púštnom kempe čakala výborná večera. Miestni pre nás pripravili cooking show na jordánsky spôsob a pred našimi zrakmi vytiahli spod dymiaceho piesku kotlík s čerstvo upečenou jahňacinou. 

Deň 3 – Jeruzalem

V ranných hodinách sme prešli jordánsko-izraelskými hranicami a po ceste sme navštívili najstaršie mesto na svete – Jericho a pokračovali do Jeruzalema. Hlavné mesto troch svetových náboženstiev, nám hneď po príchode odkrylo Olivovú horu a Getsemanské záhrady. Následne sme sa spolu s celou skupinou vydali na púť po krížovej ceste, ktorú sme zakončili pri Múre nárekov. Jeruzalem nás zaujal najmä svojou rôznorodosťou a bohatou históriou, ktorú je ťažké obsiahnuť do jedného dňa a preto sa sem raz určite radi vrátime.

Jordánci sú srdečný národ, o čom nás počas celej infocesty presviedčali svojou starostlivosťou a pohostinnosťou. Na rozlúčku nám v hoteli Tala Bay Resort pripravili nezabudnuteľný galavečer pod holým nebom s výbornými jordánskymi aj európskymi špecialitami a pravou jordánskou tanečnou show.

Jordánsko predčilo naše očakávania a zanechalo v nás úžasné zážitky a dojmy, preto Vám môžeme túto unikátnu destináciu iba odporúčať. 

25. jún, 2019
1 min. čítania

Oplatí sa čakať na Last Minute?

LAST MINUTE ponuky v preklade znamenajú „na poslednú chvíľu“.  Ide o zľavy na posledné voľné izby, ktoré niekedy sú inokedy nie, preto sa netreba na tieto ponuky vždy spoliehať. Tieto dovolenky sa veľmi rýchlo míňajú a platí pravidlo „kto skôr príde, ten dovolenkuje“. Výška zľavy vie byť veľmi zaujímavá a väčšinou sa s blížiacim dátumom odchoduPrečítaj si viac

25. jún, 2019
3 min. čítania

Čo vás tento víkend najviac zaujímalo ohľadom dovoleniek?

Cez víkend sme odpovedali na instagrame na Vaše otázky ohľadom dovolenkovania  Pýtali sme sa Vás, či potrebujete pomôcť s výberom dovolenky: Vaše otázky – naše odpovede     Už nie, ale v utorok ideme s vami na Rhodos. Tešíme sa!  Prajeme Vám krásnu dovolenku Nezabudnite navštíviť staré mesto Rodos a poprechádzať sa uličkami s množstvom obchodíkov aPrečítaj si viac

19. jún, 2019
1 min. čítania

Najlepšie hotelové plavecké bazény

Bude tam aj bazén?“  je jednou z najčastejších otázok pri výbere dovolenky. Pre mnohých dovolenkárov je plávanie v hotelovom bazéne obľúbenou pohybovou aktivitou.  Príjemným bonusom je, že počas športovania, po pár dĺžkach vo vonkajšom bazéne chytíte aj pekný bronz. A preto sme pre všetkých milovníkov plávania, ktorí si tento šport radi vychutnávajú aj počas dovolenky,Prečítaj si viac