5 najkrajších pláží na severnej Sardínii

Späť na zoznam 15. marec, 2019
1 min. čítania
Autor: Petra

Karibik Európy vzdialený len dve hodiny letu z Bratislavy je na zozname vysnívaných destinácií mnohých dovolenkárov. Načo vlastne láka druhý najväčší taliansky ostrov? Sardínia to je skvelá gastronómia, malebné mestečká, pokoj, ale hlavne PLÁŽE. Však posúďte sami, prinášame Vám zoznam najkrajších pláží Sardínie, konkrétne súostrovia La Maddalena a možno aj vy zatúžite objaviť túto destináciu.

Spiaggia Rosa
Na tejto pláži nebudete musieť pozerať cez ružové okuliare, aby ste videli tú nádheru. Pomenovaná je podľa ružovkastého piesku, ktorým je pláž pokrytá. Ružovú farbu vytvárajú malinké čiastočky ružových koralov a mušlí, ktoré sú premiešané s pieskom.
Cala Soraya
Zachováva si charakter skrytej, tajnej oázy s bielym pieskom a dokonale priezračnou vodou, je ako stvorená pre obdivovateľov nedotknutej prírody a hotovým rajom pre šnorchlistov.
Spiaggia dell‘ Amore
„Pláž lásky“ v súostroví La Maddalena, prezývaná aj „sardínske Tahiti“. Nie je žiadnym tajomstvom, že pláž je veľmi obľúbená medzi zamilovanými pármi.
Spiaggia Del Relitto
Túto pláž zo zoznamu absolútne najkrajších pláži súostrovia La Maddalena nesmieme zaručene vynechať. Okrem vybláznenia v krištáľovo čistej vode, si dovolenkári odnášajú aj nezabudnuteľný vizuálny zážitok.

 

Cala Corsara
Pláž nad ktorou sa vypínajú krásne skaly, obľubujú hlavne milovníci potápania. Aj táto pláž je prístupná len na člne, kedže je súčasťou obľúbeného sústrovia pokrytá jemným bielym pieskom zaliatym tyrkysovo modrým morom.

Santo Stefano
Tento ostrov je obľúbený medzi rodinami aj zamilovanými pármi. Vyznačuje sa nádhernou krištáľovo čistou vodou a krásnymi plážami. Na ostrove, ktorý je súčasťou národného parku La Maddalena, sa ako jediný nachádza prestížny hotelový rezort Santo Stefano Rezort s vynikajúcimi službami, gastronómiou a animačným programom.

13. máj, 2019
1 min. čítania

Omán vašimi očami

Nedávno sa z Ománu vrátili poslední dovolenkujúci v tejto sezóne. Ďakujeme všetkým, ktorí s nami v Ománe dovolenkovali    Omán ste si obľúbili vďaka nekonečne dlhým plážam s bielym pieskom, tyrkysovej vode Indického oceánu, exkluzívnym hotelom a pohostinnej atmosfére. Dôkazom sú aj Vaše odozvy a recenzie, ktoré nám neustále posielate na jednoducho fascinujúcu krajinu, ktorá je označovanáPrečítaj si viac

3. máj, 2019
3 min. čítania

10 najkrajších miest v Andalúzii

Ľudová múdrosť hovorí, že kto chce spoznať pravé Španielsko, mal by sa vybrať do Andalúzie, kam turistov zo všetkých kútov sveta už roky lákajú tanečnice flamenca, dobré víno, býčie zápasy, ale najmä široké pláže Costa del Sol obmývané priezračne čistým morom. Prinášame Vám top 10 tipov na zaujímavé atrakcie a miesta, ktoré treba vidieť priPrečítaj si viac

29. apríl, 2019
3 min. čítania

Navštívili sme pred sezónou Jordánsko

Sezóna dovoleniek sa už blíži a preto sme sa začiatkom apríla spolu s predajcami dovoleniek z celého Slovenska vybrali do Jordánska na infocestu. Počas infociest  každoročne spoznávame mnohé zaujímavé destinácie, počas ktorých testujeme a navštevujeme hotely, aby sme Vám pri výbere dovolenky vedeli čo najlepšie poradiť. Je to výborný spôsob ako vyskúšať nielen samotné hotely, ale ajPrečítaj si viac