Hotelové hviezdičky a ich význam

Späť na zoznam 20. októbra, 2020
< 1 min. čítania
Autor: Petra

Veľa ľudí si vyberá hotely podľa hviezdičiek a s väčším počtom prirodzene očakáva aj vyššiu kvalitu. Čo vlastne znamenajú? Kto ich prideľuje? Vo svete ani v Európe neexistuje univerzálny systém udeľovania hviezdičiek. Hotel si hviezdičky stanoví sám na základe kategorizácie, no ich oprávnené používanie je v kompetencii miestnych orgánov v záujme ochrany spotrebiteľa. Ak hovoríme o hotelových hviezdičkách, nie je reč o kvalite služieb, ale iba o ich požadovanom rozsahu.

hotel Turecko

Tak napríklad 4 hviezdičkový hotel by mal mať izby vybavené minibarom, osušky a uteráky menené každý druhý deň. Ďalej nonstop recepciu, minimálne jednu reštauráciu a kaviareň či dve spoločenské miestnosti ?

A ako sa riadime výberom hotelov my? Hotely pre Vaše dovolenkové chvíle starostlivo preverujeme na vlastnej koži, aby sme Vám vedeli na 100% odporučiť to najlepšie podľa Vašich predstáv ❤️ ?

Hotely spolu s predajcami preverujeme a spoznávame najmä počas infociest, ak by Vás zaujímalo ako taká infocesta vyzerá, viac sa dočítate tu ?

Čím sa riadite pri výbere hotela Vy? Odporúčania iných, vlastnými skúsenosťami či tipmi predajcov?

12. novembra, 2020
3 min. čítania

Turecko – 20 zaujímavých faktov

Krajina polmesiaca či dvoch kontinentov – Turecko – patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie. Dovolenkárov láka najmä na krásne pláže, kvalitné služby, dobré jedlo a jej orientálnosť. Ak sa chcete o Turecku dozvedieť viac, určite Vás potešia nasledujúce zaujímavé fakty o tejto rozprávkovej krajine.

5. novembra, 2020
2 min. čítania

Poznáte Španielsko? Fakty a zaujímavosti

Španielsko je krajina, ktorá sa dlhodobo zobrazuje v popredných rebríčkoch najnavštevovanejších krajín sveta. Slnko, more, skvelá kuchyňa, pohodová atmosféra ¡mañana! a 12 pozoruhodných faktorov o krajine ležiacej na Pyrenejskom polostrove.

4. novembra, 2020
< 1 min. čítania

Vedeli ste o Grécku, že…

Krajina bohov, olivového oleja a olympijských hier, Grécko, patrí k vyhľadávaným dovolenkovým destináciám. Ponúka veľké množstvo krásnych pláží a miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Grécko však ukráva aj tieto zaujímavosti a fakty, ktoré Vás možno prekvapia 🙂 Grécko pozostáva z takmer 2000 ostrovov, ale len 170 z nich je obývaných. 40% obyvateľov Grécka žijePrečítaj si viac