10 zaujímavostí, o ktorých ste (pravdepodobne) netušili

Späť na zoznam 15. decembra, 2018
< 1 min. čítania
Autor: Matúš

Cestovanie nám okrem nezabudnuteľných zážitkov a spomienok prináša aj zaujímavé vedomosti, o ktorých sme predtým netušili. Pripravili sme rebríček 10 najzaujímavejších faktov z našich destinácii a budeme radi ak sa s nami podelíte o tie Vaše.

1. Verte, či neverte, Rím je rodiskom prvého obchodného centra na svete. Bol postavený v rokoch 107-110 p.n.l. cisárom Trajánom. Centrum pozostávalo z viacerých poschodí a našli by ste tu viac ako 150 obchodov, v ktorých by ste zohnali všetko od oblečenia až po koreniny.

2. Kdekoľvek sa v Grécku nachádzate, vždy ste najďalej 2 hodiny od mora. Najvzdialenejší bod je len 137 km od pobrežia.

3. Cyprus je prvou krajinou na svete, ktorá zobrazuje celú mapu vo svojej štátnej vlajke.

4. Grécko pozostáva z takmer 2000 ostrovov, ale len 170 z nich je obývaných.

5. V Gambii sa na rovnomennej rieke nachádza ostrov, ktorý obývajú len šimpanzy. Ostrov Baboon je chránená rezervácia, kde majú ľudia vstup zakázaný a môžu ho pozorovať len z brehu rieky.

6. V Španielsku sa koná viac festivalov, ako je dní v roku.

7. Najmenšia africká krajina, Gambia, má len jedného suseda, Senegal.

8. More na ostrove Kréta je také priezračné, že na niektorých miestach vidíte až 40 metrov pod hladinu.

9. Španielsko má najviac barov zo všetkých krajín v Európe.

10. Na najvyššom poschodí mrakodrapu Burj Khalifa vidíte západ slnka o celú minútu dlhšie.

12. novembra, 2020
3 min. čítania

Turecko – 20 zaujímavých faktov

Krajina polmesiaca či dvoch kontinentov – Turecko – patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie. Dovolenkárov láka najmä na krásne pláže, kvalitné služby, dobré jedlo a jej orientálnosť. Ak sa chcete o Turecku dozvedieť viac, určite Vás potešia nasledujúce zaujímavé fakty o tejto rozprávkovej krajine.

5. novembra, 2020
2 min. čítania

Poznáte Španielsko? Fakty a zaujímavosti

Španielsko je krajina, ktorá sa dlhodobo zobrazuje v popredných rebríčkoch najnavštevovanejších krajín sveta. Slnko, more, skvelá kuchyňa, pohodová atmosféra ¡mañana! a 12 pozoruhodných faktorov o krajine ležiacej na Pyrenejskom polostrove.

4. novembra, 2020
< 1 min. čítania

Vedeli ste o Grécku, že…

Krajina bohov, olivového oleja a olympijských hier, Grécko, patrí k vyhľadávaným dovolenkovým destináciám. Ponúka veľké množstvo krásnych pláží a miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Grécko však ukráva aj tieto zaujímavosti a fakty, ktoré Vás možno prekvapia 🙂 Grécko pozostáva z takmer 2000 ostrovov, ale len 170 z nich je obývaných. 40% obyvateľov Grécka žijePrečítaj si viac