Najkrajšie dovolenkové miesta Bulharska

Späť na zoznam 16. júna, 2020
3 min. čítania
Autor: Petra

Pohoria lemované zlatistými plážami, očarujúca príroda, atraktívny nočný život a fascinujúca história sú lákadlami turistov z celého sveta a dôvod, prečo si Bulharsko pre svoju dovolenku vyberá ročne viac ako dvanásť miliónov turistov.

Obzor Beach Resort
Pláž pred hotelom Obzor Beach Resort

Obzor

Heliopolis alebo Slnečné mesto – pomenovanie, ktoré mestečko Obzor získalo vďaka slnkom zaliatym plážam ťahajúcim sa až k úpätiu pohoria Stara Planina. Nachádza sa na pol ceste medzi mestami Burgas a Varna a dodnes sa tu zachovali pozostatky z rímskych čias s dominantným Chrámom boha Jupitera. Návštevníkom sľubuje večerné prechádzky promenádou s rušnými tavernami, kaviarňami a obchodíkmi. Pláž v Obzore patrí k najdlhším na pobreží Čierneho mora. Horská klíma, morský vzduch a pozvoľný vstup do mora sú prednosťami, vďaka ktorým si stredisko vyberajú najmä rodiny s deťmi. Oplatí sa navštíviť aj blízku pláž Irakli so vzácnymi druhmi rastlín a pieskovými dunami či Mys Emine s majákom a fas cinujúcim výhľadom na tyrkysové more. Obzor je skutočne ideálnym letoviskom pre všetkých, ktorí sa chcú počas prázdnin vyhnúť turistickému ruchu známejších letovíska. Pokojnú rodinnú dovolenku si užijete v hoteloch Obzor Beach Resort 4* či Sunrise Blue Magic Resort 4*.

Slnečné pobrežie

Slnečné pobrežie – medzinárodne Sunny Beach. Najväčšie a zároveň najpopulárnejšie prímorské letovisko Bulharska sa vinie od jachtového prístavu Sveti Vlas smerom na juh v dĺžke ôsmych kilometrov. Pláže so zlatistým pieskom ocenené Modrou vlajkou, unikátne prírodné pieskové duny a priezračné more s pozvoľným vstupom do mora sú lákadlom pre dovolenkárov všetkých vekových kategórií. Medzi hlavné atrakcie patrí pláž, vodné športy, nočný život a neďaleké historické centrum Nesebaru. V blízkosti sa nachádzajú dva nové aquaparky. Stredisko je obľúbené predovšetkým medzi mladými ľuďmi a to hlavne kvôli nočnému životu. Naši ovolenkujúci si obľúbili najmä hotely DIT Evrika Beach Clubhotel 4* , Helena Park 5* a Helena Sands 5*.
Na Slnečnom pobreží je dovolenka vždy plná zábavy, atrakcií a nočného života. K vodným športom sa pripájajú aquaparky, lunapark, horská dráha a mnoho ďalších. Medzi obľúbené nočné kluby mladých patria Cacao Beach, Bedroom Beach Club a Briliantin Beach Bar.

Slnečné pobrežie
Slnečné pobrežie

Top miesta v Bulharsku

Nesebar

Prechádzku starobylým mestečkom s magickou atmosférou zaradeným do zoznamu pamiatok UNESCO by ste počas dovolenky v Bulharsku nemali vynechať. Túlajte sa kúzelnými kamennými uličkami medzi domami s pôvodnou architektúrou, ktoré vás dovedú k budove starého biskupstva, navštívte starý metropolitný Kostol Krista Pantokrata, veterný mlyn a turecké kúpele. Kostol sv. Štefana je najväčší, najviac zdobený a vo vnútri ukrýva stovky zachovaných fresiek. Tradičné obchodíky v starom meste sú ideálnou príležitosťou na nákup suvenírov. V galériách si môžete kúpiť umelecké diela miestnych majstrov. Nesebar leží na skalnatom polostrove priamo na pobreží Čierneho mora v blízkosti Slnečného pobrežia, z ktorého sa dá do Nesebaru prejsť aj po pláži.

Aquapark Slnečné pobrežie

Aquapark je preslávený najrýchlejším toboganom, ktorý dosahuje rýchlosť až 60 km/h, šmýkačkou postavenou vo výške 18 metrov alebo najdlhším toboganom merajúcim až 165 metrov. Fantastické atrakcie, vďaka ktorým je tento aquapark jedinečný, sú tiež vysokorýchlostné kĺzačky X-Treme, voľný pád, Kamikaze, dynamická Niagara či lenivá rieka. Súčasťou aquaparku je minizoo.

Aquapark Slnečné pobrežie
Aquapark Slnečné pobrežie

Varna

Varna, (starší názov Stalin) je tretie najväčšie mesto v Bulharsku, ktoré leží na pobreží Čierneho mora. Má vyše 350 000 obyvateľov. Mesto založili Gréci v 6. storočí pred naším letopočtom. V staroveku bolo známe ako vojenský tábor Odessos. Je sídlom Varnanskej oblasti. Leží pri ústí rieky Provadijska reka do Čierneho mora. V meste je významný prístav, medzinárodné letisko, výroba motorov, lodenice. Sú tu aj sanatóriá a je to rekreačné stredisko. Jednou z najznámejších budov v celej Varne je impozantná Katedrála Nanebovystúpenia Panny Márie. Nájdete tu fascinujúcu históriu, aktívny prístav, Archeologiké múzeum, krásny park Primorski Park, živú zábavu pri mori. Centrum mesta ukrýva uličky s obchodíkmi a malebnými reštauráciami. V blízkosti prístavu sa nachádza delfinárium so zábavným predstavením, ktoré poteší deti aj dospelých. Mesto ponúka širokú škálu kultúrnych a hudobných podujatí, ktoré sú počas letných mesiacov nevyhnutnou samozrejmosťou. Varna má výhodnú pozíciu ako východiskový bod na poznávanie severnej časti pobrežia Čierneho mora.

Ktoré miesta v Bulharsku odporúčate navštíviť Vy ?

24. novembra, 2021
2 min. čítania

Dobrodružná cesta Ománom – nový výlet

Rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom a priezračná voda Indického oceánu nie sú tým jediným, čím sa môže čarovný Omán pýšiť. Oáza s panenskou prírodou, historické mesto Mirbat či adrenalínová jazda po piesočných dunách, ktoré zažijete počas nového výletu dobrodružným Ománom, môžu byť jedinečným spestrením Vášho pobytu. Prvou zastávkou na našej dobrodružnej jazde je Wadi Darbat, údolie, ktoré […]
18. novembra, 2021
2 min. čítania

50 zážitkov v čarovnom Ománe v 8 dňoch

Omán je bezpochyby znamenitý pre svoje nádherné rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom, ktoré ponúkajú možnosť toho najlepšieho relaxu. Teplé slnečné lúče a pohľad do nekonečných diaľav Indického oceánu však vonkoncom nie sú tým jediným, čo Vás v tejto krajine očarí. Či už preferujete bezstarostný relax alebo aktívny oddych, Omán je v oboch prípadoch svetom […]
3. novembra, 2021
2 min. čítania

Dovolenka v novembri

V novembri, kedy teploty na Slovensku klesajú, je najlepší čas vydať sa za slnkom a relaxom. Vybrali sme pre Vás ideálne miesto s krásnymi plážami a exkluzívnym hotelom s top službami, kde Vám bude ako v raji. Túžite si na dovolenke oddýchnuť a vychutnať si pokojnejšiu atmosféru v hoteli? Či naopak vyhľadávate bohatý animačný program? V Ománe si príde […]