Kde dovolenkovať v januári a februári 2023?

Späť na zoznam 15. januára, 2023
2 min. čítania
Autor: admin

Chýba Vám horúce slnko nad hlavou a jemný piesok pod nohami, po ktorom sa prechádzate za neutíchajúceho šumu mora? Na letnú dovolenku už nie je potrebné čakať na letné mesiace. Vydajte sa s nami do celoročne obľúbených exotických dovolenkových destinácií aj v mesiacoch január a február, za oddychom a množstvom autentických zážitkov, na ktoré budete s úsmevom spomínať.

Senegal

Kúzelná krajina s milými a dobrosrdečnými ľuďmi, kilometrami rozprávkových piesočných plážı́ lemovaných palmami a nádhernými scenériami saván s posvätným stromom baobab. Exotický Senegal sa teší veľkej obľube už od marca 2022, kedy sme sem s Vami prvýkrát odleteli priamo z Bratislavy. Vydajte sa na nezabudnuteľné safari, spoznajte históriu afrického kontinentu v Dakare či na ostrove Gorée, okúpte sa v teplom oceáne a vychutnajte si nezabudnuteľný dovolenkový zážitok na západnom pobreží Afriky aj počas januára a februára.

Kapverdské ostrovy

Ostrov Boa Vista je skrytý dovolenkový raj. Už jeho názov, ktorý v preklade znamená “krásny výhľad”, vypovedá o neopakovateľných scenériách, ktoré tu na Vás čakajú. Sopečná krajina sa tu postupne mení na biele piesočné duny, ktoré sa na rozľahlých plážach vlievajú do tyrkysového oceánu. Stála teplota vzduchu i vody a možnosť oddychu v exkluzívnych hotelových rezortoch prestížnej siete RIU robí z Boa Visty obľúbenú celoročnú dovolenkovú destináciu pre celú rodinu.

Omán

Nekonečné pláže s jemným bielym pieskom lemujúce pobrežie Indického oceánu robia z Ománu perlu Arabského polostrova. Tieto pláže však nie sú tým jediným čím sa táto dovolenková destinácia môže pýšiť. Oázy s panenskou prírodou, história vpísaná do miest a príbehov ľudí, kúpanie sa s delfínmi, západy slnka na najväčšej súvislej piesočnej púšti Rub al-Khali, exkluzívne hotelové rezorty a nespočetné množstvo zážitkov, sú dôvody, pre ktoré sa mnohí opakovane do Ománu vracajú.

17. decembra, 2022
3 min. čítania

Najkrajšie hotelové pláže 2023

Niekedy za nádhernými plážami netreba cestovať dlhé hodiny. Stačí iba vyjsť z hotelovej izby a vybrať si to správne lehátko v tieni paliem či slnečníka, kde si vychutnáte tie najkrajšie výhľady tyrkysové sfarbenie oceánu či mora. Ktoré hotelové pláže sa podľa nás určite oplatí navštíviť?
14. decembra, 2022
2 min. čítania

To najlepšie z cestovania 2023 – Lonely Planet

Prestížny cestovateľský sprievodca Lonely Planet každoročne zverejňuje rebríček “Best in Travel” s cieľom inšpirovať ľudí k cestovaniu a preskúmavaniu sveta. V piatich kategóriách sa umiestnilo po 6 destinácií, ktoré by nemali chýbať na zozname každého cestovateľa.
2. decembra, 2022
1 min. čítania

Za najznámejším miestom Boa Visty, Cabo Santa Maria

Názov Praia de Atalanta či pobrežie Boa Esperança je známy málokomu a predsa túto pláž, kde sa biele piesočné duny vlievajú do oceánu, poznajú mnohí. V roku 1968 tu stroskotala loď Cabo Santa Maria, ktorej Praia de Atalanta vďačí nielen za svoje druhé meno, ale aj za to, že sa stala najfotografovanejším miestom na ostrove Boa Vista. Ako sa loď Cabo Santa Maria na pobreží Boa Visty ocitla?