9 dôvodov, prečo si zamilujete Zakynthos

Späť na zoznam 1. júna, 2021
2 min. čítania
Autor: Petra

Nebudete prví a určite ani poslední, ktorí podľahnete gréckemu ostrovu Zakynthos. Očarujúce západy slnka, neopísateľná modrá… deväť vecí , pri ktorých sa Vám na Zakynthose rozbúši srdce.

1. Instagramová pláž Navagio

Neexistuje srdce, ktoré by bolo schopné odolať kráse najfotografovanejšieho miesta Zakynthosu. Je to samozrejme pláž Navagio so stroskotaným vrakom lode. Elektrizujúca modrá, dramatické skaly v pozadí a tajomný vrak lode v jeho strede.

Navagio

2. Farba lásky

Pokiaľ ide o Zakynthos, farbou lásky je modrá. Ale nie hocijaká modrá. Trbliece sa a svieti, prechádza odtieňmi – od námorníckej až po tyrkysovú. Zamierte k Blue Caves alebo Modrým jaskyniam (názov je úplne výstižný) na sever ostrova alebo k jaskyniam Keri na juhu a pochopíte, čo sme mysleli tou modrou. Požičajte si kanoe a objavte krásy morských jaskýň.

3. Láska na prvé zahryznutie

A druhé, tretie i štvrté. Ochutnajte mieste sladkosti ako Mandolato (nugát a pražené mandle) či pasteli (sezamovo-medové tyčinky). Objavte aromatický med (od včiel kŕmených miestnymi horskými bylinami), korenistý olivový olej, syry, ovocie a iné špeciality od miestnych farmárov.

4. Vášeň pre vinárstvo

Na ostrove je niekoľko hektárov viníc a desiatky rôznych odrôd viniča. Najviac pestovanými odrodami sú Skiadopoulo, Pavlos a Goustoulidi. Naplánujte si výlet do miestneho vinárstva, kde sa môžete stretnúť s vinármi a dozvedieť sa všetko o ich vášni, ktorá ich poháňa vpred.

Zakynthos

5. Iskra ukrytá v západoch slnka

Čo by to bolo za dovolenku bez magického západu slnka s výhľadom na more. Náš tip: dedinka Keri odkiaľ môžete pozorovať jeden z najkrajších západov slnka. Na majestátnom skalnom útese sa nachádza dokonca tavernička, z ktorej sa vám naskytnú nezabudniteľné výhľady. V blízkosti sa nachádza aj najväčšia vlajka na svete zapísaná v Quinessovej knihe rekordov.

6. Inšpirácia vpodobe kultúry a histórie

Nie nadarmo Benátčania nazývali Zakynthos Fiore di Levante, Kvet východu. Ostrov bol pre mnohých ľudí v minulosti zdrojom veľkej inšpirácie. Za inšpiráciami sa vydajde do Bochali, malej dedinky na vrchu výbežku tiahnuceho sa zo zadnej strany mesta Zakynthos. Okrem toho, že v nej nájdete mnoho malých taverničiek, kde si môžete dať romantickú večeru pod hviezdami, nachádza sa tu aj malý kostolík Zoodo Pigi s byzantskými ikonami či pozostatky antického hradu. Hrad bol síce čiastočne zničený zemetrasením v roku 1953, no panoramatický výhľad rozhodne stojí za jeho návštevu.

7. Rozmanitá príroda

Prekrásne pieskové pláže na juhozápade plynule prechádzajú do pahorkov pokrytých voňavými borovicovými lesmi a na západnom pobreží sa premieňajú na mohutné vápencové útesy žiariace nad úchvatným tyrkysovým morom. Čo by ste povedali na prechádzku cez olivové háje, vinice, jazdu na koni po pláži či šnorchľovanie s unikátnymi korytnačkami Caretta Caretta.

Zakynthos

8. Autentické grécke dedinky

Dedinky na Zakynthose Vám vyrazia dych. Horské, pri mori, s kamennými domami a dláždenými ulicami, s pouličnými umelcami, plné taverničiek, reštaurácií, suvenírov a nadšených turistov.

9. A samozrejme pláže

Pláže sú často hlavným dôvodom návštevy tohto gréckeho ostrova. Mnohé sú označené Modrou vlajkou. Okrem preslávenej pláže Navagio sme vybrali pre Vás zopár ďalších top pláží. Pláž spätá s prírodou, Gerakas, s jemným pieskom a plytkým modrým morom, je chráneným miestom hniezdenia morských korytnačiek. Pláž Keri je považovaná za jednu z najmalebnejších a vhodných pre rodiny s deťmi, s čistou, plytkou vodou a jemnými okruhliakmi. Agios Nikolaos je jedným z najživších a najzábavnejších miest s množstvom vodných športov. Rovnako ako Laganas s množstvom skvelých hotelových rezortov ideálnych pre páry aj rodiny s deťmi. A nakoniec prírodné SPA centrum na pláži Xigia, ak chcete svojmu telu dopriať regeneráciu, nevynechajte prírodné kúpele v severnej časti ostrova, kde morská voda obsahuje síru a kolagén. 

24. novembra, 2021
2 min. čítania

Dobrodružná cesta Ománom – nový výlet

Rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom a priezračná voda Indického oceánu nie sú tým jediným, čím sa môže čarovný Omán pýšiť. Oáza s panenskou prírodou, historické mesto Mirbat či adrenalínová jazda po piesočných dunách, ktoré zažijete počas nového výletu dobrodružným Ománom, môžu byť jedinečným spestrením Vášho pobytu. Prvou zastávkou na našej dobrodružnej jazde je Wadi Darbat, údolie, ktoré […]
18. novembra, 2021
2 min. čítania

50 zážitkov v čarovnom Ománe v 8 dňoch

Omán je bezpochyby znamenitý pre svoje nádherné rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom, ktoré ponúkajú možnosť toho najlepšieho relaxu. Teplé slnečné lúče a pohľad do nekonečných diaľav Indického oceánu však vonkoncom nie sú tým jediným, čo Vás v tejto krajine očarí. Či už preferujete bezstarostný relax alebo aktívny oddych, Omán je v oboch prípadoch svetom […]
3. novembra, 2021
2 min. čítania

Dovolenka v novembri

V novembri, kedy teploty na Slovensku klesajú, je najlepší čas vydať sa za slnkom a relaxom. Vybrali sme pre Vás ideálne miesto s krásnymi plážami a exkluzívnym hotelom s top službami, kde Vám bude ako v raji. Túžite si na dovolenke oddýchnuť a vychutnať si pokojnejšiu atmosféru v hoteli? Či naopak vyhľadávate bohatý animačný program? V Ománe si príde […]