Miesto, kde sa nachádza najviac nádherných zákutí na m²

Späť na zoznam 18. júna, 2019
2 min. čítania
Autor: Petra
Prestížny hotelový rezort sa ako jediný hotel nachádza na ostrove Santo Stefano, ktorý je súčasťou národného parku La Maddalena známeho nádhernou krištáľovo čistou vodou a krásnymi plážami. 

Poloha

Rezort leží uprostred súostrovia La Maddalena, ktorý je prezývaný aj Karibik Európy. Na ostrov s rovnomenným názvom, na ktorom nenájdete autá,  sa dostanete 10 minútovou plavbou privátnou hotelovou loďkou s prístavného mestečka Palau. Santo Stefano Resort je jediný hotel na tomto ostrove. Je to oáza pokoja, zasadená do nádhernej stredomorskej vegetácie s ružovými žulovými skalami a prekrásnym morom karibských farieb. Centrum La Maddalena s obchodíkmi a reštauráciami je vzdialené 3 km (5 min plavby lodným taxíkom). Cesta z letiska zaberie len niečo málo cez pol hodinku.  

Ubytovanie

Hostia majú možnosť si užívať výhľad na tyrkysové more a relaxovať pri západe Slnka priamo z terasy jednej z  309 krásnych 2-lôžkových izieb. Hotel poskytuje aj možnosť prístelky alebo detskej postieľky. Izby sú vybavené kúpeľňou s WC a sušičom na vlasy, klimatizáciou, telefónom, TV, chladničkou a trezorom.

Zariadenie hotela

Terasovitý hotel pozostáva z jednopodlažných bungalovov a dvojpodlažnej hlavnej budovy. Okrem hlavnej reštaurácie sa tu nachádza jedna à la carte reštaurácia, snack bar pri pláži a lounge bar. Relaxujte v spa centre alebo si objednajte masáž priamo na pláži.  V priestoroch hotela sa nachádza aj butik. Ďalšie nákupné možnosti sú vzdialené 5 min plavby lodným taxíkom (premáva v pravidelných intervaloch).

Aktivity v hoteli

Cez letné prázdniny v hoteli pôsobia 2 slovenskí animátori z tímu Klub Leto, ktorí majú pripravených množstvo aktivít pre deti aj dospelých. Vaše deti sa zahrajú na detskom ihrisku alebo v miniklube, na ostrove sa nachádza 5 tenisových kurtov, sú tu možnosti windsurfingu, plážového volejbalu, vodnej gymastiky, aerobicu, šnorchlovania, stolného tenisu či kanoe.

Stravovanie

Hotel je veľmi obľúbený aj vďaka vynikajúcej strave. Hostia si môžu pochutnávať na bohatej ponuke bufetových stolov plných talianskych ale aj medzinárodných špecialít. Tie najlepšie cestoviny, syry, šunky, morské plody a ryby každý deň. Strava je poskytovaná formou plnej penzie plus.

Pláž

Rezort sa vypína nad nádhernu pláž s jemným bielym pieskom. Pozvoľný vstup do mora ocenia najmä rodiny s deťmi. Hotelovým hosťom sú zadarmo k dispozícii ležadlá a slnečníky. V centre vodných športov je možné si zapožičať kajak alebo vodný bicykel a vydať sa spoznávať zákutia a malebné zátoky ostrovčeka Santo Stefano.

Výlety do okolia

Korzika Využite počas dovolenky skvelú príležitosť navštíviť očarujúci francúzsky ostrov, ktorý preslávil Napoleon. Loďou sa preplavíte k najjužnejšiemu cípu Korziky a spoznáte nádherné mesto na vápencových skalách Bonifacio. Z hradieb mesta budete mať krásny výhľad na pobrežie Sardínie. Počas spiatočnej plavby budete mať prestávku na kúpanie. Lodný výlet po súostroví La Maddalena Plavba sa začína okolo ostrovov Caprera a Santo Stefano. Loď zakotví v prístavnom mestečku La Maddalena na rovnomennom ostrove. Prejdete sa malebným historickým centrom, navštívite starú radnicu, námorné múzeum a diecézne múzeum duchovného umenia. Plavba pokračuje k najkrajším ostrovom súostrovia, Spargi a Svätá Mária, kde sa budete môcť okúpať v krištáľovo čistom mori a obdivovať skalné sochy. Počas plavby naspäť vás ohromí unikátny výhľad na morskú oblasť Manto della Madonna s desiatkami odtieňov modrej a pláž s ružovým pieskom na ostrove Budelli. Tradičný trh San Pantaleo San Pantaleo je malá dedinka, ktorá sa stala inšpiráciou pre mnohých umelcov, ktorých fascinovalo pobrežie slávnej Costa Smeraldy. Navštívite zaujímavý umelecký a remeselnícky trh s podmanivou atmosférou, budete si môcť vychutnať degustáciu typických sardínskych antipasti a vydáte sa do mestečka Porto Rotondo známeho jedinečným šarmom najmä medzi umelcami, ktoré je vyhľadávané spoločenskou smotánkou.   Prenádherným súostrovím La Maddalena Vás vo videu prevedie nezabudnuteľný Antonio! Aktuálne dovolenkové last minute ponuky do Santo Stefano Rezort 3*  nájdete TU.  
24. novembra, 2021
2 min. čítania

Dobrodružná cesta Ománom – nový výlet

Rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom a priezračná voda Indického oceánu nie sú tým jediným, čím sa môže čarovný Omán pýšiť. Oáza s panenskou prírodou, historické mesto Mirbat či adrenalínová jazda po piesočných dunách, ktoré zažijete počas nového výletu dobrodružným Ománom, môžu byť jedinečným spestrením Vášho pobytu. Prvou zastávkou na našej dobrodružnej jazde je Wadi Darbat, údolie, ktoré […]
18. novembra, 2021
2 min. čítania

50 zážitkov v čarovnom Ománe v 8 dňoch

Omán je bezpochyby znamenitý pre svoje nádherné rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom, ktoré ponúkajú možnosť toho najlepšieho relaxu. Teplé slnečné lúče a pohľad do nekonečných diaľav Indického oceánu však vonkoncom nie sú tým jediným, čo Vás v tejto krajine očarí. Či už preferujete bezstarostný relax alebo aktívny oddych, Omán je v oboch prípadoch svetom […]
3. novembra, 2021
2 min. čítania

Dovolenka v novembri

V novembri, kedy teploty na Slovensku klesajú, je najlepší čas vydať sa za slnkom a relaxom. Vybrali sme pre Vás ideálne miesto s krásnymi plážami a exkluzívnym hotelom s top službami, kde Vám bude ako v raji. Túžite si na dovolenke oddýchnuť a vychutnať si pokojnejšiu atmosféru v hoteli? Či naopak vyhľadávate bohatý animačný program? V Ománe si príde […]