Čarovná Alanya – virtuálna prehliadka

Späť na zoznam 12. apríla, 2020
< 1 min. čítania
Autor: Matúš

Alanya, najčarovnejšie stredisko Tureckej riviéry si získava srdcia cestovateľov vďaka prekrásnym plážam s pozvoľným vstupom do mora, množstvom atrakcií, kaviarničiek, obchodov aj bujnému nočnému životu. Najväčšiu slávu mesto zažilo počas vlády sultána Seljuka Alaaddina Keykubata, podľa ktorého bola pomenovaná aj jedna z pláží lemujúcich pobrežie strediska.

Pozrite sa s nami bližšie na najkrajšie miesta Alanye vo virtuálnej prehliadke 🙂

Nad mestom sa vypína pevnosť z 13. storočia, z ktorej sa naskytá unikátny výhľad na najkrajšiu pláž Tureckej riviéry, Kleopatrinu pláž so svetlučkým pieskom, ktorá sa pýši označením Modrej vlajky. Dominantou mesta je Červená veža, ktorú nájdete vyobrazenú na väčšine pohľadníc a magnetiek z Turecka.

Alanya, jedno z najobľúbenejších stredísk Turecka, ponúka všetko pre ideálnu dovolenku – krásne pláže s čistou vodou, nádhernú prírodu, historické miesta a nekončiace možnosti zábavy.

Ktoré turecké letovisko ste si obľúbili Vy? 🙂

12. novembra, 2020
3 min. čítania

Turecko – 20 zaujímavých faktov

Krajina polmesiaca či dvoch kontinentov – Turecko – patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie. Dovolenkárov láka najmä na krásne pláže, kvalitné služby, dobré jedlo a jej orientálnosť. Ak sa chcete o Turecku dozvedieť viac, určite Vás potešia nasledujúce zaujímavé fakty o tejto rozprávkovej krajine.

5. novembra, 2020
2 min. čítania

Poznáte Španielsko? Fakty a zaujímavosti

Španielsko je krajina, ktorá sa dlhodobo zobrazuje v popredných rebríčkoch najnavštevovanejších krajín sveta. Slnko, more, skvelá kuchyňa, pohodová atmosféra ¡mañana! a 12 pozoruhodných faktorov o krajine ležiacej na Pyrenejskom polostrove.

4. novembra, 2020
< 1 min. čítania

Vedeli ste o Grécku, že…

Krajina bohov, olivového oleja a olympijských hier, Grécko, patrí k vyhľadávaným dovolenkovým destináciám. Ponúka veľké množstvo krásnych pláží a miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Grécko však ukráva aj tieto zaujímavosti a fakty, ktoré Vás možno prekvapia 🙂 Grécko pozostáva z takmer 2000 ostrovov, ale len 170 z nich je obývaných. 40% obyvateľov Grécka žijePrečítaj si viac