Miesto, kde sa nachádza najviac nádherných zákutí na m²

Späť na zoznam 18. júna, 2019
2 min. čítania
Autor: Petra

Prestížny hotelový rezort sa ako jediný hotel nachádza na ostrove Santo Stefano, ktorý je súčasťou národného parku La Maddalena známeho nádhernou krištáľovo čistou vodou a krásnymi plážami. 

Poloha

Rezort leží uprostred súostrovia La Maddalena, ktorý je prezývaný aj Karibik Európy. Na ostrov s rovnomenným názvom, na ktorom nenájdete autá,  sa dostanete 10 minútovou plavbou privátnou hotelovou loďkou s prístavného mestečka Palau. Santo Stefano Resort je jediný hotel na tomto ostrove. Je to oáza pokoja, zasadená do nádhernej stredomorskej vegetácie s ružovými žulovými skalami a prekrásnym morom karibských farieb. Centrum La Maddalena s obchodíkmi a reštauráciami je vzdialené 3 km (5 min plavby lodným taxíkom). Cesta z letiska zaberie len niečo málo cez pol hodinku.

 

Ubytovanie

Hostia majú možnosť si užívať výhľad na tyrkysové more a relaxovať pri západe Slnka priamo z terasy jednej z  309 krásnych 2-lôžkových izieb. Hotel poskytuje aj možnosť prístelky alebo detskej postieľky. Izby sú vybavené kúpeľňou s WC a sušičom na vlasy, klimatizáciou, telefónom, TV, chladničkou a trezorom.

Zariadenie hotela

Terasovitý hotel pozostáva z jednopodlažných bungalovov a dvojpodlažnej hlavnej budovy. Okrem hlavnej reštaurácie sa tu nachádza jedna à la carte reštaurácia, snack bar pri pláži a lounge bar. Relaxujte v spa centre alebo si objednajte masáž priamo na pláži.  V priestoroch hotela sa nachádza aj butik. Ďalšie nákupné možnosti sú vzdialené 5 min plavby lodným taxíkom (premáva v pravidelných intervaloch).

Aktivity v hoteli

Cez letné prázdniny v hoteli pôsobia 2 slovenskí animátori z tímu Klub Leto, ktorí majú pripravených množstvo aktivít pre deti aj dospelých. Vaše deti sa zahrajú na detskom ihrisku alebo v miniklube, na ostrove sa nachádza 5 tenisových kurtov, sú tu možnosti windsurfingu, plážového volejbalu, vodnej gymastiky, aerobicu, šnorchlovania, stolného tenisu či kanoe.

Stravovanie

Hotel je veľmi obľúbený aj vďaka vynikajúcej strave. Hostia si môžu pochutnávať na bohatej ponuke bufetových stolov plných talianskych ale aj medzinárodných špecialít. Tie najlepšie cestoviny, syry, šunky, morské plody a ryby každý deň. Strava je poskytovaná formou plnej penzie plus.

Pláž

Rezort sa vypína nad nádhernu pláž s jemným bielym pieskom. Pozvoľný vstup do mora ocenia najmä rodiny s deťmi. Hotelovým hosťom sú zadarmo k dispozícii ležadlá a slnečníky. V centre vodných športov je možné si zapožičať kajak alebo vodný bicykel a vydať sa spoznávať zákutia a malebné zátoky ostrovčeka Santo Stefano.

Výlety do okolia

Korzika

Využite počas dovolenky skvelú príležitosť navštíviť očarujúci francúzsky ostrov, ktorý preslávil Napoleon. Loďou sa preplavíte k najjužnejšiemu cípu Korziky a spoznáte nádherné mesto na vápencových skalách Bonifacio. Z hradieb mesta budete mať krásny výhľad na pobrežie Sardínie. Počas spiatočnej plavby budete mať prestávku na kúpanie.

Lodný výlet po súostroví La Maddalena

Plavba sa začína okolo ostrovov Caprera a Santo Stefano. Loď zakotví v prístavnom mestečku La Maddalena na rovnomennom ostrove. Prejdete sa malebným historickým centrom, navštívite starú radnicu, námorné múzeum a diecézne múzeum duchovného umenia. Plavba pokračuje k najkrajším ostrovom súostrovia, Spargi a Svätá Mária, kde sa budete môcť okúpať v krištáľovo čistom mori a obdivovať skalné sochy. Počas plavby naspäť vás ohromí unikátny výhľad na morskú oblasť Manto della Madonna s desiatkami odtieňov modrej a pláž s ružovým pieskom na ostrove Budelli.

Tradičný trh San Pantaleo

San Pantaleo je malá dedinka, ktorá sa stala inšpiráciou pre mnohých umelcov, ktorých fascinovalo pobrežie slávnej Costa Smeraldy. Navštívite zaujímavý umelecký a remeselnícky trh s podmanivou atmosférou, budete si môcť vychutnať degustáciu typických sardínskych antipasti a vydáte sa do mestečka Porto Rotondo známeho jedinečným šarmom najmä medzi umelcami, ktoré je vyhľadávané spoločenskou smotánkou.

 

Prenádherným súostrovím La Maddalena Vás vo videu prevedie nezabudnuteľný Antonio!

Aktuálne dovolenkové last minute ponuky do Santo Stefano Rezort 3*  nájdete TU.

 

View this post on Instagram

Prírodný bazén hotela Santo Stefano Resort 😍 🏊‍♂️ ⛱ . . #mameradileto #hydrotour #leto2018 #sardinia #sardegna #santostefanoresort #dovolenka #summer #vacation #letopocelyrok

A post shared by Hydrotour (@hydrotour) on

9. septembra, 2020
< 1 min. čítania

Čo sa Vám v auguste páčilo na IG @hydrotour?

Na našom Instagrame sa Vás snažíme zásobovať pravidelnou dávkou inšpirácií, informácií, spomienok a odporúčaní na tie najkrajšie dovolenkové miesta plné nezabudnuteľných zážitkov a spomienok. Tu je 8 príspevkov, ktoré sa Vám najviac páčili za minulý mesiac na našom Instagrame alebo to najlepšie z najlepšieho 🙂 1. Tajné pláže na ostrove Kréta 2. Najfotografovanejšia pláž ostrovaPrečítaj si viac

8. septembra, 2020
2 min. čítania

Plážový rozstrel 01 – Grécke pláže

Pred pár dňami ste v plážovom rozstreli o najkrajšie grécke pláže, za ne zahlasovali v tomto poradí ⇩ Súhlasíte s ním alebo by ste niečo zmenili? ☀ 08. Kavoutripes Dlhoročne obľúbená destinácia Chalkidiki sľubuje stovky kilometrov pobrežia s krásnymi pieskovými plážami akou je aj pláž Kavoutripes s azúrovým morom, nádhernými zákutiami a nádhernou okolitou prírodou.Prečítaj si viac

5. septembra, 2020
2 min. čítania

Rodos v 60 sekundách

Najväčší z gréckych Dodekanských ostrovov, je dokonalým dovolenkovám rajom, či už hľadáte relax na pláži alebo dovolenku plnú aktivít a spoznávania. Rodos Vás očarí bohatou históriou, krištáľovo čistým morom, krásnymi lokalitami a gréckou pohostinnosťou 🏝 ✨