Najkrajšie dovolenkové miesta Bulharska

Späť na zoznam 16. júna, 2020
3 min. čítania
Autor: Petra

Pohoria lemované zlatistými plážami, očarujúca príroda, atraktívny nočný život a fascinujúca história sú lákadlami turistov z celého sveta a dôvod, prečo si Bulharsko pre svoju dovolenku vyberá ročne viac ako dvanásť miliónov turistov.

Obzor Beach Resort
Pláž pred hotelom Obzor Beach Resort

Obzor

Heliopolis alebo Slnečné mesto – pomenovanie, ktoré mestečko Obzor získalo vďaka slnkom zaliatym plážam ťahajúcim sa až k úpätiu pohoria Stara Planina. Nachádza sa na pol ceste medzi mestami Burgas a Varna a dodnes sa tu zachovali pozostatky z rímskych čias s dominantným Chrámom boha Jupitera. Návštevníkom sľubuje večerné prechádzky promenádou s rušnými tavernami, kaviarňami a obchodíkmi. Pláž v Obzore patrí k najdlhším na pobreží Čierneho mora. Horská klíma, morský vzduch a pozvoľný vstup do mora sú prednosťami, vďaka ktorým si stredisko vyberajú najmä rodiny s deťmi. Oplatí sa navštíviť aj blízku pláž Irakli so vzácnymi druhmi rastlín a pieskovými dunami či Mys Emine s majákom a fas cinujúcim výhľadom na tyrkysové more. Obzor je skutočne ideálnym letoviskom pre všetkých, ktorí sa chcú počas prázdnin vyhnúť turistickému ruchu známejších letovíska. Pokojnú rodinnú dovolenku si užijete v hoteloch Obzor Beach Resort 4* či Sunrise Blue Magic Resort 4*.

Slnečné pobrežie

Slnečné pobrežie – medzinárodne Sunny Beach. Najväčšie a zároveň najpopulárnejšie prímorské letovisko Bulharska sa vinie od jachtového prístavu Sveti Vlas smerom na juh v dĺžke ôsmych kilometrov. Pláže so zlatistým pieskom ocenené Modrou vlajkou, unikátne prírodné pieskové duny a priezračné more s pozvoľným vstupom do mora sú lákadlom pre dovolenkárov všetkých vekových kategórií. Medzi hlavné atrakcie patrí pláž, vodné športy, nočný život a neďaleké historické centrum Nesebaru. V blízkosti sa nachádzajú dva nové aquaparky. Stredisko je obľúbené predovšetkým medzi mladými ľuďmi a to hlavne kvôli nočnému životu. Naši ovolenkujúci si obľúbili najmä hotely DIT Evrika Beach Clubhotel 4* , Helena Park 5* a Helena Sands 5*.
Na Slnečnom pobreží je dovolenka vždy plná zábavy, atrakcií a nočného života. K vodným športom sa pripájajú aquaparky, lunapark, horská dráha a mnoho ďalších. Medzi obľúbené nočné kluby mladých patria Cacao Beach, Bedroom Beach Club a Briliantin Beach Bar.

Slnečné pobrežie
Slnečné pobrežie

Top miesta v Bulharsku

Nesebar

Prechádzku starobylým mestečkom s magickou atmosférou zaradeným do zoznamu pamiatok UNESCO by ste počas dovolenky v Bulharsku nemali vynechať. Túlajte sa kúzelnými kamennými uličkami medzi domami s pôvodnou architektúrou, ktoré vás dovedú k budove starého biskupstva, navštívte starý metropolitný Kostol Krista Pantokrata, veterný mlyn a turecké kúpele. Kostol sv. Štefana je najväčší, najviac zdobený a vo vnútri ukrýva stovky zachovaných fresiek. Tradičné obchodíky v starom meste sú ideálnou príležitosťou na nákup suvenírov. V galériách si môžete kúpiť umelecké diela miestnych majstrov. Nesebar leží na skalnatom polostrove priamo na pobreží Čierneho mora v blízkosti Slnečného pobrežia, z ktorého sa dá do Nesebaru prejsť aj po pláži.

Aquapark Slnečné pobrežie

Aquapark je preslávený najrýchlejším toboganom, ktorý dosahuje rýchlosť až 60 km/h, šmýkačkou postavenou vo výške 18 metrov alebo najdlhším toboganom merajúcim až 165 metrov. Fantastické atrakcie, vďaka ktorým je tento aquapark jedinečný, sú tiež vysokorýchlostné kĺzačky X-Treme, voľný pád, Kamikaze, dynamická Niagara či lenivá rieka. Súčasťou aquaparku je minizoo.

Aquapark Slnečné pobrežie
Aquapark Slnečné pobrežie

Varna

Varna, (starší názov Stalin) je tretie najväčšie mesto v Bulharsku, ktoré leží na pobreží Čierneho mora. Má vyše 350 000 obyvateľov. Mesto založili Gréci v 6. storočí pred naším letopočtom. V staroveku bolo známe ako vojenský tábor Odessos. Je sídlom Varnanskej oblasti. Leží pri ústí rieky Provadijska reka do Čierneho mora. V meste je významný prístav, medzinárodné letisko, výroba motorov, lodenice. Sú tu aj sanatóriá a je to rekreačné stredisko. Jednou z najznámejších budov v celej Varne je impozantná Katedrála Nanebovystúpenia Panny Márie. Nájdete tu fascinujúcu históriu, aktívny prístav, Archeologiké múzeum, krásny park Primorski Park, živú zábavu pri mori. Centrum mesta ukrýva uličky s obchodíkmi a malebnými reštauráciami. V blízkosti prístavu sa nachádza delfinárium so zábavným predstavením, ktoré poteší deti aj dospelých. Mesto ponúka širokú škálu kultúrnych a hudobných podujatí, ktoré sú počas letných mesiacov nevyhnutnou samozrejmosťou. Varna má výhodnú pozíciu ako východiskový bod na poznávanie severnej časti pobrežia Čierneho mora.

Ktoré miesta v Bulharsku odporúčate navštíviť Vy ?

12. novembra, 2020
3 min. čítania

Turecko – 20 zaujímavých faktov

Krajina polmesiaca či dvoch kontinentov – Turecko – patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie. Dovolenkárov láka najmä na krásne pláže, kvalitné služby, dobré jedlo a jej orientálnosť. Ak sa chcete o Turecku dozvedieť viac, určite Vás potešia nasledujúce zaujímavé fakty o tejto rozprávkovej krajine.

5. novembra, 2020
2 min. čítania

Poznáte Španielsko? Fakty a zaujímavosti

Španielsko je krajina, ktorá sa dlhodobo zobrazuje v popredných rebríčkoch najnavštevovanejších krajín sveta. Slnko, more, skvelá kuchyňa, pohodová atmosféra ¡mañana! a 12 pozoruhodných faktorov o krajine ležiacej na Pyrenejskom polostrove.

4. novembra, 2020
< 1 min. čítania

Vedeli ste o Grécku, že…

Krajina bohov, olivového oleja a olympijských hier, Grécko, patrí k vyhľadávaným dovolenkovým destináciám. Ponúka veľké množstvo krásnych pláží a miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Grécko však ukráva aj tieto zaujímavosti a fakty, ktoré Vás možno prekvapia 🙂 Grécko pozostáva z takmer 2000 ostrovov, ale len 170 z nich je obývaných. 40% obyvateľov Grécka žijePrečítaj si viac