Miesta, ktoré na najväčšom gréckom ostrove Kréta, určite nevynechajte

Späť na zoznam 25. marca, 2020
2 min. čítania
Autor: Petra

Rajské lagúny, pláže zaliate slnkom, tisícky striebristých olivových stromov, dramatické kaňony, dedinky ukryté v horách aj pulzujúce mestá – to všetko je dovolenka na Kréte.

Najväčší grécky ostrov leží na križovatke troch kontinentov a je rodiskomprvej vyspelej európskej civilizácie, Minoancov, ktorí tu pred štyritisíc rokmi zanechali unikátne dedičstvo, impozantný palác Knossos. Dnes ostrovu dominujú mestá Heraklion, Chania a Rethymno s pestrou minulosťou. Mohutné benátske pevnosti striedajú okázalé renesančné domy, turecké kúpele, mešity a kostoly so vzácnymi freskami.

Kréta je posiata nádhernými plážami sjemným bielym pieskom, ktoré patria medzi najkrajšiepláže celého Grécka. Gurmánom ulahodí vynikajúca krétska kuchyňa využívajúca čerstvé bylinky, ktorá patrík najzdravším na svete.

Čo vidieť a zažiť na Kréte?

Knossos a Heraklion

Nechajte sa uniesť do histórie v labyrinte minojského paláca Knossos, ktorý je najslávnejšou pamiatkou Kréty. Presvedčte sa o vyspelosti minojskej civilizácie a jej kultúrnom bohatstve. Zavedieme vás aj do hlavného mesta Heraklion s úchvatnou atmosférou trhu na 1866. ulici, benátskou fontánou na Lionskom námestí, katedrálousv. Tita, benátskou pevnosťou a čarovným rybárskym prístavom. Pravé grécke frapé či menšie nákupy budú príjemným zakončením skvelého výletu.

Gramvoussa – Balos

Celodenný lodný výlet na pirátsky ostrov a vyhľadávanú pláž s rovnomenným názvom. Budete mať príležitosť preskúmať benátsku pevnosť zo 16. storočia na ostrove Imeri Gramvousa a odfotiť si rozprávkovú lagúnu Balos, známu krištáľovou vodou, v ktorej sa kúpala aj princezná Diana s princom Charlesom.

Santorini

Navštívte s nami jeden z najvyhľadávanejších ostrovov sveta! Očarí vás typická architektúra s bielymi domčekmi, modrými strieškami a fascinujúci výhľad na šíre more. Jedno z najromantickejších miest Grécka je ako stvorené na prechádzky úzkymi uličkami s množstvom tradičných domov a suvenírových obchodíkov. Večer si nesmiete nechať ujsť západ slnka v autentickom mestečku Oia.

Chrissi

Karibik Európy alebo aj zlatý ostrov, ako ho miestni oby-vatelia nazývajú, je unikátnym neobývaným miestom južne od Kréty. Ostrov Chrissi obmývajú tyrkysové vody Líbyjského mora aje špecifický množstvom cédrových lesov ako aj výskytom mušlí, ktoré zdobia jeho biele pieskové pláže. Užite si deň pod gréckym slnkom v tropickom podnebí.

Rethymno

Rethymno, tretie najväčšie mesto ostrova Kréta nieje typickým gréckym mestom, ale prelína sa tu turecký a benátsky štýl architektúry. Mesto má unikátnu, 16 km pieskovú pláž, ktorá je veľkým lákadlom pre turistov. Obľúbené miesto na romantickú večeru je starý benátsky prístav, v ktorom môžete vidieť kotviť typické pirátske lode. Rethymno je mesto, ktoré sa oplatí navštíviť cez deň, ale aj večer, kedy sa jeho uličky naplnia turistami, miestnymi obchodníkmi a pouličnými umelcami.

Spinalonga

Jedinečný ostrov blízko krétskeho pobrežia bol zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO. K historicky zaujímavej atrakcii sa preplavíte z mestečka Elounda cez azúrovo modrý záliv Mirabello. Počas plavby sa budete môcť osviežiť v mori a po kúpaní vás čaká prehliadka obľúbeného prístavného mesta Agios Nikolaos.

Pláž Elafonisi

Unikátna pláž Elafonisi na juhozápade ostrova Kréta patrí k najkrajším plážam na svete aj vďaka charakteristickému ružovému zafarbeniu piesku a nádherným tyrkysovým lagúnam s priezračným morom ? ??

Krétu sme uviedli do našej ponuky pred 23 rokmi, počas týchto rokov ste si obľúbili hotely ako Knossos Royal Beach Resort, Capsis Elite Resort a veľa ďalších, do ktorých sa radi vraciate ? ?

Aké miesta ste si na Kréte zamilovali vy?

12. novembra, 2020
3 min. čítania

Turecko – 20 zaujímavých faktov

Krajina polmesiaca či dvoch kontinentov – Turecko – patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie. Dovolenkárov láka najmä na krásne pláže, kvalitné služby, dobré jedlo a jej orientálnosť. Ak sa chcete o Turecku dozvedieť viac, určite Vás potešia nasledujúce zaujímavé fakty o tejto rozprávkovej krajine.

5. novembra, 2020
2 min. čítania

Poznáte Španielsko? Fakty a zaujímavosti

Španielsko je krajina, ktorá sa dlhodobo zobrazuje v popredných rebríčkoch najnavštevovanejších krajín sveta. Slnko, more, skvelá kuchyňa, pohodová atmosféra ¡mañana! a 12 pozoruhodných faktorov o krajine ležiacej na Pyrenejskom polostrove.

4. novembra, 2020
< 1 min. čítania

Vedeli ste o Grécku, že…

Krajina bohov, olivového oleja a olympijských hier, Grécko, patrí k vyhľadávaným dovolenkovým destináciám. Ponúka veľké množstvo krásnych pláží a miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Grécko však ukráva aj tieto zaujímavosti a fakty, ktoré Vás možno prekvapia 🙂 Grécko pozostáva z takmer 2000 ostrovov, ale len 170 z nich je obývaných. 40% obyvateľov Grécka žijePrečítaj si viac