Kde si užijete najlepšiu rodinnú dovolenku v Taliansku?

Späť na zoznam 6. marca, 2020
2 min. čítania
Autor: Petra

Voňavé, lahodné, rozmanité. Farebné, vrúcne, dynamické a pomalé zároveň. Také je Taliansko. Jedna z najžiadanejších dovolenkových destinácií v roku 2020 pre rodiny s deťmi, ale aj zamilované páry. Krajina mnohých tvárí ponúka pestrý kolorit nekonečných promenád a pieskových pláží, prírodných scenérií s dokonalým výhľadom a pôvabných mestečiek vystlaných dlažobnými kockami, ktoré pamätajú stáročia. A to všetko namiešané tak, aby ste sa sem mohli vrátiť pokojne aj po desiaty raz a stále objavili niečo dovtedy neobjavené.

 Čižma Apeninského polostrova a priľahlých ostrovov je rozdelená na 20 regiónov. Väčšina z nich je unikátnym spojením historického dedičstva, nedotknutých prírodných pokladov v národných parkoch aj gastronomických pôžitkov. Chrumkavá pizza, lahodné krémové gelato, preslávené vína, najvzácnejšie pamiatky a architektonické skvosty, uličky lemované drobnými kaviarničkami… 

Taliansku sa odoláva skutočne ťažko. A prečo by ste to aj robili? Príjemné stredomorské podnebie a široké pláže s pozvoľným vstupom do mora predurčujú túto krajinu atakovať rebríčky najobľúbenejších dovolenkových lokalít. Aj napriek tomu si však stále zachováva svoju tvár. Pravý južanský temperament a srdečnosť pocítite na každom kroku. 

Ak si chcete vychutnať pomalé večery s výhľadom na západ slnka, vôňu citrusov, romantické zákutia, tyrkysové zátoky, panenskú zeleň a to všetko na jednom mieste, vyberte si južnejšie destinácie – napríklad Sicíliu či Sardíniu. Teplučké more, jemný piesok, chladivé objatie prírody a široká paleta destinácií na výlety sú ideálnou kombináciou pre rodiny s deťmi, zaľúbencov aj seniorov. 

Tak si plnými dúškami užite dolce far niente. Sladké ničnerobenie.

Na Sardínii odporúčame prestížny hotelový rezort Santo Stefano, ktorý sa ako jediný hotel nachádza na ostrove Santo Stefano a je súčasťou národného parku La Maddalena známeho nádhernou krištáľovo čistou vodou a krásnymi plážami. Na Sicílii je medzi rodinami s deťmi obľúbený hotel Serenusa Village nachádzajúci sa priamo pri krásnej pieskovej pláži. V obidvoch hoteloch počas leta pôsobí náš animačný tím Klub Leto.

Prenádhernym súostrovím La Maddalena Vás prevedie nezabudnuteľný Antonio ?
12. novembra, 2020
3 min. čítania

Turecko – 20 zaujímavých faktov

Krajina polmesiaca či dvoch kontinentov – Turecko – patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie. Dovolenkárov láka najmä na krásne pláže, kvalitné služby, dobré jedlo a jej orientálnosť. Ak sa chcete o Turecku dozvedieť viac, určite Vás potešia nasledujúce zaujímavé fakty o tejto rozprávkovej krajine.

5. novembra, 2020
2 min. čítania

Poznáte Španielsko? Fakty a zaujímavosti

Španielsko je krajina, ktorá sa dlhodobo zobrazuje v popredných rebríčkoch najnavštevovanejších krajín sveta. Slnko, more, skvelá kuchyňa, pohodová atmosféra ¡mañana! a 12 pozoruhodných faktorov o krajine ležiacej na Pyrenejskom polostrove.

4. novembra, 2020
< 1 min. čítania

Vedeli ste o Grécku, že…

Krajina bohov, olivového oleja a olympijských hier, Grécko, patrí k vyhľadávaným dovolenkovým destináciám. Ponúka veľké množstvo krásnych pláží a miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Grécko však ukráva aj tieto zaujímavosti a fakty, ktoré Vás možno prekvapia 🙂 Grécko pozostáva z takmer 2000 ostrovov, ale len 170 z nich je obývaných. 40% obyvateľov Grécka žijePrečítaj si viac