5 najkrajších pláží na severnej Sardínii

Späť na zoznam 15. marca, 2019
< 1 min. čítania
Autor: Petra
Karibik Európy vzdialený len dve hodiny letu z Bratislavy je na zozname vysnívaných destinácií mnohých dovolenkárov. Načo vlastne láka druhý najväčší taliansky ostrov? Sardínia to je skvelá gastronómia, malebné mestečká, pokoj, ale hlavne PLÁŽE. Však posúďte sami, prinášame Vám zoznam najkrajších pláží Sardínie, konkrétne súostrovia La Maddalena a možno aj vy zatúžite objaviť túto destináciu.
Spiaggia Rosa
Na tejto pláži nebudete musieť pozerať cez ružové okuliare, aby ste videli tú nádheru. Pomenovaná je podľa ružovkastého piesku, ktorým je pláž pokrytá. Ružovú farbu vytvárajú malinké čiastočky ružových koralov a mušlí, ktoré sú premiešané s pieskom.
Cala Soraya
Zachováva si charakter skrytej, tajnej oázy s bielym pieskom a dokonale priezračnou vodou, je ako stvorená pre obdivovateľov nedotknutej prírody a hotovým rajom pre šnorchlistov.
Spiaggia dell‘ Amore
„Pláž lásky“ v súostroví La Maddalena, prezývaná aj „sardínske Tahiti“. Nie je žiadnym tajomstvom, že pláž je veľmi obľúbená medzi zamilovanými pármi.
Spiaggia Del Relitto
Túto pláž zo zoznamu absolútne najkrajších pláži súostrovia La Maddalena nesmieme zaručene vynechať. Okrem vybláznenia v krištáľovo čistej vode, si dovolenkári odnášajú aj nezabudnuteľný vizuálny zážitok.
 
Cala Corsara
Pláž nad ktorou sa vypínajú krásne skaly, obľubujú hlavne milovníci potápania. Aj táto pláž je prístupná len na člne, kedže je súčasťou obľúbeného sústrovia pokrytá jemným bielym pieskom zaliatym tyrkysovo modrým morom.
Santo Stefano Tento ostrov je obľúbený medzi rodinami aj zamilovanými pármi. Vyznačuje sa nádhernou krištáľovo čistou vodou a krásnymi plážami. Na ostrove, ktorý je súčasťou národného parku La Maddalena, sa ako jediný nachádza prestížny hotelový rezort Santo Stefano Rezort s vynikajúcimi službami, gastronómiou a animačným programom.
24. novembra, 2021
2 min. čítania

Dobrodružná cesta Ománom – nový výlet

Rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom a priezračná voda Indického oceánu nie sú tým jediným, čím sa môže čarovný Omán pýšiť. Oáza s panenskou prírodou, historické mesto Mirbat či adrenalínová jazda po piesočných dunách, ktoré zažijete počas nového výletu dobrodružným Ománom, môžu byť jedinečným spestrením Vášho pobytu. Prvou zastávkou na našej dobrodružnej jazde je Wadi Darbat, údolie, ktoré […]
18. novembra, 2021
2 min. čítania

50 zážitkov v čarovnom Ománe v 8 dňoch

Omán je bezpochyby znamenitý pre svoje nádherné rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom, ktoré ponúkajú možnosť toho najlepšieho relaxu. Teplé slnečné lúče a pohľad do nekonečných diaľav Indického oceánu však vonkoncom nie sú tým jediným, čo Vás v tejto krajine očarí. Či už preferujete bezstarostný relax alebo aktívny oddych, Omán je v oboch prípadoch svetom […]
3. novembra, 2021
2 min. čítania

Dovolenka v novembri

V novembri, kedy teploty na Slovensku klesajú, je najlepší čas vydať sa za slnkom a relaxom. Vybrali sme pre Vás ideálne miesto s krásnymi plážami a exkluzívnym hotelom s top službami, kde Vám bude ako v raji. Túžite si na dovolenke oddýchnuť a vychutnať si pokojnejšiu atmosféru v hoteli? Či naopak vyhľadávate bohatý animačný program? V Ománe si príde […]