10 najkrajších pláží na ostrove Kréta

Späť na zoznam 21. augusta, 2020
2 min. čítania
Autor: Petra

Poznáte najkrajšie pláže na gréckom ostrove Kréta? O niektorých ste možno ani nepočuli 🙂

Pláž Preveli

Pláž Preveli

Pláž s exotickým nádychom. Jedna z najobľubenejších pláží pri mestečku Rethymno pripomínajúca exotickú lagúnu s oázou palmových stromov, s priezračnou vodou a jemným pieskom.

Pláž Kalypso

Pláž Kalypso

Pláž Kalypso sa nachádza v blízkosti letoviska Rethymno medzi dedinkou Plakias a plážou Preveli. Netradičná pláž bez piesku je skrytá medzi vysokými skalami. Malý prístav slúžil ako úkryt pre pirátov pred 300 rokmi.

Pláž Falassarna

Pláž Falassarna

Pláž Falassarna, ktorá je pre Elafonisi dlhodobou konkurentkou. Jemný zlatý piesok a tyrkysové more z nej robia idylické miesto. Pláž má viacero častí – rušnejšiu s barmi, s malebnými zátokami a malými lagúnami či perfektnými časťami pre šnorchlovanie a windsurifng. Obzvlášť pekné bývajú tunajšie západy slnka.

Pláž Matala

Pláž Matala

Matala je jednou z najznámejších krétskych pláži. Nachádza sa v blízkosti minojského paláca Faistos. Špecifická je svojim tmavým pieskom a z oboch strán je obohnaná skalným masívom. Jeden z nich je posiaty jaskyňami. A práve tie boli príbytkom členov hnutia Hippies, ktorí pláž v 60. a 70. rokoch obývali. Matala na pár dní zlákala aj také hviezdy ako Bob Dylan, Jenis Joplin a Joan Baez. Turistami je veľmi vyhľadávaná, preto ak uprednostňujete pokojnejšie miesta, uchýľte sa radšej na neďalekú pláž Kommos, ktorá patrí k najdlhším plážam ostrova.

Lagúna Balos

Lagúna Balos

Jednu z najkrajších scenérií v Grécku nájdete práve na ostrove Kréta. Lagúna Balos s jemným bieloružovým pieskom a majestátnym ostrovom Tigani.

Pláž Seitan Limania

Pláž Seitan Limania

Pláž Seitan Limania je najrozpoznateľnejšia pláž na celej Kréte. Kedysi to bolo tajné miesto, ktoré poznali len domáci. Dnes je táto unikátna pláž jednou z najobľúbenejších, je obklopená masívnymi skalami a neuveriteľne modrou farbou mora. Ak sa vyjdete po skalách kúsoch nad pláž, môžete si spraviť takýto perfektný záber

Ostrov Chrissi

Ostrov Chrissi

Chrissi (v preklade “zlatý”) je exotický neobývaný ostrov 15 km južne od ostrova Kréta. Nájdete tu cédrové stromy staršie ako 200 rokov a 9 pláží. Najznámejšia z nich, Belegrina, alebo Golden beach láka karibským bielym pieskom a azúrovým morom, ideálnym na šnorcholovanie. Ostrov je navyše chránený ako “oblasť rozsiahlej prírodnej krásy”.

Pláž Elafonissi

Pláž Elafonisi

Unikátna pláž Elafonisi na juhozápade ostrova Kréta patrí k najkrajším plážam na svete aj vďaka charakteristickému ružovému zafarbeniu piesku od drobných úlomkov koralov a nádherným tyrkysovým lagúnam s priezračným morom.

Pláž Vai

Pláž Vai

Pláž Vai, taktiež nazývaná ako Finikodasos, leží na východe Kréty a je jednou z obľúbených atrakcií vďaka najväčšiemu palmovému háju v Európe s viac ako 6000 palmami. Je špecifická datľovými palmami, ktoré tu rastú už od staroveku, priviezli ich egyptskí námorníci. Celá pláž je len 300 m dlhá. Palmový háj je úzky, dlhý a vedie z vnútrozemia priamo k priezračne čistému moru. Oblasť Vai a jej okolie je veľmi úrodné. Na miestnych plantážach si môžete kúpiť banány priamo od pestovateľov.

Pláž Gefyri

Pláž Gefyri

V neposlednom rade pláž Gefyri. Táto prekrásna pláž sa nachádza v blízkosti prístavu Hersonissos, ktoré je známe ako centrum zábavy na ostrove. Priezračné more tyrkysovej farby Vám vyrazí dych.

Akú pláž by ste sem doplnili Vy? 🙂

https://www.instagram.com/p/CC6ROumngXi/?utm_source=ig_web_copy_link

24. novembra, 2021
2 min. čítania

Dobrodružná cesta Ománom – nový výlet

Rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom a priezračná voda Indického oceánu nie sú tým jediným, čím sa môže čarovný Omán pýšiť. Oáza s panenskou prírodou, historické mesto Mirbat či adrenalínová jazda po piesočných dunách, ktoré zažijete počas nového výletu dobrodružným Ománom, môžu byť jedinečným spestrením Vášho pobytu. Prvou zastávkou na našej dobrodružnej jazde je Wadi Darbat, údolie, ktoré […]
18. novembra, 2021
2 min. čítania

50 zážitkov v čarovnom Ománe v 8 dňoch

Omán je bezpochyby znamenitý pre svoje nádherné rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom, ktoré ponúkajú možnosť toho najlepšieho relaxu. Teplé slnečné lúče a pohľad do nekonečných diaľav Indického oceánu však vonkoncom nie sú tým jediným, čo Vás v tejto krajine očarí. Či už preferujete bezstarostný relax alebo aktívny oddych, Omán je v oboch prípadoch svetom […]
3. novembra, 2021
2 min. čítania

Dovolenka v novembri

V novembri, kedy teploty na Slovensku klesajú, je najlepší čas vydať sa za slnkom a relaxom. Vybrali sme pre Vás ideálne miesto s krásnymi plážami a exkluzívnym hotelom s top službami, kde Vám bude ako v raji. Túžite si na dovolenke oddýchnuť a vychutnať si pokojnejšiu atmosféru v hoteli? Či naopak vyhľadávate bohatý animačný program? V Ománe si príde […]