Gambia – dovolenkový raj zaliaty slnkom

Späť na zoznam 3. februára, 2020
< 1 min. čítania
Autor: Matúš

Autentická Gambia – exotická dovolenka v najmenšej krajine afrického kontinentu vás zláka úchvatnou škálou možností, a to od nedotknutých pláží západného pobrežia až po divokú prírodu v jej srdci. Započúvajte sa do šumu vĺn neskrotného Atlantiku, prechádzajte sa po zlatistých plážach lemovaných fotogenickými kokosovými palmami, vychutnávajte si svoj obľúbený drink namiešaný v jednom z plážových rezortov a užívajte si nekonečnú pohodu, od ktorej vás delí len 6 hodín letu z Bratislavy.

Hotel Labranda Coral Beach 4*

Urobte si výlet po rieke Gambia, ktorá je životadarným elementom krajiny a miestom, kde môžete s údivom pozorovať voľne žijúce živočíchy, viac ako 600 druhov vtákov, hrochy, krokodíly a opice. Cesta za zážitkami vás zavedie cez ospalé rybárske dedinky, prímorské lagúny a bohaté pobrežné rezervácie až k ruinám pevností poukazujúcich na bohatú históriu krajiny, ktorá bola rovnako ako celé západné pobrežie Afriky cieľom portugalských moreplavcov.

Rieka Gambia

Hlavné mesto Banjul je spomienkou na mocenský zápas Francúzov a Britov o toto územie aj sídlom Múzea otroctva, ktoré poukazuje na vyše tristo rokov trvajúci obchod s otrokmi, ktorý poznačil históriu Gambie. Dokonalý únik vás čaká v jednej z prírodných rezervácií a lesných parkov vo vnútrozemí.

Nezabudnuteľný zážitok - výlet na safari

Zavítajte k opičiemu kráľovstvu, ostrovčeku Baboon, v ktorom žije viac ako stovka primátov, nasledujte turistické chodníčky v prírodnej rezervácii Bijilo s jaštermi a zelenými papagájmi alebo sa vydajte do menšej oblasti Abuko, kde môžte pozorovať nespočetné množstvo vtákov. Palmové pralesy a mangrovníkové háje na vašej ceste vystriedajú tradičné africké osady so zbierkami pouličného umenia, kde spoznáte najväčší poklad krajiny, ktorý sa ukrýva za úsmevom srdečného gambijského obyvateľstva.

Hotel Labranda Coral Beach 4*

Obľúbeným hotelom pre rodinnú dovolenku je Labranda Coral Beach 4* (ex Sheraton) známy vynikajúcimi službami, kde máte z každej izby krásny výhľad na oceán ? ?

12. novembra, 2020
3 min. čítania

Turecko – 20 zaujímavých faktov

Krajina polmesiaca či dvoch kontinentov – Turecko – patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie. Dovolenkárov láka najmä na krásne pláže, kvalitné služby, dobré jedlo a jej orientálnosť. Ak sa chcete o Turecku dozvedieť viac, určite Vás potešia nasledujúce zaujímavé fakty o tejto rozprávkovej krajine.

5. novembra, 2020
2 min. čítania

Poznáte Španielsko? Fakty a zaujímavosti

Španielsko je krajina, ktorá sa dlhodobo zobrazuje v popredných rebríčkoch najnavštevovanejších krajín sveta. Slnko, more, skvelá kuchyňa, pohodová atmosféra ¡mañana! a 12 pozoruhodných faktorov o krajine ležiacej na Pyrenejskom polostrove.

4. novembra, 2020
< 1 min. čítania

Vedeli ste o Grécku, že…

Krajina bohov, olivového oleja a olympijských hier, Grécko, patrí k vyhľadávaným dovolenkovým destináciám. Ponúka veľké množstvo krásnych pláží a miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Grécko však ukráva aj tieto zaujímavosti a fakty, ktoré Vás možno prekvapia 🙂 Grécko pozostáva z takmer 2000 ostrovov, ale len 170 z nich je obývaných. 40% obyvateľov Grécka žijePrečítaj si viac