5 najkrajších pláží na severnej Sardínii

Späť na zoznam 15. marec, 2019
1 min. čítania
Autor: Petra

Karibik Európy vzdialený len dve hodiny letu z Bratislavy je na zozname vysnívaných destinácií mnohých dovolenkárov. Načo vlastne láka druhý najväčší taliansky ostrov? Sardínia to je skvelá gastronómia, malebné mestečká, pokoj, ale hlavne PLÁŽE. Však posúďte sami, prinášame Vám zoznam najkrajších pláží Sardínie, konkrétne súostrovia La Maddalena a možno aj vy zatúžite objaviť túto destináciu.

Spiaggia Rosa
Na tejto pláži nebudete musieť pozerať cez ružové okuliare, aby ste videli tú nádheru. Pomenovaná je podľa ružovkastého piesku, ktorým je pláž pokrytá. Ružovú farbu vytvárajú malinké čiastočky ružových koralov a mušlí, ktoré sú premiešané s pieskom.
Cala Soraya
Zachováva si charakter skrytej, tajnej oázy s bielym pieskom a dokonale priezračnou vodou, je ako stvorená pre obdivovateľov nedotknutej prírody a hotovým rajom pre šnorchlistov.
Spiaggia dell‘ Amore
„Pláž lásky“ v súostroví La Maddalena, prezývaná aj „sardínske Tahiti“. Nie je žiadnym tajomstvom, že pláž je veľmi obľúbená medzi zamilovanými pármi.
Spiaggia Del Relitto
Túto pláž zo zoznamu absolútne najkrajších pláži súostrovia La Maddalena nesmieme zaručene vynechať. Okrem vybláznenia v krištáľovo čistej vode, si dovolenkári odnášajú aj nezabudnuteľný vizuálny zážitok.

 

Cala Corsara
Pláž nad ktorou sa vypínajú krásne skaly, obľubujú hlavne milovníci potápania. Aj táto pláž je prístupná len na člne, kedže je súčasťou obľúbeného sústrovia pokrytá jemným bielym pieskom zaliatym tyrkysovo modrým morom.

Santo Stefano
Tento ostrov je obľúbený medzi rodinami aj zamilovanými pármi. Vyznačuje sa nádhernou krištáľovo čistou vodou a krásnymi plážami. Na ostrove, ktorý je súčasťou národného parku La Maddalena, sa ako jediný nachádza prestížny hotelový rezort Santo Stefano Rezort s vynikajúcimi službami, gastronómiou a animačným programom.

22. marec, 2019
2 min. čítania

Najkrajšie miesta Bulharska

Burgas, kedysi malé rybárske mestečko pri pobreží Čierneho mora, sa nachádza približne v polovici cesty medzi mestami Varna a Burgas. Ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku sa táto oblasť stala vďaka širokým pieskovým plážam s pozvoľným vstupom do mora. Dôkazom starobylého pôvodu mesta sú zvyšky rímskeho opevnenia a Jupiterovho chrámu. Nájdete tu aj pozostatky hradu KozjakPrečítaj si viac

20. marec, 2019
2 min. čítania

Top destinácia roka 2018 – magické Jordánsko

Predstavte si krajinu, ktorá je exotická, no nepripomína vám gýčové plagáty, ktoré už ste videli najmenej tisíckrát, krajinu, kde vám sprievodcovia odhalia tajomstvo jedného zo siedmich divov sveta a miesta, ktoré vás prenesú v čase, krajinu, kde zažijete bezprostrednú pohostinnosť a špičkové služby v rezortoch, v ktorých si môžete vychutnať odpočinok na krásnych plážach a bez množstva turistov. PredstavujemePrečítaj si viac

19. marec, 2019
8 min. čítania

Delegátka Janka: „Veľa ľudí sa vracia z dovolenky s pocitom, že WOW, toto som naozaj nečakal.“

Minulý rok sme pred začiatkom sezóny spravili rozhovor s našou delegátkou Jankou z Kapverdských ostrovov, kde žije, pracuje a ktoré miluje telom i dušou. Fascinujúci podmorský svet, nekončiace sa široké pláže s nádherným bielym pieskom, podmanivá exotická atmosféra a temperamentní obyvatelia ostrovov, ktorých heslom je „no stress“, sú zárukou maximálneho oddychu.  Prečítajte si zaujímavý aPrečítaj si viac